هیچکدام از نگرانیهای شما از آینده یا گذشته، اصلا وجود ندارند !

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 21 ثانیه

بخش بزرگی از نگرانیهای روزمره افراد را، فکر آینده یا گذشته تشکیل میدهد و در طی روز دائما با فکر کردن به اتفاقاتی که افتاده و یا اتفاقاتی که میتواند در آینده رخ دهد، استرس میگیرند. علت اصلی این مشکل، مدل و نگاه کاملا دروغین و معیوبی است که جامعه، از زمان و نحوه گذر عمر در ذهن شما شکل داده است و تا زمانیکه آنرا اصلاح نکنید، از فکر آینده و گذشته رهایی نخواهید یافت.

چه چیزی وجود دارد، چه چیزی وجود ندارد !؟

همین اکنون به اطراف خود و هر کجا که هستید دقت کنید و کاملا به همین لحظه توجه کنید. این تنها چیزی است که حقیقت دارد. قطعا باورش برای شما بینهایت سخت است ولی حقیقت این است که در تمام طول عمرتان، آموزشهایی در مورد ساختار زمان و گذر عمر به شما داده شده است که حتی یک درصد هم شبیه حقیقت این جهان نیست اما آنقدر برای شما تکرار شده که هرچیزی غیر از آن برای شما مسخره به نظر میرسد ! و جالب اینکه تمام مشکلات و درگیری های فکری شما از همین نشات میگیرد. از همین که شما حقیقت این جهان و زمان و گذر عمرتان را طوری میبینید که حقیقت ندارد. حال دقیق تر به این موضوع خواهیم پرداخت.

شما به گذشته و آینده فکر میکنید، زیرا در گوشه ذهنتان تصور دارید واقعا آینده و گذشته هست. شما نگران چک ای که برای ماه بعد دارید میشوید، زیرا یقین دارید بالاخره آن روز خواهید رسید و مثلا بیپول در آن روز ظاهر خواهید شد. یک زندانی که قرار است یک ماه بعد اعدام شود، استرس شدیدی دارد زیرا واقعا باور دارد که آن لحظه وجود دارد و دیر یا زود فرا خواهد رسید. این ساختاری ذهنی است که حتی حین خواندن همین جملات، برایتان بسیار بدیهی به نظر میرسند ! آنقدر بدیهی که چه بسا بگویید هر کسی میتواند این را متوجه شود !!

نکته اینجاست که : حقیقتی بسیار بسیار بسیار بسیار واضح و بدیهی، که اگر این شستشو های ذهنی انجام شده در گذر رشدتان تا این سن را بتوانید کنار بزنید، برایتان کاملا قابل مشاهده خواهد بود، این است که هیچ کدام از نگرانیهای ذهنی و افکار و دغدغه هایی که از گذشته و آینده دارید، در دنیای حقیقی وجود خارجی ندارند ! آنها اصلا نیستند ! به معنای مطلق نیستند ! شما در تمام طول عمر خود فقط در همین لحظه بودید و بس ! و همین نیز خواهد بود. و اگر برای مدتی مدیتیشن کنید و فقط در همین لحظه حاضر شوید، حتی نگرانیهای قبلی که از آینده و گذشته داشتید نیز برایتان احمقانه به نظر رسیده و به خود خواهید خندید. البته، شستشوی مغزی انجام شده روی شما که تصور خطی بودن زمان و وجود آینده و گذشته را در ذهن شما کرده، بسیار قویتر از این حرفهاست و چه بسا فهم عملی این موضوع برایتان مدتی زمان ببرد ! اما وقتی این را بفهمید، عملا بینهایت خواهید شد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع