علت کل مشکلات شما با دقت نبودن است !

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 15 ثانیه

در میان تمام پیامهای ارسالی در همه این سالها،‌ تعداد اندک و کمتر از ۱ درصد از افراد بوده اند که از ویژگی دقت برخوردار بوده اند. این مقاله یک تاکید ویژه روی اهمیت دقت و تمرکز است.

علت همه مشکلات شما، عدم تمرکز است

 در جستجوی راه حل برای مشکلاتتان، یکی از کارهای خوبی که میتوانید انجام دهید این است که ریشه مشکلات خود را بیابید. و یکی از ریشه های اصلی مشکلاتی که در زندگی تجربه میکنید، عدم تمرکز و بی دقتی است. از اکثریت پیامهای ارسالی کاملا مشخص است که بی دقتی مشکلی بسیار ریشه دار در عصر حاضر و در سطح جامعه است. بیش از ۹۰ درصد افراد، به مشکل خود با دقت توجه و نگاه نمیکنند. به وضعیت فعلی خود در زندگی دقت و توجه کافی ندارند. به کارهایی که میکنند دقت و توجه ندارند. و جالب آنکه حتی زمانیکه یک راه حل عالی به آنها پیشنهاد داده شود، کماکان اصلا دقت و توجه کافی را ندارند. و در نهایت نیز این مشکل آنقدر مخرب و مشکل دار است که نهایتا میگویند هیچکدام از راه حل هایی که در تمام طول عمر دیدم کمکی به من نکرد ! و علت این است که افراد معمولا حتی حین دریافت یک راه حل نیز اصلا توجهی به آن ندارند.

زیاد پیش آمده که مثلا یک فرد حتی پس از شنیدن یک فایل صوتی، مجددا دقیقا سوالی را مطرح کند که دقیقا در همان فایل بارها و بارها پاسخ داده شده ! و جالب آنکه پس از گوش دادن مجدد، به یکباره میگویند وای بله ! دقیقا همینطور است. در همان فایل پاسخ من داده شده بود و گویی اصلا آن بخش را نشنیدم. و اگر به این جمله عمیق شوید، آگاه خواهید شد که با یک فاجعه تمام عیار مواجهید ! فاجعه عدم تمرکز و بی دقتی ! این مشکل مشکلی نیست که بخواهید ساده از آن بگذرید. زیرا میتواند باعث شود حتی راه حلهایی که میشنوید را دقیق عملی نکنید و بعد دائم خواهید گفت چرا هیچ راهی برای زندگی من جواب نمیدهد ! حال آنکه مانع و مشکل اصلی دقیقا بی دقتی شماست.

افزایش دقت دو گام ساده دارد که البته باید حتما در عمل آنها را تمرین کنید نه اینکه فقط بنشینید و روی مبل راحتی خود جملات این مقاله را مطالعه کنید. اول اینکه با تمارینی مثل مدیتیشن، بی فکری و آرامش ذهنی را بیشتر کنید. و دوم اینکه دقیقا به شکل یک تمرین، ذهن خود را به تمرکز روی یک موضوع و مساله مشخص عادت دهید. همچنین افزایش حساسیت تان(به احساسات، به چیزهایی که اطراف شماست، و به هر چیز دیگر) یکی از راههای عالی است که نهایتا دقت شما را بیشتر خواهد کرد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%