1. تا زمانیکه پیش انگاره های ذهنی خود را درست نکنید، شب و روز هم دست و پا بزنید هیچ چیز در زندگیتان بیش از حد مشخصی، عوض نمیشود


در مورد اهمیت غیر قابل انکار و بیرقیب پیش انگاره ها (Presuppositions)، مقاله و محصولات زیادی در سایت وجود دارد. خیلی ها سوال میکنند که چرا با وجود اینکه اینقدر دست و پا میزنیم، اما گویی یک سری چیزها در زندگیمان اصلا عوض نمیشود. و باید گفت علت اصلی، پیش انگاره هایی است که در ذهن ناخودآگاه خود چیده اید.

بیشتر بخوانید تا زمانیکه پیش انگاره های ذهنی خود را درست نکنید، شب و روز هم دست و پا بزنید هیچ چیز در زندگیتان بیش از حد مشخصی، عوض نمیشود

2. چطور از یک دکمه احساسی(Anchor) خلاص شوید ؟ آیا با دیدن یک سری چیزها، خاطراتی به ذهنتان می آید و شما را رنج میدهد !؟


اگر یک سگ تربیت شده را نگاه کرده باشید، متوجه خواهید شد که مثلا، به محض اینکه صاحبش میگوید “بشین”، میشیند. به محض اینکه صاحبش دستش را به حالت خاصی در می آورد، سگ کار دیگری میکند و مثلا روی زمین میخوابد. به محض اینکه ظرف غذایش را به او نشان میدهند، به یکباره از درون گرسنه اش میشود. به محض اینکه دعوایش میکنند، از درون ناراحت میشود. در علم NLP، به این فرآیند شرطی سازی گفته میشود. یعنی سگ شرطی شده که به فرض با شنیدن صدای یک زنگ خاص، زمان غذا خوردن رسیده و در نتیجه ترشحات بزاق اش آغاز شده و برای غذا بیتابی میکند ! در این میان، اگر به انسانها بگوییم که رفتارشان در اکثر بخشهای زندگیشان، دقیقا مانند همان سگ است، به شدت ناراحت میشوند و به آنها بر میخورد، اما حقیقت دقیقا همین است که مردم در جامعه و خصوصا در سطوح هوشیاری پایین، دقیقا مانند همان سگی که مثالش زده شد، اسیر شرطی سازی و Anchoring هستند.خاطره ای یادشان می افتد و غمگین میشوند، چیزی گران میشود و مردم نسبت به آن حمله ور میشوند و کلی خرید میکنند، توهینی به یک کشور میشود و مردم را با این کار احساسی میکنند و … . در حقیقت ذهنهای باهوش تر به مردم عادی دقیقا مثل همان سگ نگاه میکنند. بله شاید حقیقت تلخی باشد اما باید اینها را بدانید.

بیشتر بخوانید چطور از یک دکمه احساسی(Anchor) خلاص شوید ؟ آیا با دیدن یک سری چیزها، خاطراتی به ذهنتان می آید و شما را رنج میدهد !؟

3. عادت و الگوی رفتاری یافته و دیده شده، همان الگوی رفتاری پایان یافته است


عادات و الگوهای رفتاری تکراری بخش عظیمی از زندگی انسانها را پیش میبرند، بنابر این سوالی که مطرح میشود این است که چطور میتوان یک الگو را به سرعت پایان داد ؟

بیشتر بخوانید عادت و الگوی رفتاری یافته و دیده شده، همان الگوی رفتاری پایان یافته است

4. اگر درباره موضوعی گیر کردید و به نتیجه نرسیدید، وضعیت و الگوی فعلیتان را بشکنید


احتمالا پیش آمده باشد که در تصمیم گیری درباره یک موضوع، یا حتی مثلا یافتن یک راه حل و ایده جدید، دچار مشکل شده باشید. این مقاله تکنیک موثری را برای این موضوع به شما معرفی خواهد کرد.

بیشتر بخوانید اگر درباره موضوعی گیر کردید و به نتیجه نرسیدید، وضعیت و الگوی فعلیتان را بشکنید

5. نکته ای عمیق و خاص درباره یادگیری سریع، وضعیت های احساسی سنین کم را در وجود خود دوباره فعال کنید


در این مقاله نکته ای از علم نوروساینس و NLP را برای شما مطرح خواهم ساخت که کمک میکند سرعت حفظ خود را بسیار بیشتر از گذشته کنید.

بیشتر بخوانید نکته ای عمیق و خاص درباره یادگیری سریع، وضعیت های احساسی سنین کم را در وجود خود دوباره فعال کنید

6. قویترین و ساده ترین راه برای تغییر سریع احساسات و درونتان در کمتر از ۱ دقیقه، به دنبال روش سریعتر و راههای میانبری برای تغییر در همه ابعاد میگردید !؟


در این مقاله روشی بسیار میانبر و سریع، برای ایجاد بسیار فوری تغییرات در حال درونی و تمام ابعاد زندگیتان به شما ارائه میشود.

بیشتر بخوانید قویترین و ساده ترین راه برای تغییر سریع احساسات و درونتان در کمتر از ۱ دقیقه، به دنبال روش سریعتر و راههای میانبری برای تغییر در همه ابعاد میگردید !؟

7. در انجام تصویر سازی ذهنی و هر گونه تمرین مرتبط با آن مشکل دارید !؟


قطعا میتوان گفت که تصویر سازی ذهنی، قویترین قدرت در وجود انسان است که بدون آن، عملا دیگر نمیتوان نام انسان را، انسان گذاشت. و اگر تعدادی از مقالات قدرت نامحدود درباره تصویر سازی ذهنی و حقایق پشت آنرا خوانده باشید، خوب به این موضوع آگاهید. در این میان مشکل رایجی که خیلیها درباره آن سوال میکنند، این است که “چرا در تصویر سازی ذهنی ضعیف ام و اصلا نمیتوانم تصویر سازی کنم؟”.

بیشتر بخوانید در انجام تصویر سازی ذهنی و هر گونه تمرین مرتبط با آن مشکل دارید !؟

8. روش کارآمد برای تصمیم گیری و حل بینقص مشکلات در زندگی


وقتی مشکلی پیش می آید و یا زمان تصمیم گیری فرا میرسد، معمولا کاری که افراد انجام میدهند، این است که در سطح خودآگاه، شروع به فکر کردن میکنند و راه حل هایی را برای مشکل خود میابند. اما آیا روش بهتری نیز وجود دارد ؟

بیشتر بخوانید روش کارآمد برای تصمیم گیری و حل بینقص مشکلات در زندگی

9. چگونه ارتباطات خود با دیگران یا حتی حیوان خانگی خود را با شرطی سازی بهبود دهید ؟!


مهارتهای هیپنوتیزم گفتاری و NLP میتوانند آنقدر سودمند باشند که در هر جایی به کار آیند. اگر ساده ترین چیزهایی که از هیپنوتیزم و هیپنوتیزم گفتاری یاد میگیرید را، به شکل صحیح و عمیق یاد بگیرید، شما ابزاری را بدست می آورید که در همه جا کار آمد است. در این مقاله یاد میگیرید که چطور میتوانید با استفاده از Anchoring یا شرطی سازی، یک رابطه با فرد یا حتی حیوانی دیگر را رفته رفته و در گذر زمان تا حد زیادی بهبود دهید.

بیشتر بخوانید چگونه ارتباطات خود با دیگران یا حتی حیوان خانگی خود را با شرطی سازی بهبود دهید ؟!

11. تکنیک شکستن الگو (NLP Pattern Interruption) برای خاطرات آزاردهنده، وسواس و افکار منفی


در این مقاله به شما آموزش خواهم داد که چطور با استفاده از تکنیک Pattern Interrupt علم NLP میتوانید با بسیاری از روندهای منفی فکری مقابله کنید.

بیشتر بخوانید تکنیک شکستن الگو (NLP Pattern Interruption) برای خاطرات آزاردهنده، وسواس و افکار منفی

12. آیا با NLP Meta Model آشنا هستید ؟ چطور خود یا دیگران را از باورهای منفی نجات دهید ؟


آیا تاکنون درباره Meta Model چیزی شنیده اید ؟

Meta Model، یکی از ابزارهای سودمند در NLP است که میتواند در ارتباطات مورد استفاده قرار گیرد زیرا میتواند اثرات حذف، تغییر یا عمومی سازی که انسانها معمولا حین ارتباطات خود انجام میدهند را اصلاح کند.

بیشتر بخوانید آیا با NLP Meta Model آشنا هستید ؟ چطور خود یا دیگران را از باورهای منفی نجات دهید ؟

13. روشی قدرتمند از علم NLP برای درمان وسواس، فوبیاها، و خنثی کردن خاطرات دردناک گذشته


کدامیک از این دو تصویر ترسناک تر است ؟! پاسخ این سوال، تمام ترسها و خاطرات آزار دهنده شما را پایان خواهد داد.

روشی که در این مقاله به شما خواهم گفت، یک روش خلاقانه و نوین است که بر اساس تکنیکهای علم NLP بوده و میتواند با افزایش هوشیاری، در درمان همیشگی فوبیاها و وسواس، مورد استفاده قرار گیرد.

بعید است که قبل از خواندن این مقاله، با این تکنیک آشنا بوده باشید چون برای اولین بار توسط قدرت نامحدود به شما معرفی میشود. پس اگر مشکلاتی مانند وسواس یا ترس از چیزهای مختلف را دارید، ادامه مقاله را دنبال کنید.

بیشتر بخوانید روشی قدرتمند از علم NLP برای درمان وسواس، فوبیاها، و خنثی کردن خاطرات دردناک گذشته

15. جایگاه های ادراکی در علم NLP چه هستند ؟


از آنجاییکه درک افراد مختلف، از رویدادهای یکسان متفاوت است، بسیار مفید خواهد بود که در رویداد های مختلف زندگی خود، همه چیز را از زوایای دیگر نیز ببینید. NLP این زوایا و پرسپکتیو های مختلف را به عنوان جایگاه های ادراکی تعریف کرده و آنها را به ۴ دسته تقسیم میکند. بیشتر بخوانید جایگاه های ادراکی در علم NLP چه هستند ؟

16. دو اصل اساسی که علم NLP بر آن استوار است ! با علم NLP بیشتر آشنا شوید.


در مقاله ی “NLP یا همان علم برنامه ریزی عصبی کلامی چیست ؟” به معرفی این علم پرداختیم و مقدمات آنرا بیان کردیم ، در این مقاله قصد داریم توضیحات بیشتری درباره این علم بدهیم و دو اصل اساسی را بیان کنیم که همه ی تکنیک ها و روش های علم NLP بر اساس آن ساخته میشوند.

NLP که مخفف Neuro Linguistic Programming است(برنامه‌ریزی عصبی کلامی) ، علمی است که همانطور که از نام آن مشخص است ، با سه کلمه بصورت کلی قابل توصیف است.کلمات ذکر شده ، سه جز بسیار مهم و تاثیر گذار هستند که تجربه ی یک انسان از واقعیت را تشکیل میدهنداین سه کلمه عبارتند از : نورولوژی ، زبان و برنامه ریزی.سیستم عصبی تنظیم می‌کند که بدن ما چگونه در شرایط مختلف ، کار کند .زبان و کلام ، تعیین میدارد که ما چگونه با خود یا دنیای اطراف ارتباط برقرار میکنیم و برنامه ریزی ، نشان میدهد که ما چه مدلهایی را برای تفسیر واقعیت و سپس برنامه ریزی (ذهن خود یا دیگران) مد نظر قرار میدهیم.ترکیب این سه کلمه ، علمی را میسازد که به برنامه ریزی عصبی کلامی معروف است و نشان می‌دهد که چگونه ذهن و زبان با هم همکاری کرده و می‌توانند بدن و رفتار و درک ما از جهان اطراف را تحت تأثیر قرار دهند . بیشتر بخوانید دو اصل اساسی که علم NLP بر آن استوار است ! با علم NLP بیشتر آشنا شوید.

17. NLP یا همان علم برنامه ریزی عصبی کلامی چیست ؟


NLP یا Neuro Linguistic Programming علمی است که در ۱۹۷۰ توسط (ریچارد بندلر و جان گرایندر) تاسیس شد.NLP را میتوان بعنوان نگرشی برای ارتباط ، رشد فردی و روان درمانی دانست.این علم کمک میکند متوجه شوید که ذهن انسان چگونه کار میکند تا بتوانید بهترین استفاده را از آن ببرید.برخی استفاده های NLP :

۱٫ افزایش بازدهی شما و کمک در رسیدن به اهدافتان

۲٫ متدی برای غلبه بر ترسها،فوبیاها،نگرانیها و بسیاری موارد دیگر

۳٫ تاثیر گذاری بیشتر روی افراد در مکالمات روزمره و مذاکرات

۴٫ رسیدن به ثبات احساسی و کنترل حسی

۵٫ فراموش کردن خاطرات تلخ

۶٫ تغییر حس شما نسبت به چیزهای مختلف در زندگی(ایجاد انگیزه،ترک اعتیاد و…)

واژه ی Neuro به مسیرهای عصبی انسان اشاره دارد،واژه ی Linguistic نشان میدهد که در این علم از زبان،بعنوان ابزاری برای برنامه ریزی خود یا دیگران استفاده میشود و به همین علت است که این نام سه کلمه ایی ، توسط موسسین این علم ، برای آن انتخاب شده است.بصورت خلاصه باید گفت که علم NLP، علمی است که به شدت روی ارتباطات تاکید دارد و بیان میدارد که برای رسیدن به آنچه میخواهید ،کافیست روی داشتن ارتباطات عالی با دنیای اطراف و درون خود، تمرکز کنید (ارتباط با درون و ارتباط با دنیای بیرون) ! منظور از ارتباط درونی : (حرفهایی که با خود میزنید ، تصاویری که به خود ، در درون ذهنتان نشان میدهید، صداها،احساسات و…) می باشد.و ارتباط بیرونی ، تعاملات شما با افراد و دنیای اطراف است.در ادامه ی این مطلب،اصول این علم را به شما خواهیم گفت که با دانستن آنها،میتوانید زندگی خود را برای همیشه متحول کنید .

بیشتر بخوانید NLP یا همان علم برنامه ریزی عصبی کلامی چیست ؟

18. چگونه به سرعت با هرکسی صمیمی شوید ؟ تکنیک Rapport چیست ؟ (NLP)


آیا تابحال شده است بدون اینکه دلیلش را بدانید، در اولین ملاقات یا حتی اولین تماس تلفنی چند دقیقه ای، حس خوبی نسبت به فرد مقابلتان داشته باشید ؟
یکی از مهمترین قدرتهایی که باید در زندگی کسب کنید، قدرت تاثیر گذاری بالا در اولین برخورد با دیگران، و خصوصا افراد غریبه است. ممکن است یک قرار مصاحبه کاری یا حتی یک قرار عشقی مهم داشته باشید، به هرحال تاثیر گذاری موثر ، در اولین رویارویی بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید چگونه به سرعت با هرکسی صمیمی شوید ؟ تکنیک Rapport چیست ؟ (NLP)

19. تصویر سازی ذهنی ! ضمیر ناخودآگاه خود را برای رسیدن به هدفتان برنامه ریزی کنید !


تصور کردن یا همان Visualization، یکی از تمارین بسیار مفیدی است که میتوانید هر روز برای چند دقیقه در زمانهای آزاد خود انجام دهید و از مزایای فوق العاده آن لذت ببرید. با انجام مداوم این تمرین، شما ضمیر ناخودآگاه خود را برنامه ریزی کرده و آنرا برای موفقیت آماده میکنید. این تمرین، تمرینی است که همه ورزشکاران حرفه ای المپیک و سایر افراد موفق از آن بهره میبرند. در واقع اگر شما این تمرین را بصورت کاملا منظم و روزانه انجام دهید،خود را روی هدف هیپنوتیزم میکنید و رسیدن به آن، برای شما بسیار بسیار راحت تر خواهد شد.

بیشتر بخوانید تصویر سازی ذهنی ! ضمیر ناخودآگاه خود را برای رسیدن به هدفتان برنامه ریزی کنید !

20. Swish ! تکنیک قدرتمند NLP برای کنار گذاشتن و تغيير عادات رفتاري


یکی از اعضا از عادتی سوال کردند که برای کنار گذاشتنش تلاش بسیاری کرده اما به نتیجه ای نرسیده اند. به همین علت بر آن شدم که روش Swish Pattern را که یکی از ساده ترین و در عین حال قدرتمند ترین تکنیکهای NLP است معرفی شود. نتایجی که با این روش روی دیگران کسب میشود بسیار خوب و موثر است.

بیشتر بخوانید Swish ! تکنیک قدرتمند NLP برای کنار گذاشتن و تغيير عادات رفتاري

21. جهت نگاههای فرد مقابل، چه رازهایی را از درون ذهن او فاش میکنند ؟


از قديم شنيده ايم كه : چشمها دروغ نميگويند. آيا اين نكته از نظر علمي نيز صحيح است ؟
در اين مقاله قصد داريم از نگاه علم Neuro Linguistic Programming به اين موضوع نگاه كنيم.
باتوجه به اينكه محل ذخيره سازي اطلاعات و شيوه دستيابي به آنها، و همچنين مسير های عصبی شان در مغز متفاوت است، جهت حركت چشم ها حين دسترسي به آنها نيز نمايانگر نوع اطلاعات خواهد بود.

بیشتر بخوانید جهت نگاههای فرد مقابل، چه رازهایی را از درون ذهن او فاش میکنند ؟

صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی