1. چه کنیم که همه مردم ما را دوست داشته باشند و پشت سر ما حرف یا قضاوت بدی مطرح نشود


یکی از رویاهای رمانتیکی که خیلی از افراد، در سطح خودآگاه یا ناخودآگاه در ذهن خود میپرورانند، این است که محبوب همه باشند و همه مردم عاشق آنها باشند و حرف بدی پشت سرشان نزنند ! در این مقاله به بررسی این رویا خواهیم پرداخت !

بیشتر بخوانید چه کنیم که همه مردم ما را دوست داشته باشند و پشت سر ما حرف یا قضاوت بدی مطرح نشود

2. مشکلاتی که در بقیه و جهان بیرون میبینید، در ریشه، دقیقا در درون خودتان هستند، وگرنه اصلا به چشمتان نمی آمدند


برخیها دیگران را سودجو میبینند، برخی دیگر حس میکنند همه خائن اند. برخیها تصور دارند دیگران دزد هستند. و جالب تر از اینکه برای همه این حرفهای خود، کلی شاهد و دلیل نیز دارند. اما به راستی، جوری که دیگران را میبینید، چه ارتباطی به وضعیت درونی شما دارد ؟

بیشتر بخوانید مشکلاتی که در بقیه و جهان بیرون میبینید، در ریشه، دقیقا در درون خودتان هستند، وگرنه اصلا به چشمتان نمی آمدند

3. برای تصمیم گیریها به حرف و نظرات دیگران گوش میکنید ؟


تاکنون به راهنمایی های عموم و یا آنچه مردم درباره یک موضوع میگویند توجه داشته اید ؟ آیا تصمیم گیریهای مهم خود برای ازدواج، تحصیلات، و حتی خرید یک چیز یا رفتن به یک رستوران خوب و… را براساس حرف عموم انجام میدهید ؟ بصورت کلی چقدر به حرف عموم توجه میکنید ؟ اگر اینطور است، چیزهایی هست که باید بدانید.

بیشتر بخوانید برای تصمیم گیریها به حرف و نظرات دیگران گوش میکنید ؟

4. آیا نگران قضاوت های دیگران هستید ؟


در مقاله “قضاوت ممنوع“، علت اینکه در اکثر اوقات قضاوتهای انسانها غلط است را بیان کردیم.

ریشه ی اینکه بعضی افراد از حضور در اجتماع میترسند، ترس از قضاوت دیگران است. در بسیاری از موارد دلیل اصلی اینکه یک شخص در حضور افراد غریبه نگران میشود، ترس از قضاوت شدن است.

طبق یک تعریف اعتماد به نفس را میتوان نبود نگرانی درباره ی جنبه های منفی و نقاط ضعف دانست، زمانی که فرد، مدام به این فکر کند که دیگران چه تصوری درباره او دارند، بخش بزرگی از منابع ذهنی خود را مصرف میکند و مدام درحال بررسی اطراف خود است تا مطمئن شود کسی فکر یا قضاوت بدی درباره او نمیکند و این مساله، انرژی بر است. بیشتر بخوانید آیا نگران قضاوت های دیگران هستید ؟

5. چرا قضاوت های شما هرگز حقیقت ندارد ؟ مشکل قضاوت کردن چیست ؟


قضاوت، یکی از دام ها و چرخه های مخربی است که مغز طبق ساختار تکاملی چندین میلیون ساله و نقاط ضعف ذاتی اش، شما را در دام آن می اندازد. نکته جالب این است که هر کسی که در حال قضاوت دیگران است، واقعا حس میکند که قضاوتش حقیقت دارد ! پس باید به شدت نسبت به این نقطه ضعف، هوشیار باشید.

بیشتر بخوانید چرا قضاوت های شما هرگز حقیقت ندارد ؟ مشکل قضاوت کردن چیست ؟

صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی