چطور با مشکلات غیر قابل حل زندگی خود مواجه شوید ؟

زمان لازم برای مطالعه : 57 ثانیه

برخی اوقات در زندگی، با مشکلاتی مواجه میشویم که از دید ما غیر قابل حل هستند. در این مواقع جملات الهام بخش مانند “هیچ چیز غیر ممکن نیست.” غیر واقعی و غیر کاربردی به نظر میرسند. به همین علت ما یاد میگیریم که مشکلات حاد را بعنوان بخشی از زندگی خود قبول کنیم و مدتها ناراحت و افسرده زندگی کنیم.

دیدن بدون چشم

Ben Underwood با سلامت کامل به دنیا آمد اما در سن دوسالگی، سرطان قرنیه گرفت و در سه سالگی چشمان او به کلی بینایی خود را از دست داد.

او از زمان تولد، برای حرکت کردن از هیچ ابزار یا کمک شخص دیگری بهره نبرد. اما خبر جالب این است که او قادر است دوچرخه سواری کند، اسکیت سواری کند، بسکتبال بازی کند، فوتبال بازی کند و بدود ! فقط یک سال پس از نابینا شدن، یک روز در حالیکه در صندلی پشت خودرو نشسته بود، به شکل معجزه آسایی به مادرش گفت : “مادر، آیا آن ساختمان بزرگ را میبینی ؟”

ما ساختمان را میبینیم، زیرا بازتاب پرتوهای خورشید از آن به چشم ما میرسد. به شکل مشابهی، گوشهای Ben نیز به مرور زمان عادت کردند بازتاب صداهای موجود در محیط را دریافت کرده و فضا را پس از پردازش ذهنی، ببینند. گوشهای او یاد گرفته بودند که توسط صدا، تصویری را در ذهن Ben شکل دهند.

همچنین او به مرور زمان یاد گرفت که بعضا با استفاده از زبان خود صدایی تولید کند و بر اساس بازتاب آن، محیط را ببیند. امروزه این روش ارزشمند به همه نابینایان و حتی افراد بینا آموزش داده میشود تا دقیقا مانند یک خفاش بتوانند اطراف را ببینند.(چطور با استفاده از گوشهای خود، حتی در تاریکی مطلق اطراف را ببینید ؟)

چطور مشکلاتی که حل نمیشوند را حل کنید ؟

راز موفقیت، این نیست که محدودیت های خود را نبینید. بلکه موفقیت زمانی حاصل میشود که محدودیت های خود را دیده و سپس، تمرکز خود را روی بخشهایی ببرید که در آن قدرت دارید. با استفاده از توان خود در یک بخش، قادر خواهید بود ضعف های دیگر را جبران کنید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%