روش کارآمد برای تصمیم گیری و حل بینقص مشکلات در زندگی

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 3 ثانیه

وقتی مشکلی پیش می آید و یا زمان تصمیم گیری فرا میرسد، معمولا کاری که افراد انجام میدهند، این است که در سطح خودآگاه، شروع به فکر کردن میکنند و راه حل هایی را برای مشکل خود میابند. اما آیا روش بهتری نیز وجود دارد ؟

مواظب نقاط کور حاصل از ضمیر خودآگاهتان باشید

بر اساس قدرت پایینی که ضمیر خودآگاه انسان دارد، هر گونه تصمیمی که توسط ضمیر خودآگاهتان میگیرید، بهترین تصمیم ممکن نیست. بلکه فقط تصمیمی است که در آن لحظه، “به نظر می آید” بهترین تصمیم است. تقریبا در همه زمانها، شما میان راه حلهایی محدود در حال فکر کردن هستید، زیرا “فکر” میکنید تنها راه های ممکن هستند. حال آنکه همواره راه حلهای بسیار بهتری در خارج از پهنای آگاهانه شما قرار گرفته اند.

همانطور که بارها گفته شده، فقط ۷ درصد از قوای ذهن شما در اختیار بخش آگاهانه وجود شماست. به همین علت وقتی که مثلا مشکلی پیش می آید و شما سعی میکنید با فکر کردن و تصمیم گیری خودآگاه، آنرا حل کنید و یا راه حلی را به شکل خودآگاهانه برای آن بیابید، صد در صد نقاط کوری نیز برایتان وجود دارند و شما همه راه حل های ممکن برای حل آن مشکل را نمیبینید.

راه حل بهتر و بسیار کارآمد تر

به جای تلاش و تمرکز روی یافتن خودآگاهانه راه حل، وضعیت درونی و حسی خود را رشد و ارتقا دهید زیرا هرچقدر از نظر وضعیت حسی و درونی در وضعیت بهتری قرار گیرید، قدرت تحلیل شما بالاتر رفته و راه حل های خلاقانه و بسیار بهتری از جانب ضمیر ناخودآگاه خود دریافت خواهید کرد. در حقیقت هرچقدر در State و وضعیت درونی بهتری قرار بگیرید، راه حل ها و انتخابهای بیشتری از طرف ضمیر ناخودآگاهتان، برای شما نمایش داده میشود و در نتیجه تصمیم گیری بهتری نیز خواهید داشت.

هرگاه تصمیم گیری مهمی داشتید و یا قرار شد انتخاب مهمی را داشته باشید، بیشتر به کیفیت احساسات خود توجه کنید، بیشتر تفریح کنید و هر کاری که کیفیت احساسات درونی شما را بهتر میکند را بیشتر مد نظر قرار دهید. در اینصورت محدودیتهای ضمیر خودآگاه را کنار خواهید زد و تصمیمم گیری های شما از بخشهایی عمیق تر از وجودتان انجام خواهند شد.(مقاله اختصاصیی کاملترین مرجع ارتباط با غول چراغ جادوی درون یا همان ضمیر ناخودآگاه)صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%