مراقبه هوشیارانه و هدفمند برای رشد با سرعت نور در زندگی

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 17 ثانیه

چطور میتوان با سرعت نور، کارها را به انجام رساند، رشد کرد و سریعا، به هدفی که مطلوب است رسید ؟

مراقبه هدفمند

یک راه فوق العاده بینظیر برای استفاده از تمام قدرت هوشیاری و وجودتان، و رسیدن سریع به هدفی که دارید(یا حتی برای انجام کاری که مد نظرتان است)، مراقبه هدفمند است. مراقبه هدفمند و هوشیارانه آنقدر موثر است که اگر مدتی آنرا انجام دهید، با شیب و سرعتی باور نکردنی رشد خواهید کرد و تک تک کارهایی که مد نظر دارید را انجام خواهید داد. اما این مراقبه هدفمند چگونه است ؟

 فرض کنید میخواهید با سرعت تمام، پروژه یا کاری را به انجام برسانید و مثلا فقط تا فردا برای آن مهلت دارید. در اینصورت، برای انجام مراقبه هدفمند، کافیست هدفی تعیین کنید(مثلا، اتمام بسیار سریع پروژه تا یک ساعت بعد، و لذت بردن از باقی تایم باقیمانده از روز برای تفریح). دقت کنید که هدف میتواند هرچیز دیگری نیز باشد(افزایش ثروت، سلامت، و…). پس از تعیین هدف، اکنون نوبت آن است که روی آن هدف مراقبه کنید و خوب دقت کنید که کدام افکار در ذهنتان، به آن هدف خدمت میکنند و کدامیک در حال دور کردن شما از به انجام رسیدن آن هدف هستند. دقت کنید که ذهن میتواند بسیار فریبکار باشد و مثلا ظاهرا، فکری به ذهنتان بیاید که انگار درحال کمک کردن به آن هدف است اما در حقیقت، شما را از هدفتان دور کند(مثلا وقتی میخواهید کاری را یک ساعته به پایان برسانید، دیگر تکرار مکرر این جمله که دندانم چقدر درد میکند، سودی ندارد، چون با تکرار این جمله، دندان دردتان کم نمیشود، بلکه فقط از هدف دورتر میشوید). به همین دلیل باید به خوبی و به دقت تمرکز و مراقبه کرده و مواظب فریب های ذهن نیز باشید. سپس، افکاری که انرژی و حس درونی شما را بیشتر میکنند انتخاب کرده و افکار مخرب که سرعت شما را میکاهند را بصورت ارادی، لحظه به لحظه رها کنید.

مثلا فرض کنید میخواهید یک پروژه بسیار سخت را به سرعت تمام کنید. در اینصورت، افکاری مانند “چقدر سخته !”، “فکر نکنم راحت تموم بشه”، “گوشیمو بردارم نکنه یکی پیام داده باشه مرتبط با پروژه!!” ،”این پروژه کلا قابل فهم نیست”، “هیچکس نتونسته این پروژه رو انجام بده” و حتی “برم بیرون یه سری کتاب بخرم بلکه بتونم از توی اونها این پروژه رو پیش ببرم”، همه افکاری هستند که اصلا سودی برای به انجام رسیدن آن هدف ندارند. مثلا گزینه آخر(بیرون رفتن و کتاب خریدن)، ظاهرا بسیار موجه است اما در عمل، یک فریب ذهنی است که باعث میشود شما سر کار نمانید و به بهانه های مختلف بلند شوید و بروید و وقت تلف کنید. بنابر این، مراقبه هدفمند، عملا میتواند یک معجزه، در زندگی روزمره شما و برای رسیدن به اهدافتان باشد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%