چرا حین یک مکالمه عادی و روزمره، به یکباره چیزی را از یاد میبرید !؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 13 ثانیه

احتمالا تاکنون شاهد این موضوع بوده اید که وسط یک مکالمه، به یکباره چیزی از ذهنتان میپرد و هرچقدر تلاش میکنید به یاد نمی آورید ! اما حقیقتا اصول هیپنوتیزمی پشت این رویدادها چیست و آیا واقعا تولید عمدی فراموشی لحظه ای در یک فرد ممکن است ؟

هیپنوتیزم گفتاری و تولید فراموشی در یک مکالمه

قطعا در طی روز، بارها و بارها این موضوع را تجربه کرده اید که به یکباره موضوعی از ذهنتان میرود و هرچه فکر میکنید نیز مجددا به یادتان نمی آید ! اما آیا از خود سوال کرده اید که این فراموشی چگونه رخ میدهد ؟ چرا و چگونه میشود که به یکباره، حرفی در چند ثانیه پیش را از یاد میبریم و هرچه فکر میکنیم به یادمان نمی آید !؟ آیا علمی پشت این رویداد هست !؟ پاسخ مثبت است. و آن علم، هیپنوتیزم گفتاری است !

در علم هیپنوتیزم گفتاری، مبحثی کامل در زمینه فراموشی و ایجاد آن وجود دارد که البته در مقاله اختصاصی مجزایی به آن پرداخته شده است اما بصورت کلی، اصول زیادی هست که میتواند بصورت عمدی به کار گرفته شود، تا باعث تولید فراموشی در یک فرد شود. از رایج ترین علل تولید فراموشی لحظه ای در گفتگو های روزمره شما، یکی Pattern Interruption یا شکستن الگو است و دیگری گیج شدن بر اثر یک رویداد یا یک جمله و… . همچنین بمباران شدن ذهن توسط انبوهی از اطلاعات در یک زمان کوتاه نیز باعث تولید فراموشی میشود. همچنین باید گفت روشهای بسیار پیچیده تر و متعدد دیگری نیز هست که میتواند فراموشی لحظه ای یا حتی دائم نسبت به یک رویداد خاص تولید کند اما به هر حال نکته مهم در اینجاست که با تسلط به هیپنوتیزم گفتاری، میتوانید حتی در گفتگوهای روزمره باعث تولید فراموشی های موقت شوید یا دقیقا بدانید که چرا در زمانهای مختلف دچار فراموشی شده اید.

بنابر این به عنوان پاسخی کوتاه به این پرسش، زمانی که چیزی به یکباره از ذهن شما میرود، یا الگو(عادت) ای به یکباره دچار وقفه و شوک شده(مثلا کسی حرف عادتگونه شما را قطع کرده یا حین عادت دست دادن شما، صدای مهیبی به یکباره به گوش رسیده و…)، یا با انبوه اطلاعات بمباران شده اید و یا بر اثر جمله یا رفتاری، حس گیج شدن به شما دست داده است. بسیاری از سارقین، دقیقا از همین تکنیکها استفاده کرده و نقاط ضعف مغز شما را میشناسند و به همین شکل اقدام به سرقت از شما میکنند. و به همین علت است که آگاهی به نقاط ضعف مغز انسان، بسیار مهم است و به شما کمک میکند در دام نقاط ضعف ذهن خود نیفتید !صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%