چگونه عادات خوب را در خود ایجاد کنید ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 38 ثانیه

چگونه عادات خوب را گسترش دهید ؟

در مسیر قدرت نامحدود و بعنوان بخشی از برنامه ی زندگی برای داشتن سبک زندگی سالم تر ، تصمیم گرفتم که نوشیدن چای سبز را بجای چاي معمولي و بصورت روزانه در برنامه زندگی خود قرار دهم.

مشکل اینجا بود که به چاي معمولي علاقه داشتم و علاقه ایی به طعم چای سبز نداشتم .

به هرحال با استفاده از تکنیک های علم NLP درمورد نحوه ی علاقمند شدن به غذاهایی که آنها را دوست ندارید  نوشیدن چای سبز را آغاز کردم و هر روز ، تحت هر شرایطی آنرا در برنامه خود و در راس ساعت مشخصی ، قرار دادم.یک روز متوجه شدم چای سبز در خانه وجود ندارد و در همان لحظه گویی حس کردم چیزی در خانه کم است !

واضح است که نه تنها یک عادت خوب شکل گرفته بود بلکه تا حدی به آن عادت کرده بودم که وقتی در خانه وجود نداشت ، حس بدی را تجربه میکردم !

در این مقاله شما یاد خواهید گرفت چگونه میتوانید عادات خوب را در خود ایجاد کنید.

عادت کردن به عادات خوب

در مقاله ی “عادتهای خود را بشناسید ! چگونه عادات خود را عوض کنید ؟” ، ساختار عادات و نحوه تغییر دادن آنها را مورد بررسی قرار دادیم.بدن انسان ، میتواند خود را به هر عادتی ، تطبیق دهد و بمحض اینکه آن عادت شکل بگیرد ، شکستن آن عادت سخت خواهد بود.در مثالی که گفته شد ، هرچند من علاقه ایی به چای سبز نداشتم ، اما پس از مدتی ، بعلت نبود آن ، حس بدی را تجربه کردم زیرا تبدیل به یک عادت شده بود.

برای باشگاه رفتن نیز چنین وضعیتی وجود دارد.در شروع تمرینها ، ورزش کردن مانند یک فعالیت خسته کننده بنظر میرسد .اما پس از مدت کوتاهی ، این کار به بخشی از سبک زندگی شما تبدیل میشود و شکستن آن ، سخت خواهد بود.تا حدی که اگر یک روز ورزش نکنید ، حس بدی پیدا خواهید کرد.

چرا مردم در ساخت عادتهای جدید شکست میخورند ؟

مردم به دلایل زیر ، در شکل دادن عادات خوب جدید شکست میخورند.

  • آنها قبل از اینکه به رفتار جدید ، عادت کنند ، آنرا رها میکنند : اکثر افرادی که در شکل دادن عادتی جدید شکست میخورند ، در این دسته جای میگیرند.
  • تصور اینکه تا ابد از انجام این عادت جدید رنج خواهند برد : در شروع ، طعم چای سبز برای من جذاب نبود اما زمانیکه بصورت یک عادت تبدیل شد ، علاقه ی من به طعم آن نیز به شدت افزایش یافت.
  • تسلیم شدن در برابر وسوسه : سخت ترین بخش در شکل دادن هر عادت خوبی ، هفته های اول است.اگر موفق شدید که در این بازه ، عادت خوب خود را ادامه دهید ، عادت خوب شما حفظ خواهد شد.خوردن یک تکه شکلات بزرگ بجای سیبی که قصد داشتید آنرا بخورید(در هفته های اول) ،قطعا همه ی تلاشهای شما را برای شکل دادن یک عادت جدید ، به فنا خواهد داد.

با مطالعه ی کتاب زیر قادر خواهید بود در طی این چند هفته (تا شکل گرفتن عادت خوب جدید)،خود را از وسوسه ها دور نگاه داشته و عادات بد دیگر خود را نیز ترک کنید.

1

كتاب ایجاد تحولات رفتاری فردی ، ترک عادات بد و رهایی دائم از رفتارهای ناخواسته

همچون همیشه،شیوه ایی بسیار خاص و ویژه ، به سبک قدرت نامحدود

تنها شاه کلیدی که همه ی مشکلات روانشناسی شما را برطرف خواهد کرد

قيمت : ۲۹,۹۹۹ تومان

خـــريد آنــلاين كـتـــابصفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%