اهداف بزرگ تعیین کنید، گامهای خیلی کوچک عملی در جهت هدف خود بردارید

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 4 ثانیه

شاید شما نیز از آن دسته از افرادی باشید که رویاپردازیهای جسورانه و اهداف بزرگ زیادی در سر دارند که هیچکدامشان محقق نمیشود یا حداقل تاکنون عملی نشده است. این مقاله ریشه اصلی مشکل شما و راه حل آنرا بصورت دقیق مورد بحث و بررسی قرار میدهد.

اهداف بزرگ تعیین کن، اما سپس روی گامهای کوچک عملی متمرکز شو !

رایج است که انسانها، همزمان با اینکه پا روی پا انداخته و در مقابل تلویزیون لم داده اند، اهداف خیلی بزرگی را نیز در ذهن خود مطرح کرده و مرور کنند. مثلا تصمیم بگیرند ثروتمند ترین فرد جهان شوند یا موفقیت های بسیار بزرگی را در زمینه های مختلف کسب نمایند. صد البته باید توجه داشت که همین کار نیز جسارت میخواهد و کم ارزش نیست زیرا بسیاریها نمیتوانند حتی رویای بزرگی را وارد ذهن خود کنند. اما حقیقت امر این است که مهمتر از داشتن رویای بزرگ، این است که دقیقا بدانید اهداف و رویاهای بزرگ، در دنیای واقعی و عملی، چگونه محقق میشوند. و این چیزی است که کمتر کسی از آن باخبر است !

آنچه باید خیلی خوب بدانید این است که پس از هدفگذاریهای بزرگ، تنها چیزی که آنها را در دنیای واقعی عملی و محقق میسازد، برداشتن گامهایی کوچک در راستای آن هدف است. و مشکل اینجاست که ذهن انسان امروزی ذاتا تمایل بسیاری دارد که گامهای کوچک را حقیر بشمارد ! حال آنکه بزرگترین تحولات زندگیتان توسط گامهای ریز رقم خورده اند و این شما هستید که به این نکته کم توجه بوده اید. اگر دوست دارید منظم شوید و خانه مرتب و تمیزی داشته باشید، کافی است همین الان مثلا کفش هایتان را مرتب جفت کنید(رویاپردازیهای بزرگ و کارهای بزرگ را فراموش کنید). خواهید دید همین کار کوچک در مدت کوتاهی به یکباره تبدیل به عادتی همیشگی و نظمی فراگیر در کل خانه تان شده است. اگر میخواهید لاغر شوید، کافی است یک توجه بسیار ریز به این موضوع در همین لحظه داشته باشید و مثلا یک قاشق کمتر غذا بخورید ! خواهید دید نتایج شگفت انگیزی به سرعت حاصل میشود. اگر میخواهید ثروتمند شوید، گامهای خیلی کوچکی را در راستای ثروت در همین لحظه بردازید و آنگاه خواهید دید که راز خلق نتایج بزرگ، در توجه به ریزترین گامها و حرکتها به سمت هدف، در همین لحظه نهفته است !

 صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%