مراحل فراموش شدن یک فرد که به هر دلیلی دیگر در زندگی شما نخواهد بود، چیست ؟


داغ ترین عشق، سردترین پایان را دارد.

(سقراط)

مراحل از یاد بردن یک فرد چه هستند ؟

دقیقا پس از پایان یک رابطه عشقی، هر فرد مراحل مشخصی را (بترتیب) طی میکند تا دوباره همه چیز به حالت اول بازگردد. اگر فرد مذکور موفق شود از این مراحل به راحتی عبور کند، شکست عشقی خود را فراموش کرده و دوباره بهبود خواهد یافت. اما اگر فرد در یکی از این مراحل گیر بیفتد، فراموش کردن رابطه عشقی برای او به شدت سخت میشود و این چیزی است که برای اکثر افراد رخ میدهد.

در این مقاله این مراحل را یاد گرفته و متوجه خواهید شد که چطور میتوان از همه این مراحل سریعتر عبور کرد.

6 مرحله برای از یاد بردن یک فرد

وقتی یک رابطه عشقی تمام میشود، 6 مرحله وجود دارد که برای فراموش کردن فرد مذکور باید گذرانده شود :

  • 1) مرحله شوک/انکار : در این مرحله فرد سعی خواهد کرد که آنچه رخ داده است را رد کرده و آنرا باور نکند. بعنوان مثال، وقتی کسی یکی از اعضا نزدیک خانواده خود را از دست میدهد، یا رابطه عشقی او پایان میابد، ممکن است برای مدتی در این مرحله گرفتار شود. در اکثر موارد این مرحله به سادگی میگذرد و نباید نگران آن باشید.
  • 2) مرحله خشم : برخیها پس از مرحله شوک اولیه، خشمگین میشوند. دقیقا در همینجاست که فرد به فکر انتقام می افتد و یا سعی میکند به نوعی تلافی کند. این مرحله نیز در از یاد بردن یک فرد، خیلی مهم نیست و پس از مدت کوتاهی سپری خواهد شد.
  • 3) خطرناک ترین مرحله : در این مرحله، افراد شروع به مرور خاطرات، گوش کردن آهنگهای غمگین، غرق شدن در تخیلات و حتی انجام کارهایی مانند رفتن به جاهایی که  قبلا باهم میرفتند، میکنند. اگر افراد در این مرحله گیر کنند، هرگز نجات نخواهند یافت مگر اینکه بصورت بسیار اتفاقی فرد دیگری مشابه فرد قبلی یافت شود و به آنها کمک کند که فرد قبلی را تماما از یاد ببرند.
  • 4) مرحله افسردگی : این مرحله پس از مرحله قبل رخ نمیدهد، بلکه هردو بصورت همزمان رخ میدهد. در این مرحله حال لحظه ای فرد میان امید و افسردگی، مدام درحال تغییر خواهد بود. افسردگی نتیجه از دست دادن امید است و در این مرحله رخ میدهد.
  • 5) مرحله پذیرفتن : این مرحله جایی است که فرد آنچه رخ داده را میپذیرد و حرکت خود به سمت آینده را آغاز میکند. این مرحله فقط در یک حالت رخ میدهد و آن وقتی است که امید به برگشت فرد مقابل یا امید به از سر گرفته شدن رابطه، صد در صد قطع شده باشد. به همین علت بسیار مهم است که رابطه خود را در جایی و به نوعی تمام کنید که هیچ تردیدی وجود نداشته، و صد در صد مطمئن باشید که تصمیم صحیحی گرفته اید. اگر رابطه شما به شکل صحیح نیز پایان یافته نشده باشد، کافیست با مذاکره با خود، به یقین برسید که هرگز قرار نیست چیزی بازگردد و تصمیمی که گرفتید به نفع هردوی شما بوده است. حتی اگر 1 درصد امید به بازگشت در ذهن شما وجود داشته باشد، رابطه هرگز از ذهن شما فراموش نخواهد شد.
  • 6) مرحله بهبود : این مرحله، مرحله نهایی است که در آن همه چیز به حالت اول باز میگردد.

چطور این مراحل را سریع طی کنید ؟

تفاوت میان کسانیکه پس از چند روز همه چیز را فراموش میکنند و کسانیکه در چند سال نیز نمیتوانند یک فرد را از یاد ببرند، مدت زمانی است که در مرحله افسردگی بسر میبرند.

به همین علت برای اینکه به سرعت این مراحل را طی کنید، باید یاد بگیرید چگونه در مراحل 3 و 4 گیر نکنید ! مردم معمولا در این مراحل گیر میکنند زیرا کارهای اشتباهی را انجام میدهند و همچنین باورهای اشتباهی را نسبت به رابطه عشقی در خود ایجاد کرده اند. بدین منظور توصیه میکنیم مقاله ” چگونه کسی را که به شدت دوستش داشتید و مدتها عاشقش بودید ، برای همیشه فراموش کنید ؟ ” را مطالعه کنید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع