پیاده سازی ساختار یک کامپیوتر در ذهن و نصب سیستم عاملی جدید روی مغزتان برای افزایش بسیار زیاد بازده ! چطور به یک ابر کامپیوتر تبدیل شوید ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 54 ثانیه

درباره اینکه ریز به ریز انجام دادن کارها و برداشتن گامهای ریز چقدر مهم است، بارها و بارها، و حتی در محصول مرتبط با اتلاف وقت زیاد صحبت کرده ایم. در مقالات مختلف توضیح داده ایم که اهمیت گامهای ریز چقدر زیاد است. کسانیکه زیاد وقت تلف میکنند یا بازده بالایی ندارند، همه دچار این مشکل بزرگ هستند که ذهن آنها مانند ساختار یک کامپیوتر سازمان دهی نشده و عادات و نگرشهای آنها دائما متمرکز روی گامها، اهداف یا تلاشهای بزرگ است و به همین علت در دام ذهن و افکار خود می افتند و هیچ گام عملی انجام نمیدهند. این مقاله درباره این نیست که چرا گامهای ریز مهم اند، بلکه قرار است درباره این صحبت کنیم که چطور میتوانید این ساختار را در ذهن خود پیاده سازی کنید تا دقیقا به یک کامپیوتر تبدیل شوید.

به یک کامپیوتر پیشرفته تبدیل شوید !

یک کامپیوتر(البته با یک سری اصلاحات)، سریعترین، هوشیار ترین و در لحظه ترین موجودی است که میتوانید متصور شوید و علت بازده بالای آن در کارها نیز دقیقا همین است ! اگر مثلا به نحوه عملکرد یک کامپیوتر تک هسته ای نگاه کنید، خواهید دید که این کامپیوتر، در هر لحظه، فقط و فقط یک کار و یک دستور را انجام میدهد و حتی اگر کلی کار برای انجام دادن داشته باشد، در هر لحظه فقط و فقط همان بحش کوچکی از کد را که در این لحظه باید انجام شود، انجام میدهد. همچنین هر برنامه یا کار بزرگی که بخواهید به رایانه بدهید نیز باید در گامهای خیلی ریز و ساده  قابل توصیف باشد تا بتواند آنرا اجرا کند. و این علت بازده بالای کامپیوتر است. کامپیوتر یکی از بهترین چیزهایی است که اگر از آن الگو بگیرید و تمام سیستم عامل و ساختار عملکردی ذهن خود را بر اساس عملکرد آن عادت دهید، تحولات بزرگی را در میزان بازدهی خود شاهد خواهید بود. اگر قصد دارید بازده خود را افزایش دهید، در حقیقت باید به دقت ساختار عملکرد رایانه را در وجود خود پیاده کنید. گویی دارید یک سیستم عامل جدید را در ذهن خود نصب میکنید. و این کار نیازمند مدتی تمرین آگاهانه است تا ساختار عادتها و عملکرد ذهن شما عوض شود. وگرنه فقط روخوانی کردن این مقاله سودی برای شما ندارد. باید مدتی این اصول را عملا انجام دهید تا به یک عادت و یک ساختار در ذهن شما تبدیل شود. نکته جالب این است که با مدتی عملی کردن این ساختار، شما کم کم تبدیل به کامپیوتری چند هسته ای نیز خواهید شد زیرا ضمیر ناخودآگاه شما دقیقا مانند یک کامپیوتر چند هسته ای (میلیونها هسته مجزا!!) است که میتواند پس از مدتی تمرین، کارها را بصورت موازی نیز انجام دهد !!!!

اما چطور میتوانید این کار را انجام دهید ؟ برای مدتی، اول از همه دقیقا مانند یک پردازنده(CPU) که فرکانس کاری مشخصی دارد(در بازه های زمانی مشخصی دستورات ریز را خط به خط انجام میدهد)، شما نیز در بازه های زمانی کوتاه به حضور خود در لحظه و کاری که انجام میدهید دقت کرده و یک کار بسیار کوچک را در جهت اهداف خود انتخاب و به انجام برسانید(کلا فراموش کنید که آن کار چقدر بزرگ است!). نکته مهم این است که در ذهن انسان، هوشیاری و حضور کامل در لحظه  و خوب دیدن است که امکان انتخاب اینکه چه کاری اولویت دارد و چه کاری اولویت ندارد را ممکن میکند، بنابر این باید هوشیاری و میزان حضور در لحظه خود را نیز بالا ببرید تا به عنوان یک ناظر بر کارهایی که در هر لحظه میکنید عمل کند. سختی کار شما در این است که پس از شنیدن این نکته، اکنون باید به ساختار فعلی ذهن خود نگاه کرده و در تمامی بخشهای آن، توجه کنید که چه تفاوتهایی در حال حاضر با نحوه عملکرد یک کامپیوتر دارید و اگر تفاوتی هست آنرا ارتقا دهید(از نحوه نگاه کردن تا باورها تا هر بخش دیگری را دقیقا شبیه کامپیوتر و بر اساس گامهای ریز ساماندهی کنید). با این کار دقیقا در حال ارتقای سیستم عامل خود هستید ! و به یک ابر کامپیوتر تبدیل خواهید شد. این، راز بازده بالاست.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%