1. دروغ هایی که خودتان هم نمیدانید دروغ هستند ! ضمیر ناخودآگاه شما یک دروغگوی ماهر است !


این مقاله یکی از مقاله های بسیار مهمی است که درباره ضمیر ناخودآگاه و نحوه عملکرد آن ، میخوانید پس از شما میخواهیم توجه بسیار ویژه و دقیقی را نسبت به آن لحاظ نمایید.زیرا کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد.

آیا ضمیر ناخودآگاهتان ، با شما صادق است ؟

آیا حرفهایی که افراد ، به خود یا دیگران میزنند همیشه حقیقت است ؟

بله ، میدانیم که افراد به خود یا دیگران دروغ میگویند.اما در این مقاله ، منظور ما دروغ هایی است که افراد بدون آگاهی به دروغ بودن آنها ، به خود میگویند ! ممکن است بگویید مگر ممکن است چنین چیزی رخ دهد ؟ مگر ممکن است کسی به خود یا حتی دیگران دروغ بگوید ، درحالی که خود به دروغ بودن آن آگاهی ندارد ؟! پاسخ مثبت است ! در ادامه مقاله همراه باشید.

بیشتر بخوانید دروغ هایی که خودتان هم نمیدانید دروغ هستند ! ضمیر ناخودآگاه شما یک دروغگوی ماهر است !

2. زبان بدن یک فرد حین دروغ گفتن چگونه است ؟


همانند حالات حسی درونی دیگر، دروغ نیز باعث بروز تغییراتی در بدن، حالت و زبان بدن فرد خواهد شد. اگر با این موارد آشنا باشید، شما نیز خواهید توانست دروغ را تشخیص داده و زمانیکه کسی به شما دروغ میگوید، او را شناسایی کنید. سالانه میلیاردها دلار پول بخاطر دروغگویی افراد (خصوصا در پست های سطح بالا)، جابجا شده و به همین علت تحقیقات بسیاری در زمینه شناسایی دروغ، انجام میشود.

زمانی که میخواهید دروغ را توسط زبان بدن فرد شناسایی کنید، کار شما اندکی نسبت به شناسایی حالت های دیگر فرد، دشوارتر خواهد بود. دو روش برای شناسایی افراد دروغگو وجود دارد. روش اول خیلی دقیق نیست اما ساده است. روش دوم نیاز به دانش بالاتری دارد اما بسیار دقیق تر است. روش اول بر اساس خواندن زبان بدن است اما روش دوم بر اساس علم NLP است که در مقاله ی “چگونه با نگاه كردن به چشمان طرف مقابل ميتوانم آنچه در سر او ميگذرد را تشخيص دهم ؟” به آن اشاره شده است.

با ترکیب هر دو روش و استفاده همزمان از هردوی آنها و اندکی تمرین خواهید توانست دروغ را به راحتی شناسایی کنید.

بیشتر بخوانید زبان بدن یک فرد حین دروغ گفتن چگونه است ؟

3. جهت نگاههای فرد مقابل، چه رازهایی را از درون ذهن او فاش میکنند ؟


از قديم شنيده ايم كه : چشمها دروغ نميگويند. آيا اين نكته از نظر علمي نيز صحيح است ؟
در اين مقاله قصد داريم از نگاه علم Neuro Linguistic Programming به اين موضوع نگاه كنيم.
باتوجه به اينكه محل ذخيره سازي اطلاعات و شيوه دستيابي به آنها، و همچنين مسير های عصبی شان در مغز متفاوت است، جهت حركت چشم ها حين دسترسي به آنها نيز نمايانگر نوع اطلاعات خواهد بود.

بیشتر بخوانید جهت نگاههای فرد مقابل، چه رازهایی را از درون ذهن او فاش میکنند ؟

صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی