چرا سخت کوش بودن همیشه مهم‌ترین عامل برای موفقیت نیست ؟!


قطعاً از سنین پایین توصیه‌های بسیاری را مبنی بر اهمیت پشتکار و سخت‌کوشی شنیده‌اید ، اما آیا حقیقتاً پشت کار داشتن و تلاش بسیار کردن ، مهم‌ترین عامل برای رسیدن به موفقیت است ؟

در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

قبل از تلاش برای موفقیت ، باید جهت صحیحی را انتخاب کرده باشید

در بسیاری از اوقات ، افراد بدون اینکه با هوشیاری کامل، دقت داشته باشند در کدام جهت در حال حرکت هستند فقط تلاش می‌کنند .ممکن است بسیاری از شما در حال حاضر بگویید خیر ! من کاملاً به مسیری که در حال طی کردن آن هستم هوشیار هستم ! اما ما به شما می‌گوییم که این ، تنها تصوری است که شما پیدا کرده‌اید .

آیا تا به حال کسی را که در حال غرق شدن در دریا است مشاهده کرده‌اید ؟ در بسیاری از اوقات ، معمولاً فردیکه خود را در حال غرق شدن می‌بیند ، بدون توجه به اینکه به کدام سمت در حال حرکت است فقط دست‌وپا می‌زند .چه‌بسا در چند متری او و مثلاً پشت سرش ، جزیره‌ای وجود داشته باشد .اما از آنجایی که این فرد در گیر احساسات است و فقط به رسیدن فکر می‌کند ، به سادگی ممکن است بدترین راه را انتخاب کند و برای رسیدن به آن تلاش بسیاری نیز داشته باشد اما نهایتاً به نتیجه خود نرسد و علت این نرسیدن این است که جهت درستی را انتخاب نکرده است .

انتخاب جهت مناسب میتواند عمر شما را حفظ کند !

اگر دقت کرده باشید انتخاب جهت مناسب در هر کاری که می‌کنید اهمیت بسیار بالایی دارد. به عنوان مثال کسی که قصد دارد با راه‌اندازی یک تجارت اینترنتی ، به ثروت برسد ، در صورتیکه ایده و در واقع جهت اولیه را اشتباه انتخاب کرده باشد ، بدون توجه به اینکه چقدر در حال تلاش کردن است و چقدر انرژی می‌گذارد محکوم به شکست خواهد بود .زیرا جهت اولیه‌ای خود را اشتباه انتخاب کرده است .اما سؤالی که اکنون مطرح می‌شود این است چگونه می‌توان مطمئن بود که جهت انتخابی شما صحیح است ؟

دانش خود را افزایش دهید، هوشیاری و تمرکز خود را بصورت دائم حفظ کنید

برای این که بتوانید جهت صحیح را انتخاب کنید باید دانش خود را افزایش دهید .تنها در صورت داشتن دانش جامع و احاطه بر مباحث مختلف است که می‌توانید انتخاب صحیحی را داشته و جهت درستی را انتخاب کنید .در بسیاری از مواقع ، علت سر در گمی ما نداشتن دانش کافی است .

اما نکته مهم اینجاست که حتی اگر دانش بسیار بالایی نیز داشته باشید ، در صورتی دانش خود را در پهنای توجه و تمرکز خود قرار ندهید، هرگز نخواهید توانست انتخاب صحیحی را انجام دهید .در واقع هر آنچه که شنیده‌اید ، هر آنچه که یاد گرفته‌اید، و  همه‌ی کتاب‌هایی که تاکنون خوانده‌اید ، اگر در پهنای توجه و تمرکز شما نباشند و در واقع به آنها توجهی نداشته باشید ، به‌سرعت از یاد شما خواهند رفت و نقشی را در تصمیم‌گیری شما ایفا نخواهند کرد .با مطالعه کتاب زیر خواهید توانست هوشیاری خود را حفظ کرده و همواره جهت مناسبی را در زندگی خود انتخاب کنید .همچنین با استفاده از سامانه رایگان حفظ دائم هوشیاری و تمرکز قدرت نامحدود ، شما خواهید توانست تمرکز و هوشیاری خود را برای رسیدن به اهدافتان بسیار بالاتر برده و همچنین با ثبت رکورد خود، با دیگران رقابت کنید .

 صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع