روشهای بهتری نسبت به هر روشی که در حال حاضر، به آن روش، کارها را به انجام میرسانید نیز وجود دارد !


عادت “تلاش برای به انجام رساندن” در همه انسانها دیده میشود و این عادت، چیزی است که ساختار رایج جامعه و حتی مدرسه و محیط های آموزشی در سرتاسر جهان، دائما آنرا تحسین کرده و پرورش میدهد. اما باید بدانید در این عادات و ساختارها که در ذهنتان ساخته شده است، چیزهای بسیار مهمی از قلم می افتد و همانها بازده شما را میکاهد !

آیا میدانید روش بهینه تر از هر آنچه که اکنون به فکرتان رسیده نیز هست ؟

تقریبا همه افراد، به شدت و در سطوح مختلف(کم یا زیاد)، درگیر اعتیاد “به نتیجه رساندن کارها” هستند. و آنقدر برای این مساله عجول اند که معمولا هیچ چیز دیگری را غیر از اتمام سریع کار مورد نظر و به نتیجه رسیدن، نمیبینند. افراد برای به انجام رساندن یک کار، معمولا یا به اولین راه حلی که به ذهنشان می آید اعتماد کرده و تلاشهای سخت را آغاز میکنند، یا نهایتا کمی فکر کرده و سپس کار سنگین و تلاشهای طاقت فرسا را آغاز مینمایند. حال آنکه آنچه باید بدانید این است که راه حلهایی که ذهنتان در هر لحظه به شما نشان میدهد، هرگز تمام راه حلهای ممکن برای حل یک مشکل یا برای به انجام رساندن یک کار نیستند و به همین علت، بدون توجه به اینکه در حال حاضر، فکر میکنید چقدر خلاقید و چه قدر کاربلد، با تجربه و سریع هستید، همواره روش بهتری، نسبت به آنچه اکنون به ذهنتان رسیده وجود دارد !

توجه دائم به نکته ذکر شده در این مقاله، شاه کلید ورود شما به بازدهی و سرعت بالاتر در انجام تمام کارهاست. یعنی هر زمان و هرجا، توجه داشته باشید که راه حلهای بهتری نسبت به قصدها و شیوه های فعلی که به ذهنتان میرسد وجود دارد که اگر آنها را ببینید و انتخاب کنید، کارایی و بازده شما در تمام ابعاد زندگیتان بالاتر میرود. و فقط با انتخاب یک راه حل هوشیارانه و زیرکانه تر برای به انجام رساندن کارهایتان، قادر خواهید بود برای همیشه در همه کارها، کمترین حجم تلاش و بیشترین سرعت و بازدهی را داشته باشید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع