1. خواهان ایجاد نظم، عادت های جدید و کارآمد در زندگیتان هستید؟


شاید شما نیز از افرادی هستید که بارها و بارها در زندگی  روزمره خود تصمیم به انجام کار هایی گرفته اید و اهدافی را تعیین می کنید، اما پس از چند روز خود را نا توان در ادامه آن می بینید. نکته مهم برای ایجاد عادت های جدید در زندگی چیست؟ این مقاله نکته ساده ولی بینهایت کارآمدی را به شما یاد میدهد که واقعا به هیچ چیز جز همین نکته برای حل این مشکل خود نیاز ندارید و شاید با خواندن هزار کتاب پیچیده و عجیب هم به عمق قدرت این نکته ساده نرسید.

بیشتر بخوانید خواهان ایجاد نظم، عادت های جدید و کارآمد در زندگیتان هستید؟

2. عادت و الگوی رفتاری یافته و دیده شده، همان الگوی رفتاری پایان یافته است


عادات و الگوهای رفتاری تکراری بخش عظیمی از زندگی انسانها را پیش میبرند، بنابر این سوالی که مطرح میشود این است که چطور میتوان یک الگو را به سرعت پایان داد ؟

بیشتر بخوانید عادت و الگوی رفتاری یافته و دیده شده، همان الگوی رفتاری پایان یافته است

3. زنجیری شما را به سبک زندگی و وضعیت فعلی گره زده است ؟!


بسیاری افراد قصد اعمال تغییرات گسترده در جنبه های مختلف زندگی خود را دارند و حتی ایده های جالبی در سر دارند اما هنگام عمل نمی دانند از کجا باید شروع کنند و انگار زنجیری آن ها را به همین سبک زندگی، شغل، نگاه به رابطه عشقی و … قفل کرده است و اجازه تغییرات را نمی دهد. کلید باز کردن قفل این زنجیر چیست؟

بیشتر بخوانید زنجیری شما را به سبک زندگی و وضعیت فعلی گره زده است ؟!

4. نگرشهای جنگ طلبانه برای تغییر درون خود را فراموش کنید


یک رفتار رایج در میان کسانیکه اخیرا رشد درونی را آغاز کرده اند، این است که تصور میکنند با جنگ و با کمک اراده ای قوی، میتوانند به تغییر رفتارهای خود بپردازند. اما چنین چیزی کاملا ناکارآمد است زیرا وجود شما ذاتا اینطور کار نمیکند ! روش های بهتری هم هست !

بیشتر بخوانید نگرشهای جنگ طلبانه برای تغییر درون خود را فراموش کنید

5. شخصیت من دیگه شکل گرفته ! میدونی چند سالمه ؟!


باورهای زیادی وجود دارند که ذهن ناخودآگاه شما در گذر رشد از کودکی تا بزرگسالی، آنها را از جامعه و به صورت چشم بسته گرفته و به حقیقت زندگی شما تبدیل میکند. ناخودآگاه به محض ساخت باورها، همه وجود شما را طوری تغییر میدهد که آن باورها به حقیقت زندگی شما تبدیل شوند و در زندگی شما صدق کنند، بدون توجه به اینکه این باورها چقدر احمقانه یا از حقیقت دور باشند. یکی از این باورها، باور معروف غیر قابل تغییر بودن شخصیت افراد در سنین بالاتر است.

بیشتر بخوانید شخصیت من دیگه شکل گرفته ! میدونی چند سالمه ؟!

6. چرا دوباره به کارهایی که قبلا انجام میدادید باز میگردید ؟


تصمیم میگیرید رشد کنید، اما به سرعت چند روز بعد، به کارهای قبلی خود باز میگردید.

تصمیم میگیرید رژیم غذایی خود را به سبزیجات تغییر دهید، اما به یکباره خود را در مقابل یک بشقاب استیک میابید !

میخواهید رابطه ای را تمام کنید اما مجددا به آن رابطه باز میگردید.

چرا ؟!

بیشتر بخوانید چرا دوباره به کارهایی که قبلا انجام میدادید باز میگردید ؟

7. آیا باید هرچیز را حداقل یکبار امتحان کرد ؟


چندبار این جمله را از اطرافیان شنیده اید که “باید هرچیز را حداقل یکبار امتحان کرد” ؟

آیا باور دارید هرچیزی را باید حداقل یک مرتبه تست کنید ؟
بسیاری از ما این جمله را شنیده ایم که برای رشد کردن، باید خودمان هرچیز را شخصا امتحان کنیم. بنظر شما این جمله چقدر صحیح است ؟

بیشتر بخوانید آیا باید هرچیز را حداقل یکبار امتحان کرد ؟

8. چگونه عادات خوب را در خود ایجاد کنید ؟


چگونه عادات خوب را گسترش دهید ؟

در مسیر قدرت نامحدود و بعنوان بخشی از برنامه ی زندگی برای داشتن سبک زندگی سالم تر ، تصمیم گرفتم که نوشیدن چای سبز را بجای چاي معمولي و بصورت روزانه در برنامه زندگی خود قرار دهم.

مشکل اینجا بود که به چاي معمولي علاقه داشتم و علاقه ایی به طعم چای سبز نداشتم .

به هرحال با استفاده از تکنیک های علم NLP درمورد نحوه ی علاقمند شدن به غذاهایی که آنها را دوست ندارید  نوشیدن چای سبز را آغاز کردم و هر روز ، تحت هر شرایطی آنرا در برنامه خود و در راس ساعت مشخصی ، قرار دادم.یک روز متوجه شدم چای سبز در خانه وجود ندارد و در همان لحظه گویی حس کردم چیزی در خانه کم است !

واضح است که نه تنها یک عادت خوب شکل گرفته بود بلکه تا حدی به آن عادت کرده بودم که وقتی در خانه وجود نداشت ، حس بدی را تجربه میکردم !

در این مقاله شما یاد خواهید گرفت چگونه میتوانید عادات خوب را در خود ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید چگونه عادات خوب را در خود ایجاد کنید ؟

9. شما همان چیزی خواهید شد که مدام انجامش میدهید !


شما همان چیزی خواهید شد که مدام انجامش میدهید !

آیا تابحال ، با افرادی که تنها بر روی یک چیز متمرکز هستند ، مواجه شده اید ؟

منظور ما ، کسانی نیستند که روی اهداف خود متمرکز اند ، بلکه کسانی را میگوییم که مدام در یک الگوی فکری گیر می افتند بصورتیکه نمیتوانند هرگز آنرا تغییر دهند.مثلا کسانیکه مدام درحال قضاوت کردن دیگران هستند ، کسانیکه مدام به تفریح فکر میکنند ، کسانیکه مدام از سخت بودن زندگی می نالند ، کسانی که همه ی فکر و ذکرشان یک موضوع خاص میشود و از هر چیز دیگری عقب می افتند.

مشکل اینجاست که چنین افرادی ، دربرابر بسیاری از مشکلات دیگر زندگی خود که با آن مواجه میشوند ، راه حلی نمیابند.اما این مردم ، چگونه به این دام می افتند ؟

پاسخ ساده است : آنها یک طرز فکر و یک کار را آنقدر انجام داده اند که بصورت فعلی خود تبدیل شده اند.حتما این مقاله را بخوانید. بیشتر بخوانید شما همان چیزی خواهید شد که مدام انجامش میدهید !

10. عادتهای خود را بیشتر بشناسید، چگونه عادات خود را عوض کنید ؟


تحقیقات نشان میدهند بیش از 80 درصد اعمال روزمره انسانها را عادات تشکیل میدهند. پس مهم است که علم مربوط به نحوه عملکردشان را داشته باشید. در این مقاله به بررسی ساختار عادتها و نحوه تغییر آنها خواهم پرداخت.

بیشتر بخوانید عادتهای خود را بیشتر بشناسید، چگونه عادات خود را عوض کنید ؟

11. Swish ! تکنیک قدرتمند NLP برای کنار گذاشتن و تغيير عادات رفتاري


یکی از اعضا از عادتی سوال کردند که برای کنار گذاشتنش تلاش بسیاری کرده اما به نتیجه ای نرسیده اند. به همین علت بر آن شدم که روش Swish Pattern را که یکی از ساده ترین و در عین حال قدرتمند ترین تکنیکهای NLP است معرفی شود. نتایجی که با این روش روی دیگران کسب میشود بسیار خوب و موثر است.

بیشتر بخوانید Swish ! تکنیک قدرتمند NLP برای کنار گذاشتن و تغيير عادات رفتاري

صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی