چطور یک رابطه عشقی ناسالم را شناسایی کنید ؟ نشانه های یک رابطه عشقی نا سالم چیست ؟


بسیاری از افراد، در رابطه عشقی نا سالمی قرار دارند اما نمیتوانند آنرا شناسایی کنند. در حقیقت وقتی در یک رابطه عشقی هستید، آنقدر احساسات بر شما غلبه دارند که در عمل، چه بسا نتوانید تصمیمی درست و منطقی را درباره رابطه عشقی خود بگیرید.

اما چطور میتوان یک رابطه عشقی ناسالم یا سالم را شناسایی کرد ؟ مطالعه این مقاله میتواند درک بسیار عمیقی از یک رابطه عشقی ناسالم به شما ارائه کند.

نشانه ای دقیق از یک رابطه عشقی نامناسب

اما چطور میتوانید رابطه عشقی ناسالم را شناسایی کنید ؟

یک رابطه عشقی خوب، رابطه ایست که در آن، نیازهای دو طرف برآورده شده و حس رضایت به هر دو طرف داده شود. حال آنکه در رابطه عشقی نامطلوب، نیازهای افراد برطرف نشده، و حس رضایت و رشد، در افراد ایجاد نمیشود.

برای اینکه تشخیص دهید آیا در رابطه ناسالمی قرار دارید یا خیر، کافیست به یک مساله توجه کنید :

آیا در رابطه شما، بصورت مکرر، از میانبرهایی برای تولید احساسات خوب استفاده میشود ؟

منظور ما از میانبر، تفریح کردن، مسافرت مداوم، رابطه جنسی،پول یا حتی خرید هدیه برای یکدیگر و متمرکز شدن روی چیزهایی که شادی موقتی به شما میدهند است. دقت کنید ! منظور ما این نیست که خرید هدیه یا تفریح و سایر موارد بد است ! بلکه فقط در صورتیکه این موارد در رابطه شما، بصورت ناخودآگاه و برای فرار از واقعیت تلخی که در اعماق رابطه عشقیتان وجود دارد، رخ دهند، باید نگران شوید.

در یک رابطه خوب، افراد به تنهایی در کنار یکدیگر، حس خوبی دارند و  نیازی به آرامبخش و مسکن های موقت ندارند. وقتی دونفر در کنار هم حس خوبی دارند، نیاز زیادی برای جستجوی عاملی خارجی برای تولید حس خوب درونی وجود نخواهد داشت.

دقت داشته باشید که حضور همه این موارد در رابطه عشقی، بسیار عالی است و باعث گرمی رابطه میشود. اما بد نیست از خود بپرسید: آیا تمام رابطه عشقی من بر همین موارد استوار است ؟ آیا وقتی در کنار یکدیگر هستیم، مدام درحال پناه بردن به چیزهایی بیرونی هستیم که حال درونی ما را بهتر میکنند؟ یا در کنار هم و به تنهایی نیز حس خوبی داریم ؟

اگر نشانه ها وجود داشتند چطور ؟

وجود این نشانه ها اصلا بدین معنا نیست که هم اکنون باید از هم جدا شوید !

بلکه نشان دهنده این مساله است که در رابطه فعلی، هردوی شما، نیازها و اختلافات رفع نشده ای دارید که تاکنون آنها را حل نکرده، و فقط سعی دارید از آنها فرار کنید. شما باید بدانید تا زمانیکه این مسائل بین شما حل نشوند، به شادی واقعی نخواهید رسید. شما باید بدانید که هرگز نخواهید توانست با فرار از مشکلات و تامین نکردن خواسته های یکدیگر، حس شادی را تجربه کنید.

اما خبر خوب این است که به محض رفع این مشکلات و رسیدن به یک توافق رضایت بخش دوطرفه، هر چیزی درست خواهد شد. به سرعت خواهید دید که نیاز شما به تفریح کردن و… نیز از بین خواهد رفت و فقط با کنار یکدیگر بودن، حس آرامش خود را پیدا خواهید کرد. در اینصورت است که عوامل بیرونی نیز میتوانند حس خوب شما را دوچندان کنند.

 صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع