1. چه سوالاتی از خود میپرسید ؟ قدرت بینظیر پرسشها در تغییر تونل واقعیت خود یا دیگران


قدرتی که سوالها دارند، بسیار قابل توجه و شگفت انگیز و جالب است ! اگر کسی در یک تونل واقعیت منفی گیر کرده و هر روز رویدادهای بدی برایش رخ میدهد، در حقیقت سوالهایی که از خود بصورت ناخودآگاه میپرسد مشکل دارد. و در جهت مثبت نیز عکس این موضوع صدق میکند.

بیشتر بخوانید چه سوالاتی از خود میپرسید ؟ قدرت بینظیر پرسشها در تغییر تونل واقعیت خود یا دیگران

2. هیچکدام از نگرانیهای شما از آینده یا گذشته، اصلا وجود ندارند !


بخش بزرگی از نگرانیهای روزمره افراد را، فکر آینده یا گذشته تشکیل میدهد و در طی روز دائما با فکر کردن به اتفاقاتی که افتاده و یا اتفاقاتی که میتواند در آینده رخ دهد، استرس میگیرند. علت اصلی این مشکل، مدل و نگاه کاملا دروغین و معیوبی است که جامعه، از زمان و نحوه گذر عمر در ذهن شما شکل داده است و تا زمانیکه آنرا اصلاح نکنید، از فکر آینده و گذشته رهایی نخواهید یافت.

بیشتر بخوانید هیچکدام از نگرانیهای شما از آینده یا گذشته، اصلا وجود ندارند !

3. تکنیک شکستن الگو (NLP Pattern Interruption) برای خاطرات آزاردهنده، وسواس و افکار منفی


در این مقاله به شما آموزش خواهم داد که چطور با استفاده از تکنیک Pattern Interrupt علم NLP میتوانید با بسیاری از روندهای منفی فکری مقابله کنید.

بیشتر بخوانید تکنیک شکستن الگو (NLP Pattern Interruption) برای خاطرات آزاردهنده، وسواس و افکار منفی

4. چه چیزی در توان شماست ؟ چه چیزی خارج از توان شماست ؟


تقریبا همه افراد حجم انبوهی از انرژی خود را صرف کارها، افکار و تلاشهایی میکنند که از توان آنها خارج است و مهمترین نکته منفی درباره این کار این است که در چنین شرایطی، آنها معمولا از بخشها و چیزهایی که در آن قدرت حقیقی دارند، صرفنظر کرده و فراموش میکنند که چه ابزارهای ارزشمندی را برای ایجاد تغییر و تحول در دنیای بیرون دارند.

بیشتر بخوانید چه چیزی در توان شماست ؟ چه چیزی خارج از توان شماست ؟

5. چرا حملات پانیک را تجربه میکنید ؟ چطور آنرا درمان کنید ؟


آیا حملات پانیک بی هدف هستند ؟

آیا فکر میکنید بدون هیچ دلیل خاصی حملات پانیک را تجربه میکنید ؟
احتمالا برای شما پیش آمده است که بعضا به یکی از نزدیکان خود زنگ بزنید اما او گوشی خود را جواب نمیدهد. شما دوباره تماس میگیرید و او جواب نمیدهد. شما نگران میشوید و به خانه او میروید اما او در را باز نمیکند. در این لحظه است که احتمالا در را با مشت خواهید کوبید یا شاید هم در را بشکنید تا مطمئن شوید اتفاقی برای او نیفتاده است ! اما ارتباط این داستان با حملات پانیک چیست ؟

بیشتر بخوانید چرا حملات پانیک را تجربه میکنید ؟ چطور آنرا درمان کنید ؟

6. 3 گام برای اینکه زین پس هیچگاه نگران نشوید


چرا مردم در مقابله با نگرانی ناموفق اند ؟

دلیل اصلی که مردم نگران میشوند و برای حل اکثریت مشکلات احساسی با سختی مواجه اند، این است که آنها عمل نمیکنند و یا اینکه عملی که انجام میدهند اشتباه است.

ممکن است شما فکر کنید که جز دسته اول نیستید، اما در حقیقت، تلاش کردن برای حل نگرانیتان با چیزهایی مانند مدیتیشن، یوگا، مثبت فکر کردن، و سایر روشها، شما را دقیقا در دسته اول(کسانی که هیچکاری نمیکنند) قرار میدهد. برای اینکه این نکته را روشن کنیم باید گفته شود که ما مخالف تکنیک هایی مانند مدیتیشن، مثبت اندیشی و غیره نیستیم و آنها را بسیار مفید میدانیم. اما برای رفع هر مشکلی، باید تکنیک مناسب آن به کار گرفته شود. مثلا فرض کنید آزمون مهمی دارید و بابت آن نگران هستید. طبق روش مثبت اندیشی، شما باید هیچکاری نکنید و مثبت فکر کنید و همانطور که احتمالا حدس زده اید، با این کار شکستی در انتظار شما خواهد بود. مدیتیشن، یوگا، مثبت اندیشی و همه تکنیک های مشابه برای این هستند که همزمان با عمل و حرکت در جهت رفع مشکلات زندگی خود، حس بهتری داشته باشید و نگرانیهای شما کنترل شود و نباید از آنها فقط بعنوان یک مسکن و آرام بخش موقت و برای فرار از مشکلات استفاده کنید. بنابر این مثلا برای یک آزمون، باید تا جایی که میتوانید تلاش کرده و سپس با روشهای مثبت اندیشی یا مدیتیشن در تایم اضافه، نتیجه بهتری کسب کنید.

بیشتر بخوانید 3 گام برای اینکه زین پس هیچگاه نگران نشوید

صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی