چرا انسانها واکنش های عصبی شدید نشان میدهند ؟ علت و راه حل عصبانیت های شدید و یکباره شما چیست ؟


آیا تاکنون واکنش عصبی شدیدی را نسبت به موضوعی خاص نشان داده اید ؟ به طوریکه پس از آن به سرعت از آنچه کردید پشیمان شوید ؟ در این مقاله علت این واکنشهای شدید و راه حل آنها را خواهید یافت.

چرا واکنش شدیدی نشان میدهید ؟

دلایل زیر، از جمله دلایلی هستند که واکنش شدید و عصبی افراد را توضیح میدهند. با شناسایی هرکدام از این موارد در وجود خود، و ارتقا و رشد دادن خود در آن زمینه، فرد بسیار آرام تری خواهید شد :

  1. اشغال بودن بخش بزرگی از توان ذهن فرد با موضوعی دیگر: وقتی ذهن شما با موضوع یا موضوعات مهم دیگری اشغال باشد، شما حساس تر میشوید و با ریز ترین موضوعات آزار دهنده، ممکن است به شدت ناراحت شوید. پس حتما هرچه سریعتر برای بارهای احساسی منفی شدید زندگی خود فکری کنید و آنها را حل کنید.
  2. وقتی زخمهای کهنه شما لمس شوند : اگر زخم کهنه و حل نشده ای از گذشته داشته باشید و چیز یا کسی در لحظه حال، آنرا به یاد شما بیاورد و آن زخم را لمسش کند، امکان رخ دادن واکنش شدید و عصبانی شدن شما بالاست. اجازه ندهید زخمهای کهنه، نفس شما را بگیرند.
  3. وقتی دست روی نا امنی های درونی شما گذاشته میشود: مثلا فردی که در تمام طول عمرش، نسبت به قد خود، یا نسبت به فقر و مشکلات مالی اش، مدام فکر کرده و نا امنی درونی را نسبت به آنها تجربه کرده است، به محض اینکه حس کند کسی در حال فخر فروشی به او یا تمسخر کردن اوست، واکنش شدیدی نشان میدهد.
  4. حس ضعف و خطر : زمانی که انسانها حس میکنند چیزی از منافع یا داشته های آنها در خطر است و یا به هر نوعی حس ضعف بر آنها حاکم شود، بسیار حساس تر شده و واکنش های شدیدتری نشان میدهند. ضعفهای موجود در زندگی و شخصیت خود را شناسایی و رفع کنید و قدرت را در وجود خود گسترش دهید.
  5. نبود اعتماد به نفس: برخی اوقات علت واکنش های تند شما، نداشتن اعتماد به نفس است. مثلا فرض کنید در حال انجام کاری هستید و فردی مدام شما را مسخره میکند یا به کار شما ایراد میگیرد. اگر اعتماد به نفس شما در انجام آن کار خاص پایین باشد، در این شرایط احتمال اینکه به یکباره واکنش شدیدی به فرد مذکور نشان دهید، بسیار بالاست. حال آنکه اگر کاملا مسلط به آن کار باشید، چه بسا حتی توجهی به حرفها و ایراد گیری های فرد مذکور نکنید. پس حتما اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.
  6. باور دارید عصبانیت جواب میدهد: اگر در گذر عمرتان، این باور در شما شکل گرفته باشد که عصبانیت، جواب میدهد و کارتان را راه می اندازد، به سادگی عصبانی خواهید شد.
  7. حس میکنید به شخصیت شما بر خورده است : هرچقدر برای خودتان بیشتر شخصیت قائل شوید و من شما خودخواه تر و بزرگتر شود، با ریزترین جمله ای که به “من” شما آسیب بزند، ناراحت خواهید شد. مفهوم “شخصیت داشتن” را فراموش کنید. کسانیکه خیلی به شخصیت خود حساسند، احساسات بسیار منفی را تجربه میکنند. شخصیت داشتن، فقط یک محدودیت و یک مانع برای داشتن حس خوب در تمام اوقات است.(کاملترین مقاله اختصاصی برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه توسط خودهیپنوتیزم)


صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع