چرا عصبانی میشوید ؟ چرا بعضی اوقات از کنترل خارج میشوید ؟ چگونه عصبانیت و بدخلقی را برای همیشه کنار بگذارید ؟


آیا تابحال شده است با وجود اینکه بارها تصمیم میگیرید که دیگر هیچگاه عصبانی نشوید،مجددا بخاطر مسائل ساده ایی خشمگین شوید ؟ بنظر شما دلیل آن چیست ؟ با ادامه مطلب همراه شوید :

ضمیر ناخودآگاه شما بخشی از مغز است که مسئول نگهداری باورها و رفتارهای ناآگاهانه شماست.اگر بعضی اوقات بدون اینکه علتش را بدانید،عصبانی میشوید،دلیل آنرا باید در باورهای خود جستجو کنید.یکی از دلایل بسیار مهم عصبانیتهای کنترل نشده و شدید ، داشتن باورهای مخفیانه و ظریفی است که چه بسا از آنها آگاه نباشید.مثلا همین حالا جستجویی را آغاز کرده و باورهای خود را جستجو کنید.ممکن است این کار برای شما سخت باشد اما فقط کافیست بصورت دقیق جملاتی را که مکررا با خود میگویید را بررسی نمایید،اگر یکی از این باورها،هرچند ضعیف،در ذهن شما مدام تکرار شده باشد،قطعا در برخی اوقات،این باورها را به شکل عصبانیت بروز خواهید داد.جملاتی مانند :

1. بعضی وقتها اگر عصبانی نشوی مردم حساب کار دستشان نمی آید.

2. با عصبانیت جذاب تر و تاثیر گذارتر میشوم.

3. یک مرد ایده آل،بعضی وقتها خشمگین میشود.

4. هربار که عصبانی شده ام ، نتیجه خوبی داشته است(فراموش نکنید که حافظه،انتخابی است ! یعنی وقتی باوری را دارید،ذهن شما تمایل دارد خاطراتی را برایتان نشان دهد که باور فعلی را محکم میکند و بسیار سخت است که خاطراتی را نمایش دهد که باور شما را تضعیف میکند و اکثریت مردم این را نمیدانند !)

نکته : باید بدانید داشتن خشم به شرطی که حین آن،از خود بیخود نشده باشید و کنترل خود را داشته باشید،در بعضی مواقع نادر،خوب است.مشکل وقتی است که خشم تبدیل به یک حرکت کاملا عادتگونه و ناخودآگاه میشود که باید فکری به حال آن کنید.

بدین منظور کافیست باورهای بالا یا باورهای مشابه را شناسایی کرده و به جایگزینی آنها با باورهای زیر بپردازید :

  1. در دنیای امروز،قدرت در این است که بتوانم با زبان و مهارتهای ارتباطی و به آرامی،هر کسی را کنترل کنم نه با خشم ! دوران خشم به سر رسیده !
  2. یک انسان ایده آل همیشه آرام و تحت کنترل است و هیچ چیز نمیتواند عصبانیش کند و این قدرت شخصیتی آن فرد را نشان میدهد  ! عصبانی شدن که از دست همه بر میاید و کار سختی نیست ! آرام بودن زیباست ! باید با پنبه سر برید !

برای اینکه ضمیر ناخودآگاه شما یک باور را شکل دهد ، باید باور جدید مدام تکرار شود.مدام در مکالمه های روزمره خود، و یا حتی در خلوت خود،جمله و باور جدید را به کار ببرید تا آنرا در ضمیر ناخودآگاه خود بنشانید.

همچنین برای تضعیف باور قدیمی ، مدام سوالهایی مانند سوال زیر و یا سوالهای مشابه دیگر را با خود تکرار کنید.در یک لحظه خواهید فهمید که باورهای قبلی لزوما درست نیستند و این شما بودید که به آنها قدرت دادید !
1. آیا واقعا خشم جذاب است ؟! آیا با عصبانی شدن واقعا بقیه مرا بهتر و تاثیر گذارتر و مهم تر میبینند ؟ آیا همیشه از عصبانیت ام سود برده ام ؟ همیشه ؟صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع