چطور برخیها اعداد خیلی بزرگ را به سرعت حفظ میکنند !؟ آیا واقعا چنین چیزی ممکن است ؟!


شاید شما نیز در رسانه ها، یا جاهای مختلف دیگر، کسانی را دیده باشید که در عرض چند ثانیه و با یک نگاه، عددی خیلی بزرگ را از اول به آخر و از آخر به اول حفظ میکنند. اما این کار چطور انجام میشود ؟

راز پشت حفظ اعداد بزرگ چیست ؟!

اگر یک فرد عادی که تحت سیستم آموزشی دردناک و ضعیف موجود در کشورمان، آموزش دیده است، با چنین رویدادی مواجه شود و ببیند که یک فرد با یک نگاه به عددی صد رقمی آنرا از اول به آخر و حتی از آخر به اول حفظ میکند، عملا توصیفی برای این کار نداشته و احتمالاتی که به ذهن او میرسد، این خواهد بود که : “1. یه کلکی پشتش هست، حتما از قبل هماهنگ کرده بودن عدد رو”، یا اینکه “این عدده رو با همون هدفونی تو گوششه بهش گفتن وگرنه نمیشه که اینقدر سریع حفظ کرد”، یا نهایتا در بهترین حالت، تفسیر یک فرد معمولی از چنین رویدادی، این خواهد بود که : “بابا اینا نابغه ان ! من نه بابام حافظش این قدرتو داشته نه خودم”. حال آنکه حقیقت غیر از این است.

حقیقت این است که این دروغ که همه ما با آن بزرگ شده ایم که : “یکسری ها باهوش و نابغه اند و یکسری ها ذاتا و بصورت ژنتیکی حافظه ضعیفی دارند”، یک دروغ بزرگ و یکی دیگر از ارمغان های مسموم جامعه برای شما بوده است !

حقیقت این است که همه انسانها از قدرت حافظه بسیار بسیار بالایی برخوردارند، آنقدر زیاد که هیچ کامپیوتری با این ظرفیت(عملا بینهایت)، تاکنون ساخته نشده است. و نمایشی که از برخیها در مورد حافظه میبینید نیز، یک جادو نیست ! بلکه نکته فقط اینجاست که آنها اسرار و تکنیکهایی از حافظه را میدانند که شما نمیدانید و به همین علت کارهایشان برای شما بسیار عجیب به نظر میرسد. وگرنه دقیقا همان مغز که آنها دارند را شما نیز دقیقا دارید(و چه بسا بهتر اش را). این تکنیکها، روشهایی هستند که اگر هر فرد دیگری آنها را دانسته، و مدتی را بصورت منظم، به عنوان تمرین و برای افزایش سرعت خود در آنها زمان اختصاص دهد، او هم قطعا به یک نابغه در حفظ کردن تبدیل میشود.

بصورت خلاصه، ذهن انسان در حفظ برخی چیزها ضعیف، و در حفظ برخی چیزهای دیگر بسیار قوی است. و تمام تکنیکهای حافظه به نوعی بر این مبناست که آنچه مغز در حفظ آن ضعیف است را به چیزهایی تبدیل کنید که ذهن در حفظ آن بینهایت قوی است. و بر مبنای این اصل، تکنیکهای بسیار بسیار متنوعی پرورش داده شده اند که فردی که آنها را یاد گرفته و به خوبی تمرین کند، یک نابغه جدید در زمینه حفظ مطالب خواهد شد. برای علاقمندان به دانستن تمام این تکنیکها و جزییات بیشتر درباره آنها، و کسانیکه میخواهند از این پس، روزها و ساعتها، وقت خود را برای حفظ و مرور و تکرار مطالب برای آزمونها هدر نکنند، یک مقاله اختصاصی در سایت قدرت نامحدود در این زمینه وجود دارد که ارزشمندترین چیزی است که میتوانید در تمام جهان در زمینه حافظه بیابید. البته اگر زمان کافی را برای تسلط و افزایش سرعت در تکنیکهایی که یادمیگیرید نیز اختصاص بدهید !صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع