چطور به کسی که در شرایط بدی است کمک کنید !؟


شاید شده باشد با کسی مواجه شوید که به دلایلی، حال خوبی ندارد و هیچ چیز نیز حالش را بهتر نمیکند. فکر میکنید بهترین کمک برای چنین فردی چیست !؟

بهترین راه کمک به کسانیکه حال خوبی ندارند

انسانها بصورت معمول عادت دارند به محض اینکه کسی را دیدند که حال خوبی ندارد، یا شروع به نصیحت کردنش کنند، یا اینکه راههایی به او پیشنهاد دهند که مشکل او حل شود. آنها یا شروع به تعریف کردن خاطراتی از گذشته خود میکنند، یا از اینکه دنیا ارزش غصه خوردن ندارد میگویند یا جملات تکراری و ناهوشیارانه دیگری را مطرح میکنند که هیچ اثری هم ندارد و در عمل حال طرف مقابل را حتی یک درصد هم بهتر نمیکند. پس در این میان، بهترین رفتار چیست !؟

آیا تابحال به این فکر کرده اید که وقتی حال کسی بد است، شما میتوانید بدون اینکه حس دلسوزی داشته باشید، بدون اینکه تلاش کنید راه حلی به او بدهید، بدون اینکه تلاشی برای بهتر شدن حالش کنید، فقط در لحظه و با او حاضر باشید و عشق و همدردی و حس یکی بودن  کاملا خالص را به او عرضه کنید !؟ حتما امتحان کنید ! زیرا خواهید دید اگر کاملا در لحظه حضور پیدا کنید و عشق و حس همدردی به تنهایی وجود داشته باشد و حس یکی بودن با فرد مقابل را عمیقا برقرار کنید، میتوانید حتی بدون کلمه ای حرف زدن، بهترین حس را به او بدهید. این بهترین کاری است که میتوانید انجام دهید. و البته سخت ترین کار ! زیرا احتمالا عادت ندارید این کار را انجام دهید !صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع