استفاده صحیح و به جا از افعال معلوم و مجهول، چگونه ارتباطات شما را متحول خواهد کرد ؟

زمان لازم برای مطالعه : 2 دقیقه و 13 ثانیه

در این مقاله یک الگوی زبانی قدرتمند به سبک قدرت نامحدود را به شما آموزش خواهم داد که قطعا تاکنون توجهی به آن نداشته اید(زیرا قدرت نامحدود همواره سعی دارد مطالب جدید، کمیاب و منحصر به فردی را به شما آموزش دهد).

اگر با قدرت استفاده صحیح و به جا از افعال معلوم و مجهول آشنا نیستید، وقت آن است که به این مقاله توجه ویژه ای لحاظ کنید.

کاربرد های افعال مجهول

اما افعال مجهول چه کاربردی دارند ؟

 1. افعال مجهول برای ارتقای شخصیت و صلاحیت : به این دو جمله توجه کنید:
  1) “با شما تماس میگیرم” : در این جمله، سطح شخصیت و صلاحیت گوینده کمتر بنظر میرسد.
  2) “با شما تماس گرفته خواهد شد” : این جمله سطح شخصیتی بالاتری را القا مینماید.
 2. افعال مجهول برای از بین بردن مرزها و مالکیت ها بین شما و فرد مقابل و صمیمیت سریعتر : به این دو جمله دقت کنید :
  1) “اگه این مبلغ رو از حسابتون پرداخت کنید ممنون میشم” : من و تو ها در این جمله، باعث میشود که افراد سخت تر بتوانند از دارایی خود، بخشندگی داشته باشند.
  2) “اگه این مبلغ پرداخت بشه واقعا وضعیت بینظیری ایجاد خواهد شد” : نبود من و تو ها در این جمله و مخفی بودن هویت افراد(توسط افعال مجهول)، باعث خواهد شد که بخشندگی و خرج کردن، و در حقیقت قبول خواسته، راحت تر صورت گیرد.
 3. افعال مجهول برای ایجاد ابهام، درگیر کردن ذهن و هیپنوتیزم : به این دو جمله دقت کنید :
  1) “میکشمت” : تاثیر گذاری زیادی ندارد.
  2) “کشته خواهی شد” : استفاده از فعل مجهول، باعث اسرار آمیز تر شدن، تاثیر گذار تر شدن، ترسناک تر به نظر رسیدن و آزار کننده تر شدن جمله میشود. در واقع این مورد میتواند به عنوان یک ابزار در هیپنوتیزم گفتاری مورد استفاده قرار گیرد.
 4. افعال مجهول برای آرام کردن منازعات و جدالها و ایجاد صلح و صمیمیت : به این دو جمله دقت کنید :
  1) “خرابش کردی” : این جمله به علت حمله به هویت فرد مقابل، باعث افزایش آتش منازعات و بحثها میشود.
  2) “خراب شد” : این جمله هویت فرد مقابل را امن و محترم نگاه داشته(زیرا معلوم نیست چه کسی دقیقا خراب کرده است !؟) و به همین علت باعث آرام تر شدن و منطقی تر شدن بحثها خواهد شد.
 5. افعال مجهول برای تبرئه از اشتباهی در گذشته : به این دو جمله دقت کنید :
  1) “اگه جمله آخرو نمیگفتم اون فاجعه رخ نمیداد” : فرد با گفتن مداوم این جمله در ذهن خود، حس گناهش را بیشتر میکند زیرا فعل مورد استفاده در آن، مجهول نیست و خود عامل آن اشتباه است.
  2) “حتی اگه جمله آخر هم گفته نمیشد باز اون فاجعه رخ میداد” : فرد با استفاده از یک فعل مجهول، راحت تر میتواند به حس گناه غلبه کند زیرا خود را از آن رویداد، مجزا مینماید.
 6. افعال مجهول برای پرت کردن حواس، کنترل و هدایت توجه دیگران : به این دو جمله دقت کنید :
  1) “بذار این بارو از اینجا رد کنم” : باعث تمرکز بیشتر حواس نگهبان، بر بار، محتوای آن و فرد عبور دهنده آن از یک درب ورودی خواهد شد.
  2) “اگه این بار از اینجا عبور داده بشه عالی خواهد بود” : با استفاده از فعل مجهول، فرد درحال پرت کردن حواس فرد مقابل درباره این واقعیت است که قرار است یک بار(احتمالا غیر مجاز!) از ورودی عبور کند.
 7. افعال مجهول برای گرفتن قدرت از دیگران : به این دو جمله دقت کنید :
  1) “این رقمی که هزینه کردین” : باعث افزایش قدرت فرد خواهد شد.
  2) “این رقمی که هزینه شده” : قدرت مالکیت را از فرد مقابل گرفته و او را ضعیف میکند. ضمیر ناخودآگاه فرد مقابل بسیار ضعیفتر خواهد شد.
  همچنین اگر میخواهید به شخصی ارزش، احترام و قدرت دهید، میتوانید از فعل معلوم، برای بیان کاری که انجام داده است، استفاده کنید.

کاربرد این الگوهای زبانی چیست ؟

با اعتماد به نفس بالایی میتوان گفت که اگر به خوبی یاد بگیرید از افعال مجهول در زمانهای مناسب و به شکل صحیح بهره ببرید، قدرت شما در هیپنوتیزم گفتاری و تاثیر گذاری روی ذهن دیگران، رویایی خواهد شد. تسلط به افعال مجهول میتواند زندگی شما را در همه ابعاد، از رابطه عشقی گرفته تا تجارت، کاملا متحول کند. بنابر این همین اکنون توجه ویژه تری را نسبت به آنها لحاظ کنید. مطالعه مقالات زیر درک شما از هیپنوتیزم و تاثیر گذاری روی دیگران را به شکل غیر قابل تصوری افزایش خواهد داد.

 1. چگونه با استفاده از تکنیک های هیپنوتیزم گفتاری، فرد مقابل را در یک گفتگوی روزمره، هیپنوتیزم کنید ؟
 2. چگونه با استفاده از پیغامهای جاسازی شده، دستورات مطلوب را به ضمیر ناخودآگاه فرد یا افراد مورد نظر ارسال کنید ؟
 3. آموزش اجرای عملی هیپنوتیزم، چگونه با استفاده از هیپنوتیزم، باعث ایجاد خارش شدید در سوژه مورد نظر خود شوید ؟صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع