تکنیک شکستن الگو (NLP Pattern Interruption) برای خاطرات آزاردهنده، وسواس و افکار منفی

زمان لازم برای مطالعه : 51 ثانیه

در این مقاله به شما آموزش خواهم داد که چطور با استفاده از تکنیک Pattern Interrupt علم NLP میتوانید با بسیاری از روندهای منفی فکری مقابله کنید.

Pattern Interruption یا شکستن الگو

الگوها در تمام زندگی ما حضور دارند، ذهن انسان پس از مدتی الگوهایی تکراری پیدا میکند و به دام آنها می افتد. در این میان، شکستن الگو یکی از تکنیکهای قدرتمند علم برنامه ریزی عصبی کلامی است که به شما کمک میکند یک روند فکری یا رفتاری تکرار شونده را متوقف کنید.

متوقف کردن یک الگوی فکری یا رفتاری آزار دهنده

کافیست از این لحظه، به محض اینکه به یاد موضوع مربوطه افتادید یا روند رفتار عادتگونه و تکراری را آغاز کردید، با استفاده از یک عمل شوکه کننده، مسیر عصبی انجام آنرا تخریب کنید. شما میتوانید آن رفتار را با استفاده از فریاد زدن یک جمله احمقانه مشخص به خود (مثلا خفه شو !) یا حتی انجام یک حرکت فیزیکی مشخص و احمقانه(سیلی زدن به خود ! ، بالا و پایین پریدن، یا ریختن یک لیوان آب بسیار سرد روی شکم)، تخریب کنید و الگو را بشکنید.(چگونه چیزی که از یادتان رفته را به یاد آورید ؟)

اگر یک خاطره یا یک فکر اذیتتان میکند، کافیست از این لحظه به بعد، هربار دوباره آن فکر به ذهن شما آمد، یک پای خود را بالا نگهداشته و درحالی که سر شما مستقیم است، سعی کنید چشمان خود رابه سقف خیره کنید و برای چند ثانیه روی نقطه ای متمرکز شوید. با اینکار شما در حال تداخل و تخریب الگوی فکری مربوطه هستید و به زودی و با چند بار تکرار، خواهید دید که نمیتوانید به آن موضوع فکر کنید.

چیزی که اهمیت دارد این است که کاری انجام دهید که برای شما کاملا شوکه کننده و احمقانه باشد و بدین ترتیب روند فکری یا رفتاری قبلی تخریب میشود.(مقاله سارقین هیپنوتیست )صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%