چه کنیم که همه مردم ما را دوست داشته باشند و پشت سر ما حرف یا قضاوت بدی مطرح نشود

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 47 ثانیه

یکی از رویاهای رمانتیکی که خیلی از افراد، در سطح خودآگاه یا ناخودآگاه در ذهن خود میپرورانند، این است که محبوب همه باشند و همه مردم عاشق آنها باشند و حرف بدی پشت سرشان نزنند ! در این مقاله به بررسی این رویا خواهیم پرداخت !

چطور عزیز دلها باشیم و چه کنیم که هیچکس پشت سر ما حرف بد نزند !؟

اگر میشد از پس دهان مردم بر آمد، شک نکنید که اول از همه خدا موفق به این کار میشد !!! همین اکنون یک میکروفون به دست بگیرید و در سطح شهر شروع به مصاحبه با مردم کنید و نظرشان را درباره خدا بپرسید(منظور، همین درک رایجی است که عموم، از خدا در ذهن خود دارند). خواهید دید که اکثریت یا از دست خدا شاکی اند، یا از دست عدالت خدا دلخورند، یا از این دلخورند که چرا پول کافی به آنها نداده است و… . و بصورت خلاصه و در یک کلام، اگر نظر عموم مردم درباره خدا را بپرسید، خواهید دید که خدا هم در تحلیلهای مردم نمره منفی می آورد(چه بسا نمره خدا از شما هم پایین تر شود !) !!! زیرا در حقیقت مردم در تحلیلهای خود، اصلا درباره حقیقت یک چیز حرف نمیزنند. بلکه درباره تصویر و بت ذهنی که از آن چیز، در ذهن خود خلق کرده اند و متصور شده اند، نظر میدهند ! کسی که عاشق یک چیز است، در واقع عاشق تصویر ذهنی خود از آن چیز است و کسی که از کسی یا چیزی متنفر است، چیزی در ذهن خود از آن حقیقت ساخته که در واقع نسبت به آن  تصویر ذهنی اش، تنفر دارد(نه نسبت به حقیقت آن چیز!). و با این اوصاف، عجب آنکه شما دوست دارید محبوب دلها باشید و شگفتا که از شنیدن نظرات مختلف مردم درباره خودتان، شوکه و آشفته میشوید !

همزمان با اینکه باید گفت شما میتوانید با رشد و افزایش مهارتهای ارتباطی و مطالعاتتان، ارتباطات خود با همه را به میزان فوق العاده ای بهتر کنید و تا حد زیادی محبوب دلها شوید، اما برای کسانیکه به شدت روی نظر دیگران حساسند و دائم تمنای عشق و نظر مثبت از دیگران را دارند، باید گفت که چنین چیزی هرگز حاصل نخواهد شد و در حقیقت خود این نیاز شدید به گرفتن تایید و محبت از دیگران، مشکل اصلی شماست ! اصولا نظرات همه انسانها درباره یک موضوع خاص، بر اساس زاویه دید و سطح هوشیاری فعلی آنها رقم میخورد و این بدین معناست که همواره در تحلیلهای افراد، اشتباهات و نقطه ضعفهای جانبی و ناخواسته رخ خواهد داد. البته از یاد نبرید این تحلیلهای غلط، لزوما از سر پست بودن دیگران یا به علت بد بودن حقیقی شما نیست ! بلکه به این علت است که در تحلیلهای انسان، همواره نقاط کور وجود دارند. جمع بندی آنکه اگر نیاز به گرفتن تایید و محبت از همه دارید، این آرزو را به گور خواهید برد ! بنابراین همزمان با اینکه نیم نگاهی به نظرات دیگران دارید و نکات لازم را از حرفها و انتقادهای دیگران یاد میگیرید، اما زیاد از حد نیز به آنها اهمیت ندهید و یاد بگیرید که تصمیماتتان را، بر اساس به به گفتنها یا اه اه گفتنهای دیگران عوض نکنید ! مردم عادی به سادگی ممکن است شما را تحسین کنند و چند دقیقه بعد شروع به محاکمه و توهین به شما کنند و در حقیقت نه تحسینها و نه توهینها هیچ یک ارزشی ندارند زیرا مردم در حقیقت، فقط در حال توبیخ یا تحسین تصویر ذهنی خود از شما هستند(نه خود شما). و این بر اساس پست بودن آنها نیست. به هر حال هر فردی از سطح هوشیاری فعلی و درونی خودش جهان را میبیند و قضاوت میکند(حتی خود شما!) و به همین علت همواره ممکن است خطاهایی رخ دهد. مهم این است که شما دچار این خطا نشوید که دائم در تلاش برای گدایی محبت از همه باشید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%