کارهای روزمره خود را تسهیل و تا حد ممکن اتوماتیک سازی کنید، تولید ثروت سریع ولی ناپایدار، در مقابل تولید ثروت ماندگار !

زمان لازم برای مطالعه : 2 دقیقه و 30 ثانیه

خیلی از افراد ممکن است این دید را نسبت به خود داشته باشند که در انجام کارها یا رسیدن به اهدافشان خیلی تنبل هستند. اما در حقیقت اکثریت مردم بسیار بسیار کاری اند و از بس سر موضوعات بی ارزش تلاش و کار کرده و خود را خسته میکنند است که در انجام سایر کارهایشان نیز حس خستگی دارند و تنبل میشوند. اما چطور میتوان این مشکل را برای همیشه پایان داد !؟

تولید ثروت پایدار، تولید ثروت سریع و ناپایدار

در زمانهای بسیار دور، روستایی بود که حدود ۱ کیلومتر از دریاچه فاصله داشت و ساکنین آن روستا، عادت کرده بودند که هر روز صبح زود با مشقت و سختی بسیار خود را به دریاچه برسانند و آب مورد نیاز خود را بردارند. ساکنین روستا به شدت به فکر افتاده بودند که چطور میتوان این سختی را پایان داد. در این میان، پس از کلی مشورت و در جلسه ای که با حضور تمام ساکنین روستا و برای حل این مشکل برگزار شده بود، دو فرد(یک جوان و یک پیر خرمند) دست خود را بلند کردند و گفتند که هر یک روشی برای حل این مشکل دارند. نفر اول(جوان) گفت از آنجاییکه اقوام و خانواده پرجمعیتی دارد و بسیار قدرتمند و قوی است و حتی اسبهای منحصر به فردی دارد، حاضر است هر روز، بارها و بارها با اسبها و خانواده خود به دریاچه بروند و کلی آب برای ساکنین بیاورند اما در عوض، از ساکنین روستا پولی را نیز به عنوان حق الزحمه دریافت نمایند(مردم هم بسیار استقبال کردند!). نفر دوم که پیری خردمند بود، گفت من نیز راهی برای حل این مشکل دارم اما ممکن است کمی بیشتر زمان ببرد. اما حتما آنرا به انجام خواهم رساند.

از فردای آنروز، جوان شروع به کار کرد و در مدت زمان اندکی، تمام زندگی اش متحول شد ! تمام مردم به او کلی پول میدادند تا مشکل آب روستا و خانواده شان برای همیشه حل شود و جوان توانست در مدت کوتاهی به ثروتی عظیم برسد. در این میان، پیر خردمندی که قصد حل این مشکل به روش خودش را داشت، برای حدود یک سال در سختی زیادی بود زیرا با همکاری خانواده اش در حال طراحی مسیری برای آب بودند(با وجود کمبود وسایل و تجهیزات در روستا). در طی این یک سال جوان روز به روز پولدار و پولدار تر میشد و زندگی شاهانه ای داشت اما پیرمرد به وضعیت بسیار بدی در زندگی دچار شد طوری که به زور میتوانست نان شب خودش را فراهم کند اما به هر حال کارش را ادامه داد. هیچکس باور نداشت که پیرمرد میتواند کار را به انجام برساند زیرا کسی باور نمیکرد که چنین چیزی ممکن باشد.

یک سال گذشت. جوان و خانواده و اسب هایش کم کم کاملا فرسوده و خسته شدند. برخی بیماری گرفتند و برخی نیز به علت استهلاک و سختی مسیر، دچار مشکلات حاد دیگری شدند. جوان کماکان مجبور بود کار کند و به همین علت فشار زیادی بر او و خانواده اش وارد میشد اما کماکان چون باور داشت برای موفقیت باید سخت کوش بود، تلاشهایش را ادامه میداد طوری که نهایتا مریض شد و هرآنچه که به دست آورده بود نیز در جاهای مختلف خرج کرد و مجددا روستا بدون آب شد.

در همین لحظات بود که به یکباره صدای شدیدی آمد ! پیر خردمند پس از سالها تلاش توانسته بود مسیری دائمی و عالی برای آب درست کند، بطوریکه روستا از آن لحظه به بعد تا همیشه آب داشته باشد ! اهالی بسیار خوشحال شدند و از آن به بعد پیرمرد میتوانست بدون اینکه از جایش تکان بخورد، از بقیه برای دسترسی به آب کلی پول بگیرد ! دوران سختی برای پیرمرد تمام شده بود و از آن لحظه به بعد پیر مرد میتوانست مثل یک لاشخور پیر از پول مفت لذت ببرد(شوخی!) و به یک مفت خور تمام عیار تبدیل شود(احتمالا در دلتان میگویید کوفتش شود !). پیر مرد به یک ژن خوب تبدیل شده بود و پسرانش نیز آقا زاده شده بودند و تمام زندگی شان متحول شد ! آنها هر روز با الاغ های آخرین سیستم پلاک شده و متالیک(و کولردار) تردد میکردند و همه انگشت به دهان به آنها نگاه میکردند(اهالی دائما به او میگفتند غلام یا پسر خوانده نمیخواهید !!؟؟). بله، پیرمرد راهی را برای آب طراحی کرده بود که خودش و هفت نسل پس از خودش را از هر نظر تامین، و غرق در پول کند! در آمدی بدون زحمت که هر لحظه با افزایش جمعیت و افزایش نیاز مردم روستا نیز در آمدش بیشتر و بیشتر میشد.

اکنون سوال مهم اینجاست که آیا در زندگی خود، فقط در حال تلاش کورکورانه هستید، یا راههایی آسان و عالی را برای خود و زندگی خود پدید آورده اید که زندگی خود را تسهیل و اتوماتیک سازی کنید ؟ آیا در انجام کارهای روزمره و حتی پیش پا افتاده خود، توجه دارید که آسان ترین راهها را انتخاب کنید و تا حد ممکن هر چیزی را اتوماتیک سازی کنید(به شکل کامپیوتری یا هر شکل دیگر) ؟ یا فقط غرق در تلاش کردن هستید !؟ در نهایت، برای کسانی که دوست دارند وقت کشی های خود را پایان دهند و رمز و راز تبدیل شدن به یک انجام دهنده تمام عیار را بدانند، محصول اختصاصی صوتی مربوط به پایان وقت کشی از بخش صدای نامحدود توصیه میشود که میتواند برای همیشه شما را به انجام دهنده ای سریع و بدون تعویق تبدیل نماید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%