قدرت بینهایت تغییر پرسپکتیو ! هنر کنترل احساساتتان را یاد بگیرید !

زمان لازم برای مطالعه : 2 دقیقه و 26 ثانیه

“مهم نیست که به چیزهای مختلف ، چگونه نگاه میکنید ، آنها همانطور که هستند خواهند ماند ! اما احساساتی که درون شما تولید میشود ، کاملا تحت تاثیر زاویه نگاه شماست.

این مقاله یکی از مهمترین مقاله هایی است که خواندن آنرا به شما توصیه میکنیم . وقتی زندگی افراد موفق و قدرتمند را میبینیم ، متوجه میشویم که یک اصل در همه ی آنها مشترک است ! و آن ، قدرت بسیار بالا ، در تغییر پرسپکتیو و زاویه نگاه به مسائل مختلف است.با یادگیری این تکنیک ، قادر خواهید بود بدون توجه اینکه چه اتفاقی رخ میدهد ، همواره سازنده ، دارای احساسات بینظیر و خارق العاده باشید !

هنر تغییر پرسپکتیو

هرچیزی که در زندگی شما وجود دارد و هرچیزی که در این جهان وجود دارد ، نسبی است ! یعنی همه ی چیزها و رویداد ها در جهان ، شامل مجموعه ایی از ویژگیهای مثبت و منفی هستند و هیچ چیزی که بصورت مطلق خوب یا بد باشد ، وجود ندارد.بیایید این مساله را بصورت دقیق تر و با یک مثال بررسی کنیم.آیا یک خودروی پراید بهتر است یا یک خودروی بنز آخرین مدل ؟ اگر بخواهیم پاسخی سطحی بدهیم ، به سرعت خواهیم گفت ، صد در صد بنز !

اما وقتی دقیق تر شویم ، متوجه خواهیم شد که هردوی این خودروها ، دارای مزایا و معایبی هستند که حین قضاوت یا نظر دادن درباره آنها ، ما بصورت انتخابی ، بخشی از آنها را برمیگزینیم.

مثلا کافیست همین دو خودرو را ، از نظر هزینه های خدمات و سرویس ، از نظر سهولت تردد در ترافیک و جاهای شلوغ و مسائل دیگر مد نظر قرار دهید .متوجه خواهید شد که چه بسا ، در استفاده های بسیار زیاد دیگری ، یک خودروی پراید ، میتواند بهتر از یک خودروی بنز ظاهر شود ! به جمله ی زیر توجه کنید :

هر چیزی در این جهان را میتوانید از بینهایت زاویه نگاه کرده ، و بینهایت نتیجه ی متفاوت از نحوه نگرش خود به آن چیز ، دریافت کنید ! اگر به چیزهای مختلف ، با دیدی مختلف بنگرید ، نتیجه ایی متفاوت دریافت خواهید کرد.

مثلا اگر بپرسیم : آیا آب خوب است ؟ این سوال واقعا هیچ معنایی ندارد ! آب ، آب است نه بیشتر و نه کمتر ، هیچ چیز معنایی ندارد و این ذهن ماست که به آن معنا میدهد.اگر از زاویه ی رفع تشنگی نگاه کنید ، آب بهترین چیز دنیاست ! و اگر در اطاقی بسته گیر کرده باشید و سطح آب درحال بالا آمدن باشد ، آب بدترین چیز دنیا خواهد بود ! 

قدرت بینهایت چیست ؟

اگر بتوانید در زندگی خود ، همواره ، بهترین زاویه نگاهها و پرسپکتیو ها را نسبت به چیزهای مختلف و رخداد های زندگی خود ، انتخاب نمایید ، واقعا قدرت شما خارق العاده و بینهایت است ! زیرا همواره خواهید توانست بهترین احساسات سازنده را در درون خود به وجود آورید.

مثلا اگر از کار خود اخراج شده اید ، زاویه دید های فوق العاده زیادی وجود دارد و هرکدام از این زاویه دید ها ، حسهای متناظری را در شما ایجاد خواهند کرد و شما را در جهت کاملا متفاوتی پیش خواهند برد.

  1. زاویه دید اول : من آدم بدرد نخوری بوده ام به همین علت آنها مرا اخراج کردند و تا ابد همینطور شکست خواهم خورد
  2. زاویه دید دوم : بسیاری از انسانهای موفق ، پس از اخراج از کار ، موفق به راه اندازی تجارت خود و رشد بسیار سریعی شده اند و اکنون ، این فرصت خارق العاده برای من ایجاد شده است . بعلاوه، میتوانم تفریحاتم را نیز بیشتر کنم و زمان بیشتری را با خانواده و دوستانم بگذرانم .

یا مثلا اگر فرد مورد علاقه ی شما از زندگیتان رفته است :

  1. زاویه دید اول : تا ابد تنها خواهم ماند.هیچگاه بهتر از او را پیدا نخواهم کرد و همه چیز تا ابد سیاه خواهد بود.
  2. زاویه دید دوم : خاطرات خوشی با او داشتم اما نقاط ضعف زیاد و تفاوتهای زیادی نیز با هم داشتیم که باعث اصلی این جدایی بودند.در آینده میتوانم افرادی را در زندگی خود وارد کنم که خاطرات بسیار رویایی تری را برای من رقم خواهند زد.و واقعا تصور تجربه ی همه ی احساسات خارق العاده ، با فرد جدید و ایده آل خودم (که دقیقا همانطوریست که میخواهم) ، برای من لذت بخش است و بیتابانه منتظرش هستم !

هزاران زاویه دید متفاوت وجود دارند و اگر یاد بگیرید در مواقع مناسب ، زاویه دید مناسب را برگزینید ، همانند همه انسانهای موفق ، همواره در سطح احساسی خارق العاده خواهید بود.درواقع اگر واقعا به این باور برسید که هرچیزی در این جهان ، به هزاران زاویه دید میتواند تفسیر شده و دیده شود ، و این طرز نگاه ها ، تاثیری در آن چیز نداشته ، و فقط احساسات درونی شما را مثبت یا منفی میکنند ، قطعا زین پس ، همواره بهترین پرسپکتیو ها را انتخاب خواهید کرد !

به این جمله توجه کنید :

مهم نیست که به چیزهای مختلف ، چگونه نگاه میکنید ، آنها همانطور که هستند خواهند ماند ! اما احساساتی که درون شما تولید میشود ، کاملا تحت تاثیر زاویه نگاه شماست.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع