جهان اطراف ما از چه چیز درست شده است ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 15 ثانیه

حواس ۵ گانه ما، یعنی بینایی، شنوایی، بویایی، چشایی و لامسه، ابزارهایی هستند که به ما کمک میکنند این جهان را درک کنیم. آنها به ما میگویند که این جهان از ماده یا همان اشیائی در شکل ها، رنگها و ویژگیهای مختلف تشکیل شده است. ما خود را در یک جهان سه بعدی احساس میکنیم و زمان را درک میکنیم که باعث تغییر همه چیز میشود. اما آیا این حقیقت دارد ؟

فیزیک کلاسیک، فیزیک مدرن

فیزیک کلاسیک به ما میگوید که ماده توسط قوانین فیزیک مانند سه قانون حرکت، قانون جاذبه، قوانین مربوط به سیالات و سایر قوانین در جریان است و کنترل میشود. فرض میشود همه چیز از مولکولها ساخته شده است. مولکولها خود از اتم ساخته شده اند و آنها خود از سه ذره به نام پروتون، نوترون و الکترون ساخته شده اند. ما همه این چیزها را یاد گرفته ایم.

اما بر اساس فیزیک مدرن، جهان اساسا از ماده ساخته نشده است. بنیادی ترین ذره ها، پروتون نوترون و الکترون نیستند ! علم مدرن میگوید که ماده، خود در اصل همان انرژی است ! معادله معروف انیشتین، (E=mc^2)، رابطه میان ماده و انرژی را نشان میدهد.

ذره های موجود در هسته، خود از اجزای ریزتری به نام quark ها ساخته شده اند که توسط gluon ها به هم متصل شده اند. نکته جالب اینجاست که جرم gluon ها در حقیقت صفر است و جرم quark ها فقط ۵ درصد است. ۹۵ درصد باقیمانده، از انرژی حرکتی و تعامل درونی کوارک ها و گلون ها ایجاد میشود. بنابر این انرژی و ماده به نوعی تعامل مهمی با هم دارند. فراموش نکنید بشر هر روز بیشتر و بیشتر به درون اتم میرود و هر روز، بیشتر از گذشته درباره ساختار آن گیج میشود !

همه چیز انرژی است. ماده فرم فشرده شده و ارتعاش بالا و متراکم انرژی و ارتعاشات است.(چطور ارتعاشات فکری قدرتمند تولید کنید ؟). اما از آن هم مهمتر، میتوان جمله مهمی مطرح کرد :
” هرچیزی که جهان رویاهای شما از آن ساخته شده است، جهان بیداری نیز از همان ساخته شده است. “

هوشیاری یا Consiousness همان چیزی است که تمام جهان را برای شما میسازد. اگر قانونی کشف میکنید، در پهنای هوشیاری شما صادق است، همانطور که مثلا در خواب، چه بسا قانونی مانند قانون پرواز کردن یا حتی رد شدن از دیوار برای شما حاکم باشد ! جهانی که تجربه میکنید، در اصل از جنس Consciousness شماست. به همین علت است که قوانین متافیزیکی یا مرتبط با انرژی کار میکنند و میتوانند زندگی شما را حتی بدون دلیل ملموس “فیزیکی” تغییر دهند. همه چیز در پشت صحنه، در ابعاد انرژی جریان دارد، همه چیز کاملا با چیزی که فکرش را میکنید متفاوت است.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%