1. زنجیری شما را به سبک زندگی و وضعیت فعلی گره زده است ؟!


بسیاری افراد قصد اعمال تغییرات گسترده در جنبه های مختلف زندگی خود را دارند و حتی ایده های جالبی در سر دارند اما هنگام عمل نمی دانند از کجا باید شروع کنند و انگار زنجیری آن ها را به همین سبک زندگی، شغل، نگاه به رابطه عشقی و … قفل کرده است و اجازه تغییرات را نمی دهد. کلید باز کردن قفل این زنجیر چیست؟

بیشتر بخوانید زنجیری شما را به سبک زندگی و وضعیت فعلی گره زده است ؟!

2. برای تصمیم گیریها به حرف و نظرات دیگران گوش میکنید ؟


تاکنون به راهنمایی های عموم و یا آنچه مردم درباره یک موضوع میگویند توجه داشته اید ؟ آیا تصمیم گیریهای مهم خود برای ازدواج، تحصیلات، و حتی خرید یک چیز یا رفتن به یک رستوران خوب و… را براساس حرف عموم انجام میدهید ؟ بصورت کلی چقدر به حرف عموم توجه میکنید ؟ اگر اینطور است، چیزهایی هست که باید بدانید.

بیشتر بخوانید برای تصمیم گیریها به حرف و نظرات دیگران گوش میکنید ؟

3. چرا در تصمیم گیریها زیاد بر سر دو راهی میمانید ؟


بسیاریها پیام میدهند و میگویند در تصمیم گیری درباره موضوع خاصی دچار تردید هستم. با توجه به اینکه سوالها در این مورد نسبتا قابل توجه است، در این مقاله به آن خواهم پرداخت.

بیشتر بخوانید چرا در تصمیم گیریها زیاد بر سر دو راهی میمانید ؟

4. توهم خطرناک وجود یک “صحیح” مطلق و واحد، چطور در شرایط گیج کننده و پیچیده تصمیم گیری کنید ؟


بسیاری از اوقات، در بحثها یا مشکلات زندگی، افراد به شدت سعی دارند که همه چیز را در نظر گرفته و تصمیم گیری دقیقی داشته باشند. مثلا شما برای ماندن یا نماندن در یک در رابطه عشقی، ممکن است زمان زیادی را برای تصمیم گیری گذاشته باشید اما در نهایت، همه چیز کماکان گیج کننده به نظر برسد. در واقع احتمالا وقتی یک مسیر فکری را طی کرده و مجموعه ای مشخص از شواهد را به خاطر می آورید، یک تصمیم، صحیح تر دیده میشود اما در صورت انتخاب  مجموعه ای دیگر از شواهد، یک تصمیم کاملا متفاوت صحیح تر دیده شود. همچنین ممکن است در یک طرف ترازو، منطق باشد و در طرف دیگر احساسات شما حضور داشته باشند. تصمیم گیری صحیح چیست ؟!

بیشتر بخوانید توهم خطرناک وجود یک “صحیح” مطلق و واحد، چطور در شرایط گیج کننده و پیچیده تصمیم گیری کنید ؟

5. یک انتخاب غلط، سالها زندگی شما را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد، آیا به اهمیت تصمیم هایی که میگیرید پی برده اید ؟


 

آیا آگاه هستید که تک تک تصمیم گیریهای شما چقدر مهم هستند ؟

آیا توجه کرده اید یک تصمیم اشتباه، بعضا سالهای سال شما را درگیر خود میکند ؟

آیا دقت کرده اید که یک تصمیم غلط در یک لحظه کوتاه، به دو سرنوشت کاملا متفاوت برای زندگی شما منجر خواهد شد ؟

همانطور که در مقالات متعددی اشاره کردیم، در جامعه امروز، میانگین سطح هوشیاری در سطح جهان، بسیار بسیار پایین است به نحوی که میتوان گفت ۹۹ درصد افراد، عملا بالای ۹۰ درصد از روز را در خواب به سر میبرند. اما آیا میدانید همین سطح هوشیاری پایین، چطور زندگی شما را به خطر خواهد انداخت ؟ چاره این مساله چیست ؟

بیشتر بخوانید یک انتخاب غلط، سالها زندگی شما را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد، آیا به اهمیت تصمیم هایی که میگیرید پی برده اید ؟

صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی