دستیابی به سطوح بسیار بالای انرژی با تغییر عادات غذایی، تاثیر غذا خوردن هوشیارانه را دست کم نگیرید !

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 28 ثانیه

خیلی‌ها هنوز هم که هنوز است غذا خوردن را کاری ساده، کم اهمیت و یا حتی تکراری و کسل کننده میدانند. حتی اکثریت افرادی که علاقمند غذا خوردن هستند و مثلا زیاد رستوران میروند نیز کماکان فقط از روی غریزه و بصورت عادتگونه به مصرف زیاد غذاها میپردازند. اما آیا میدانید موضوع غذا خوردن، خود به تنهایی دریایی بی پایان از انرژی است که میتواند سطح انرژی شما را بسیار بالاتر ببرد و شما را در تمام ابعاد رشد دهد ؟

غذا خوردن میتواند بزرگترین ابزار رشد و تحول درونی برای شما باشد

اما اکنون وقت آن است که به شما گفته شود چطور می‌توانید با تغییراتی جزیی در غذا خوردن خود به سطوح بالاتر انرژی بروید و در نتیجه غذا خوردن عادی و کسل کننده فعلی خود را تبدیل به فرآیندی بسیار قدرتمند در جهت رشد و تحول درونی خود کنید. بنابر این باید نگرشهای جدیدی را نسبت به غذا خوردن در ذهن خود ایجاد کنید.

اول از همه از شما دعوت می‌کنم که برای چند لحظه، به این توجه کنید که شما  به شکل شگفت انگیزی، در این لحظه وجود دارید و می‌توانید غذاهای مختلفی را بچشید و طعم بینظیر آنها را احساس کنید. بسیاریها در همین لحظه در سرتاسر جهان وجود دارند که حتی نمیتوانند یک وعده غذایی دلخواه خود را داشته باشند. با این وجود شما میتوانید از طعم، مزایا و ویژگی‌های بی‌نظیر غذاهای مختلف بهره ببرید و سلامت خود را با کمک آنها ارتقا دهید. فقط با اندکی تفکر روی این موضوع خواهید دید که چقدر ارتعاشات و احساسات قدردانی در وجود شما گسترش یافته است. وضعیتی که اگر به آن توجه نکنید، دیگر حین غذاخوردن حس خوب قدردانی را تجربه نخواهید کرد و عادتگونه غذا خواهید خورد.

برای اینکه از غذا خوردن برای ورود به سطوح بالاتر انرژی استفاده کنید، باید غذا خوردن به شکل عادی را رها کنید و تغییراتی را در رفتارها و نگرش‌های تغذیه ای خود ایجاد کنید. به جای اینکه بر حسب عادت و یا حتی به خاطر گرسنگی و از روی غریزه غذا بخورید، اول از همه کاملاً شکرگزار این موضوع باشید که در حال حاضر شما در این لحظه و در این جهان، وجود دارید و می‌توانید طعم‌های مختلف را تست کنید. و از شما می‌خواهم دقیقاً مانند کسی به موضوع غذا نگاه کنید که به جزیره تازه‌ای وارد شده است و دقیقاً مانند یک ماجراجو و کاوشگر، غذاهای مختلف را می‌چشد و نسبت به امتحان کردن طعم آنها هیجان دارد. و از شما می‌خواهم حتی اگر شده از هر غذا مقدار کمتری میل کنید، در عوض اجازه دهید اشتیاق‌ها و علایق شما تعیین کنند که غذای بعدی که می‌خورید چیست. به علایق و تمایلات خود حین غذا خوردن توجه کرده و حین خوردن غذاها کاملاً هوشیار باشید و همه طعمها و احساسات خوبی که تجربه میکنید را مد نظر قرار دهید. آرامتر غذا بخورید و تک تک جزییات را حس کنید و از آن لذت ببرید. حتی زمان وعده های غذایی خود را نیز لزوما تکراری و از پیش تعیین شده قرار ندهید و از تنوع لذت ببرید. در محیط های مختلف غذا بخورید و از این تنوع لذت ببرید. این نوع از غذا خوردن است که وجود شما را در همه ابعاد رشد میدهد. غذاخوردنی که همراه با حس قدردانی بی پایان، لذت، سرخوشی، هیجان، انگیزه و اشتیاق است !



صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع