5 دلیل برای اینکه عکس یا آینه نمیتواند به شما صادقانه نشان دهد که ظاهرتان چگونه است

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 24 ثانیه

آیا آینه یا عکس میتواند زیبا بودن یا نبودن شما را واقعا نشان دهد ؟

بعضی افراد، از چهره خود در عکسها یا آینه خوششان نمی آید. بسیاری از این افراد باور دارند که دوربین یا آینه نمیتواند چهره آنها در زندگی واقعی را نمایش دهد.

البته شاید فکر کنید که وقتی درباره آینه بحث میکنیم، دقیقا آنچه که هستید را نشان میدهد ! اما  نه. درست نیست.

شیوه دیدن چشمهای ما، متاثر از عوامل زیادی است که مهمترین آنها، پردازش های اولیه مغز است که باعث گول خوردن شما نیز خواهد شد. به عبارت دیگر، ممکن است در آینه نگاه کنید اما هرگز ظاهر واقعی خود را نبینید.

5 دلیل برای اینکه عکس یا آینه نمیتواند به شما صادقانه نشان دهد که ظاهرتان چگونه است !

  1. درک متفاوت : ذهن شما، همواره تصاویر را قبل از اینکه ببینیند، ویرایش میکند. آیا تابحال شده است که در خیابان از دور دوست نزدیکی را ببینید، حال آنکه وقتی نزدیک میروید، شخص دیگری را مشاهده کنید ؟ مغز همان چیزی را میبیند که دنبالش میگردد. به همین علت حتی ممکن است افراد لاغر، خود را در آینه چاق ببینند. پس باید در این مورد دقت داشته باشید.
  2. شما چیزی را میبینید که از آن میترسید  : مثلا اگر از سگ ترس داشته باشید، قطعا بارها برای شما رخ داده است که حتی اجسام دیگری مانند کیف را، شبیه سگ ببینید و بترسید. ذهن ما همواره تصاویر را به نوعی ویرایش میکند که چیزهایی که از آنها ترس داریم، ویژه تر و بزرگتر نشان داده شوند تا با این کار هشداری دریافت کرده و از خود محافظت کنیم. مثلا اگر از پیر شدن ترس داشته باشید، حتی ممکن است در آینه، خود را بسیار پیرتر از آنچه هستید ببینید. حال آنکه در نگاه دیگران لزوما اینطور نیستید.
  3. تمرکز شما روی چیزی است که نمیخواهید : وقتی تمرکز ذهن شما روی مساله خاصی میرود، آن چیز، بزرگتر و مهمتر از آنچه هست دیده میشود. مثلا اگر از چین و چروک های صورت خود بدتان بیاید، شما آنها را بزرگتر از آنجه هستند، خواهید دید. حتی اگر از یکی از اعضای چهره تان بدتان بیاید، شما آن عضو را بسیار متقاوت تر از آنچه که دیگران میبنند مشاهده میکنید.
  4. از اطلاعات مهم صرفنظر میکنید : وقتی از شخصی بدتان میاید، شما معمولا فقط روی منفی ها متمرکز شده و همه خوبیهای او را از یاد میبرید. بسیاری از افراد حین نگاه کردن در آینه همه خوبیهای خود را فراموش میکنند و بر نکات منفی تمرکز دارند. بنا بر این نمیتوانند واقعیت را ببینند.
  5. حال درونی شما، نحوه دیدن شما را تحت تاثیر قرار میدهد : حال شما، چیزی که میبینید را تغییر میدهد. بله، این ویژگی مغز است که وقتی شاد و پر انرژی است، نکات مثبت را بیشتر دیده، حال انکه اگر حال خوبی نداشته باشد، تمایل بیشتری به دیدن بدیها دارد.

جمع بندی

از حیله های مغز خود آگاه باشید تا نگذارید، به شما القا کند که کمتر از مقدار حقیقی  جذابیت خود، زیبا و جذاب هستید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع