گرافولوژی (آنالیز دستخط) – رابطه بین شخصیت افراد و سایز نوشتن کلمات چیست ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 5 ثانیه

برخی از افراد حین نوشتن، از حروف کوچک استفاده میکنند در حالیکه دسته ای دیگر بزرگ مینویسند. شما میتوانید با مقایسه ای نسبی تخمین بزنید که آیا سایز نوشتن فرد مذکور بزرگ است یا کوچک.بعنوان مثال اگر شما 12 کلمه در هر خط بنویسید اما دوستتان ، 5 کلمه در هر خط بنویسد، میتوانید متوجه شوید که سایز نوشتن او بزرگتر از شماست.

گرافولوژی و حروف بزرگ

افرادی که با حروف بزرگ مینویسند افرادی برونگرا هستند. این افراد معمولا دارای اعتماد به نفس بالا، هیجان و انگیزه بوده و فرد بخشنده ای هستند.

جالب است بدانید که حین نوشتن یک مطلب، اگر از آن مطمئن باشید، سایز حروفتان بزرگتر خواهد شد. این نکته خود را در آزمونها بیشتر نشان میدهد. زمانیکه شما از پاسخ خود مطمئن هستید آنرا با حروف بزرگتر (نسبت به حالت نرمال خود) خواهید نوشت درحالیکه اگر از آن مطمئن نباشید، آنها را با حروف کوچکتری خواهید نوشت.

گرافولوژی و سایز حروف کوچک

شخصی که با حروف کوچک مینویسد، تمرکز خوبی داشته و دقت بالایی دارد. همچنین ممکن است محافظه کار بوده و اعتماد بنفس پایینی داشته باشد.از نظر اجتماعی نیز، چنین فردی کمتر از کسی که با حروف بزرگ مینویسد، اجتماعی است.

گرافولوژی و سایز حروف متغیر

چنین فردی(کسی که سایز نوشتن حروف او در یک متن یکسان متغیر است)، معمولا دمدمی مزاج و غیر قابل پیش بینی است.

آنالیز دستخط بصورت صحیح

برخی مردم، این اشتباه رایج را میکنند که حین شخصیت شناسی با دستخط، فقط بر روی یک ویژگی خاص متمرکز میشوند بدون اینکه همه ی ویژگی ها را لحاظ کنند. مثلا بجای اینکه فقط ویژگی سایز حروف را بررسی کنید، شما باید همه ی ویژگیهای خط فرد مورد نظر را بصورت کلی ببینید و نتیجه گیری نهایی را طبق آن انجام دهید. بدین ترتیب نتایجی که بدست می آورید دقیق خواهند بود.

نتایج را با منابع دیگر نیز مقایسه و سپس نتیجه گیری کنید

برای اینکه بتوانید شخصیت دیگران را به خوبی تشخیص دهید، بهترین کار این است که روشهای مختلفی را برای شخصیت شناسی یاد گرفته و سپس اشتراک بین این نتایج را بدست آورید.

بعنوان مثال، با یادگیری علم چهره شناسی، خواهید توانست نتایج حاصل از چهره شناسی و گرافولوژی را کنار هم گذاشته و ویژگی های شخصیتی را که توسط هر دو علم تایید شده است را مشخص کنید. در غیر اینصورت، میتوانید از آن ویژگی صرفنظر کنید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع