زندانهای ذهنی خود را شناسایی کنید . باورهای محدود کننده درونی تنها مانع شما در راه رسیدن به آنچه میخواهید هستند !

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 45 ثانیه

زندانهای ذهنی

آیا فیلم شوالیه تاریکی برمیخیزد را دیده اید ؟
بگذارید خلاصه ایی از این فیلم(البته بخش مورد نظرما نه تمام فیلم !) را به شما بگوییم.

بروس،که در این فیلم نقش بتمن را بازی میکند ، در یک زندان افتاده است.زندان در وسط صحرا و در زیر زمین ، قرار دارد.مردم درون زندان میتوانند نور خورشید را توسط یک حفره بزرگ ، ببینند.

بسیاری از زندانیان ، برای سالیان سال تلاش کرده اند که از سوراخ بیرون روند اما همه ی آنها شکست خورده اند.البته داستان موفقیت کودکی وجود دارد که در زمانهای بسیار دور موفق به فرار از زندان شده است.

بروس مدام تلاش میکند که از آنجا بیرون بیاید اما مدام شکست میخورد.تا اینکه نهایتا پس از نصیحت یکی از زندانیها ، نجات میابد.

چگونه افکار شما ، واقعیتتان را تحت تاثیر قرار میدهد

هرچند داستانی که گفتیم فقط یک فیلم است ، اما درس بزرگی برای ما دارد.زندانیان موجود در آن زندان که برای ده ها سال آن جا بوده اند ، اگر واقعا باور داشتند که فرار از آنجا ممکن است ، حتما آنرا انجام داده و نجات میافتند.

اگر آنها مدام تلاش میکردند ، نهایتا راه موفقیت را میافتند و از زندان بیرون میرفتند.بروس نهایتا متوحه شد که راه پیروزی این است که پرش را بدون طناب انجام دهد زیرا ترس شدید مرگ ، بدن او را پر از آدرنالین کرده و به همین علت او میتوانست بیشتر بپرد.

در زندگی واقعی نیز ، وقتی صحبت از موفقیت میشود ، اتفاق مشابهی می افتد.بسیاری از افراد ، باور دارند که انجام بسیاری از کارها غیرممکن است ، تا اینکه بالاخره کسی آنرا انجام میدهد.و بمحض اینکه یک نفر آن کار را انجام میدهد ، افراد بسیار زیاد دیگری نیز به دنبال او آمده و کار را انجام میدهند و آنها نیز موفق میشوند.

اگر در ورزش خاصی فعالیت داشته باشید ، احتمالا متوجه شده اید که بمحض اینکه رکوردی شکسته میشود ، افراد بسیاری به رکورد حمله کرده و آنها نیز میتوانند آنرا بشکنند.به جمله زیر دقت کنید :

قبل از اینکه بتوانید کاری را انجام دهید و در آن موفق شوید ، باید عمیقا باور کنید که میتوانید برنده شوید و هیچ راهی جز پیروز شدن برایتان نمانده باشد !

نتیجه گیری مهم دوم این است که شما باید تلاش کردن را تازمانیکه متوجه شوید چگونه میتوانید به آنچه میخواهید برسید ، ادامه دهید . هر تلاش و هر شکست ، همانند یک مربی ، به شما خواهد گفت که چگونه میتوانید به هدف خود برسید و آنرا به شکل درست انجام دهید.

زندگی شما حاصل افکار شماست

چه چیزهایی وجود دارد که باور دارید نمیتوانید انجامشان دهید ؟
اگر این باورها عوض شوند ، زندگی شما چگونه خواهد شد ؟
آیا میدانید برای انجام موفقیت آمیز یک کار ، باید ساعتها تمرین کرده باشید ؟
آیا میدانید قبل از پیروزی ممکن است بارها شکست بخورید ؟
آیا میدانید بدون اینکه چندبار شکست بخورید ، راه پیروزی را نخواهید یافت ؟

هر محدودیتی که در حال حاضر در زندگی خود دارید ، مستقیما از افکار شما می آید.به محض اینکه این افکار را تغییر میدهید و باور میکنید که شما قادر به رسیدن به اهداف خود هستید ، زندگی را از پنجره ی دیگری خواهید دید و موفق به رسیدن به هدف خود خواهید شد.

وقتی که باور میکنید میتوانید ، چیزی که رخ میدهد این است که شما تلاش خود را بیشتر میکنید و سخت تر تلاش میکنید.به همین علت است که کسانی که به رسیدن باور دارند ، موفق میشوند. آنهایی که به توان خود برای رسیدن باور دارند و راه برگشتی برای خود نمیگذارند ، همه ی تلاش خود را به کار میگیرند و به همین علت به چیزی که میخواهند میرسند.

 صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع