سیستم قدرت نامحدود برای تهیه لیست انجام کارها و هدف گذاری

زمان لازم برای مطالعه : 2 دقیقه و 9 ثانیه

در مقاله صوتی ” چگونه تحولات بزرگ را در زندگی خود ایجاد کنید ؟ ” یاد گرفتید که بر اساس تئوری اثر پروانه ای، تصمیمات و کارهای بسیار کوچک هستند که تحولات بزرگ را رقم میزنند.

اما چطور یک لیست انجام کار و هدف گذاری را با استفاده از همین نکته برای خود ایجاد کنید ؟

معرفی سیستم قدرت نامحدود برای تهیه لیست انجام کارها

یک سیستم که باعث تغییرات بزرگ میشود

کافیست یک دفترچه کوچک یا نوشته ای در موبایل خود ایجاد کنید و هر چند دقیقه، هوشیارانه لیستی از کوچک ترین گامها را یادداشت کنید که زندگی شما را به سمت اهداف مورد نظر، هدایت میکنند.

زندگی دقیقا مانند یک موج آشوبناک است و واقعا مشخص نیست که چه اتفاقاتی خواهد افتاد و حتی بعضا کنترل شما روی این موج آشوبناک از دست خواهد رفت. درواقع این سیستم آنقدر پیچیده است که اگر کمی هوشیاری خود را افزایش دهید، متوجه خواهید شد فکر کردن مستقیم به تغییرات و اهداف بزرگ کاملا احمقانه بنظر میرسد. اما با داشتن یک لیست، میتوانید دقیقا مانند یک موج سوار حرفه ای، گامها، تصمیمات و تغییرات کوچک در زندگی خود را طوری برنامه ریزی کنید که بتوانید از نیروی امواج آشفته زندگی بهره برده و به اهداف خود برسید. درواقع قرار نیست شما جهت موج آشفته زندگی خود را کنترل کنید زیرا چنین چیزی عملا غیر ممکن است. بلکه فقط کافیست نیروی موجهای آشفته زندگی خود را جهت دهید و از آنها برای رسیدن به آنچه میخواهید بهره ببرید.

نکاتی درمورد این لیست

 1. گامها باید بسیار ریز باشند : گامها و کارهایی که در لیست خود مینویسید باید بسیار کوچک باشند. این ویژگی باعث میشود که کار برای ضمیر ناخودآگاه شما ساده تر دیده شود و در نتیجه به سرعت و با راحتی آنرا آغاز خواهید کرد. نکته جالب این است که پس از آغاز(که سخت ترین مرحله است)، چه بسا حجم کار بیشتری را (نسبت به گام کوچکی که نوشتید) انجام دهید. مثال :
  ۱٫ ده دقیقه پیاده روی
  ۲٫ سه دراز نشست
  ۳٫ حل کردن ۳ سوال ریاضی مختلف و متنوع(برای کسانی که کنکور دارند)
  ۴٫ خوردن یک ظرف کوچک سالاد(برای کسانی که میخواهند مصرف سبزیجات خود را کم کم بیشتر کنند)
  ۵٫ یک لبخند کوچک حین حرف زدن با همسرم(یک گام کوچک در جهت رشد رابطه عشقی شما)
 2. تعداد گامهای کوچک کم باشد و تلمبار نشوند : اجازه ندهید تعداد موارد موجود در لیست شما زیاد شوند. ابتدا آیتم های موجود را سریعتر به پایان برسانید و سپس موارد جدید را اضافه کنید.
 3. گامهای کوچک میتوانند تکرار شوند : شما میتوانید گامهای کوچکی را که قبلا تکرار کرده اید، دوباره بنویسید و انجام دهید. در واقع با انجام این کار تمایل شما به انجام مجدد آن گام کوچک بیشتر میشود زیرا یکبار آنرا انجام داده اید و با توجه به کوچک و ساده بودن، انجام مجدد آن نیز ساده تر به نظر خواهد رسید.
 4. تحت بررسی قرار دادن یا افزودن گامها در بازه های زمانی مشخص : شما میتوانید هر یک ساعت یا حتی هر چند دقیقه، با انجام هر گام، یک تیک در کنار آن درج کنید یا آنها را خط بزنید و سپس موارد جدیدی را با هوشیاری و مد نظر قرار دادن شرایط فعلی اضافه کنید. شما باید حین افزودن گامهای کوچک جدید، دقیقا مانند کسانیکه استراتژی جنگی تعیین میکنند، همواره بهترین و ساده ترین و سریعترین گامهای کوچک را اضافه کنید و این مساله به هوشیاری نیاز دارد(این روش بصورت خود به خود، هوشیاری شما را زیاد میکند زیرا باید هر چند دقیقه یا هر چند ساعت، استراتژی بریزید).
 5. بررسی حجم کارهای انجامی در انتهای روز : اگر طبق چیزی که گفتیم عمل کنید، در انتهای روز خواهید دید که حجم کارهای انجام شده توسط شما، بسیار بیشتر شده است ! درواقع هرچند گامهای شما کوچکتر بوده اند، اما شما آنها را بصورت ناخودآگاه بیشتر تکرار کرده اید(زیرا برای ضمیر ناخودآگاه شما ساده تر به نظر رسیده اند) و بنابر این حجم کلی کارهای انجام شده توسط شما بیشتر شده است.
  همچنین در انتهای روز میتوانید موارد تیک خورده را بررسی کنید و گزارشی از عملکرد روزمره خود داشته باشید.

درنهایت باید گفت اگر برای مدت کوتاهی با این سیستم همراه شوید، سرعت رشد بسیار بیشتری را تجربه خواهید کرد که قبلا هرگز آنرا تجربه نکرده اید. در این سیستم، ما برای ساختن یک برج بینقص، بصورت عمده روی آجرهای آن تمرکز داریم که این مساله حضور در لحظه و تمرکز شما را نیز افزایش میدهد. بعلاوه همانطور که گفته شد، در بازه های زمانی مختلف نیم نگاهی به هدف نیز داریم که این مساله باعث میشود آجرها به شکل دقیق تر و استادانه تری چیده شوند و استراتژی بلند مدت نیز داشته باشید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%