2. چرا احساسات منفی بینظیر هستند ؟


نزدیک سال جدید میشویم و اگر بخواهم یک نکته را به شما آموزش دهم که تمام زندگی شما را متحول میکند، آن نکته چیزی است که تا لحظاتی بعد خواهید شنید.
احساسات منفی بهترین هدیه و بینظیر ترین چیز هستند و این نکته ایست که تقریبا 99 درصد مردم در سطح جهان به آن آگاه نیستند ! وقتی این جمله را مطرح میکنم، معمولا افراد مختلف متعجب میشوند. اما واقعا چرا احساسات منفی فوق العاده خوب هستند ؟(چطور ارتعاشات فکری مثبت و قدرتمند تولید کنید ؟)

بیشتر بخوانید چرا احساسات منفی بینظیر هستند ؟

4. شما آزاد هستید هرکاری کنید یا هر حسی داشته باشید


یکی از چیزهایی که معمولا توسط انسانها فراموش میشود، این است که آزادند هرکاری کنند یا هر حسی داشته باشند. احتمالا این جمله را بدیهی بدانید و تعجب کنید که چرا قدرت نامحدود چنین مقاله ای نوشته است، اما پس از خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که سالهاست در سطح ناخودآگاه، محدودیتهای بسیاری بر رفتارها و احساسات شما تعیین شده است(توسط خود شما، جامعه یا…) که علت اصلی مشکلات احساسی و رفتاری، و همچنین عامل اصلی گسترش چیزهایی که نام آنها “بد” گذاشته شده، در جهان است.

بیشتر بخوانید شما آزاد هستید هرکاری کنید یا هر حسی داشته باشید

5. چرا خاطرات خوش گذشته بعضا دردناکترند ؟


چطور ممکن است یک خاطره خوش در گذشته، باعث ناراحتی شود ؟

خاطرات خوش اصولا باید باعث حال بهتر شما شوند، اما اگر خوب دقت کنید، در بسیاری از اوقات یک خاطره خوش میتواند بیش از هرچیز حال شما را خراب کند.

حافظه انسان با ربط دادن چیزهای مختلف به هم کار میکند. این بدین معناست که حتی با شنیدن کلمه “عطر”، شما همه خاطرات گذشته خود را که در آن کلمه “عطر” وجود دارد، به یاد خواهید آورد. اما چرا خاطرات خوش باعث ناراحتی بیشتر میشوند ؟

چرا خاطرات خوش گذشته دردناکترند ؟

ذهن انسان، همواره برای فهم چیزهای مختلف، آنها را مقایسه میکند. بر اساس تحقیقات، حتی با دیدن یک تبلیغ تلویزیونی ورزشی، افراد به مقایسه بدن خود با مدلها پرداخته و حس بدی پیدا میکنند و این فرآیند بصورت ناخودآگاه رخ میدهد.

حال اگر شما خاطره ای خوش در گذشته را یادآوری کرده و آنرا با لحظه حال مقایسه کنید، این مقایسه میتواند باعث تولید احساسات منفی زیادی شود، خصوصا اگر زندگی شما در حال حاضر، چندان جالب نباشد و گذشته ی شما بهتر بوده باشد.

چطور این مشکل را حل کنید ؟

راه حل ساده است، اما اجرای آن، ساده نیست ! بصورت کوتاه : زندگی خود را درست کنید.

وقتی زندگی فعلی شما خوب باشد، مقایسه آن با گذشته باعث تولید احساسات بدی نخواهد شد. در واقع وقتی لحظه حال شما، فوق العاده باشد، بعید است به یاد گذشته بیفتید. یا حتی اگر به یاد گذشته نیز بیفتید، احساسات منفی پیدا نخواهید کرد.

6. جایگاه های ادراکی در علم NLP چه هستند ؟


از آنجاییکه درک افراد مختلف، از رویدادهای یکسان متفاوت است، بسیار مفید خواهد بود که در رویداد های مختلف زندگی خود، همه چیز را از زوایای دیگر نیز ببینید. NLP این زوایا و پرسپکتیو های مختلف را به عنوان جایگاه های ادراکی تعریف کرده و آنها را به 4 دسته تقسیم میکند. بیشتر بخوانید جایگاه های ادراکی در علم NLP چه هستند ؟

7. به شگفتی احساسات خود پی ببرید، آیا با هنر شگفت انگیز انتخاب دلخواه و تغییر احساسات خود آشنا هستید ؟


درحال حرکت به سمت محل کار خود هستید که به یکباره حس بدی درون شما زنده میشود.

از تکنیکهای مثبت اندیشی استفاده میکنید، مدیتیشن انجام میدهید، تلقین مثبت انجام میدهید، اما گویا هیچکدام جواب نمیدهند !

پس مشکل کجاست ؟ این طوفان احساسات را که هر روز به سراغتان می آیند، چگونه میتوان کنترل کرد ؟

بیشتر بخوانید به شگفتی احساسات خود پی ببرید، آیا با هنر شگفت انگیز انتخاب دلخواه و تغییر احساسات خود آشنا هستید ؟

8. چطور جزییاتی مانند زاویه صندلی خودرو و فاصله شما از فرمان، میتواند تمام روز شما را تحت تاثیر خود قرار دهد ؟


در این مقاله به بررسی این مساله خواهیم پرداخت که چطور جزییاتی مانند زاویه صندلی و میزان فاصله شما از فرمان خودرو، میتوانند تمام روز شما را تحت تاثیر خود قرار دهند.

بله ممکن است این مساله کمی عجیب بنظر برسد اما واقعیت این است که علت عجیب بودن آن برای شما، این است که تاکنون به آن آگاه نبوده اید(و به همین علت است که هیچ کنترلی بر احساسات خود که به یکباره تولید میشوند ندارید). در حقیقت جزییات بسیاری وجود دارند که در طول روز، حس و حال شما را تحت تاثیر قرار میدهند و شما به آنها آگاه نیستید. به همین علت است که بعضا، به یکباره بدون آنکه دلیل آنرا بدانید، حال شما منفی یا حتی مثبت میشود. و شما واقعا نمیدانید علت این مساله چیست !

بیشتر بخوانید چطور جزییاتی مانند زاویه صندلی خودرو و فاصله شما از فرمان، میتواند تمام روز شما را تحت تاثیر خود قرار دهد ؟

9. صبر و مدیریت بحران را در رفتارهای خود لحاظ کنید، چطور خشم خود را کنترل کنید ؟


در این مقاله قصد داریم به بررسی مساله مهمی بپردازیم که با اعمال آن در زندگی خود، زین پس خواهید توانست تحول بسیار بزرگی را در ارتباط خود با دیگران ایجاد کنید.

هرچقدر هم که انسان آرامی باشید، به احتمال زیاد کم صبری یا نشان دادن واکنش شدید نسبت به برخی رفتارها در اطرافیانتان، آسیب های بسیار زیادی را تا کنون به ارتباطهای شما زده و اگر همین نکات را مد نظر قرار دهید، خواهید دید که تحول بسیار بزرگی را در روابط خود با دیگران ایجاد کرده اید.

بیشتر بخوانید صبر و مدیریت بحران را در رفتارهای خود لحاظ کنید، چطور خشم خود را کنترل کنید ؟

10. چرا احساساتی که تجربه میکنید هرگز حقیقت ندارند ؟


اگر از دیدن تصویر بالا حس بدی پیدا کرده اید، باید اول از همه گفت که این تصویر، یک دروغ است ! حقیقت این است که هیچ چیز دردناکی وجود ندارد و میخ در دست شعبده باز فرو نرفته است. حال آنکه شعبده باز، این قدرت را داشته که واقعیتی که تجربه میکنید را تغییر دهد و پرسپکتیو و پنجره ای را برای شما به نمایش گذارد که در آن همه چیز دردناک است. این، کاریست که اکثریت افراد با زندگی خود میکنند و حسهای منفی بیشتری را در زندگی خود تولید میکنند.
وقتی درد را تجربه میکنید، لزوما به این معنا نیست که همه چیز در زندگی شما دردناک است، بلکه بدین معناست : “شما زندگی را طوری به خود نشان داده اید که در این طرز نگرش، همه چیز دردناک بنظر میرسد!”

در قلمرو قدرت نامحدود هستید و به همین علت باید همواره با نابترین مطالب در زمینه روانشناسی و رشد شخصیتی مواجه شوید. در این مقاله قصد داریم به بررسی این مساله بپردازیم که اولا احساساتی که تجربه میکنید، چه ماهیتی دارند و ثانیا، آیا ممکن است یک انسان، همواره و بدون توجه به اینکه چه اتفاقی می افتد، پر انرژی و دارای احساسات خارق العاده باشد ؟!

این مقاله یکی از مقالات بسیار عمیق و ارزشمند است و به شما توصیه میکنیم که حتما آنرا به دقت مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید چرا احساساتی که تجربه میکنید هرگز حقیقت ندارند ؟

11. همه چیز درحال برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه شماست ! عوامل خارجی چطور ضمیر ناخودآگاه شما را برنامه ریزی میکنند ؟


در این مقاله قصد داریم به بررسی این مسئله بپردازیم که چطور رویدادهای گوناگون در زندگی روزمره ، بدون اینکه به آنها آگاه باشید ضمیر ناخودآگاه شما را برنامه‌ریزی میکنند.

در مقالاتی مانند مقاله ی ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه چیست ؟شما را با این دو بخش از ذهن انسان آشنا کردیم و به شما گفتیم که این دو بخش چه ویژگیهایی دارند.به‌طور خلاصه هر فرآیندی که خارج از توجه و هوشیاری شما در ذهنتان رخ می‌دهد توسط ضمیر ناخودآگاه انجام می‌شود .همچنین ضمیر ناخودآگاه مدیریت تمام احساساتی که تجربه می‌کنید را بر عهده دارد .در اوقاتی که به یکباره بدون اینکه دلیل آنرا بدانید ، احساسی درون شما آغاز می‌شود ، باید بدانید که ضمیر ناخودآگاه مسئول تولید این حس بوده است .

اما دقیقاً چه چیزهایی ضمیر ناخودآگاه را برنامه‌ریزی می‌کنند ؟ با ادامه این مقاله همراه باشید .

بیشتر بخوانید همه چیز درحال برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه شماست ! عوامل خارجی چطور ضمیر ناخودآگاه شما را برنامه ریزی میکنند ؟

12. عاشق احساسات خود باشید . احساسات چه هستند و چطور احساسات بد خود را در همین لحظه پایان دهید ؟


این مقاله یکی از مقالات بسیار مهم قدرت نامحدود است و به شما توصیه میکنیم تا انتهای آن ، و به دقت ، همراه ما باشید.هنر کنترل احساسات و درک علت اصلی آنها و سپس رفع احساسات بد ، یکی از مهمترین چیزهایی است که باید در زندگی خود آنرا یاد بگیرید زیرا شما در هر لحظه ، درحال تجربه ی حسی هستید و در زمانهایی که این حس منفی است ، لحظات خوشی را تجربه نخواهید کرد.

در ادامه ی مقاله همراه ما باشید

بیشتر بخوانید عاشق احساسات خود باشید . احساسات چه هستند و چطور احساسات بد خود را در همین لحظه پایان دهید ؟

13. قدرت بینهایت تغییر پرسپکتیو ! هنر کنترل احساساتتان را یاد بگیرید !


“مهم نیست که به چیزهای مختلف ، چگونه نگاه میکنید ، آنها همانطور که هستند خواهند ماند ! اما احساساتی که درون شما تولید میشود ، کاملا تحت تاثیر زاویه نگاه شماست.

این مقاله یکی از مهمترین مقاله هایی است که خواندن آنرا به شما توصیه میکنیم . وقتی زندگی افراد موفق و قدرتمند را میبینیم ، متوجه میشویم که یک اصل در همه ی آنها مشترک است ! و آن ، قدرت بسیار بالا ، در تغییر پرسپکتیو و زاویه نگاه به مسائل مختلف است.با یادگیری این تکنیک ، قادر خواهید بود بدون توجه اینکه چه اتفاقی رخ میدهد ، همواره سازنده ، دارای احساسات بینظیر و خارق العاده باشید !

بیشتر بخوانید قدرت بینهایت تغییر پرسپکتیو ! هنر کنترل احساساتتان را یاد بگیرید !

14. احساسات شما از کجا می آیند ؟ منبع احساسات شما کجاست ؟


احساسات از کجا می آیند ؟
چرا بعضا احساساتی را تجربه میکنیم که منشا آنها را نمیدانیم و انتظارشان را نمیکشیدیم ؟
آیا بخشی از مغز پاسخگوی احساسات است ؟

اگر بخواهید زندگی شادتر و بهتری را تجربه کنید، باید یاد بگیرید که احساسات از کجا می آیند و سپس بتوانید آنها را کنترل کنید.

در این مقاله یاد خواهید گرفت که احساسات از کجا می آیند و بعلاوه، نحوه کنترل آنها را نیز فرا خواهید گرفت. بدین ترتیب میتوانید زین پس، احساسات ناخواسته را کنترل کرده و زندگی بسیار با ثبات تری را داشته باشید.

بیشتر بخوانید احساسات شما از کجا می آیند ؟ منبع احساسات شما کجاست ؟

صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی