همه چیز درباره تند خوانی، عکس خوانی و…

زمان لازم برای مطالعه : 2 دقیقه و 4 ثانیه

باتوجه به سوالاتی که همراهان قدرت نامحدود در زمینه تند خوانی و عکس خوانی مطرح میکنند، این مقاله تمامی این عبارات و تکنیکها را برای شما روشن خواهد ساخت.

تندخوانی، عکس خوانی و تکنیکهای حفظ

 در سطح اینترنت، دائما انواع اقسام تبلیغات و تعاریف را درباره مواردی مانند عکس خوانی، تندخوانی و تکنیکهای حفظ میشنوید. اما حقیقت چیست ؟ هرکدام از اینها چه هستند و چقدر قدرت دارند ؟ نحوه عملکرد آنها چگونه است ؟ این مقاله توضیحی کاملا جامع و صادقانه درباره همه این موارد به شما خواهد داد. اولین نکته که باید به آن اشاره شود، این است که بدون تعارف، روش و روالهای یادگیری و آموزشی که یک فرد عادی از مدرسه و دانشگاه و… یادمیگیرد، بینهایت کم بازده و بدرد نخور است و هرکسی در مسیر تحصیل یا مطالعاتش شاهد این موضوع بوده است ولی کمتر کسی به یاد این موضوع می افتد که آیا روش بهتری هم هست !؟

حال سوال این است که مگر واقعا روشهای بهتری هم هست ؟ و پاسخ کاملا مثبت است. در سطح جهان کلی تکنیک حفظ و مطالعه وجود دارد که در مسابقات جهانی حافظه و خیلی رویدادهای دیگر استفاده میشود. پس به زبان خیلی ساده، اصولا اگر میخواهید کیفیت یادگیری و سرعت مطالعات خود را بالا ببرید و بازده بالاتری داشته باشید، چند راه پیش روی شماست. یکی اینکه عمیقا تکنیکهای حفظ را یاد بگیرید(صبر کنید ! منظور ما این نیست که با مطالب شعر درست کنید یا مطالب را خنده دار کنید که حفظش راحت شود ! خیر ! موضوع بسیار عمیق تر از این چیزهایی است که در سطح شنیده های عموم وجود دارد). دوم اینکه تندخوانی، عکس خوانی و زمینه های اینچنینی را دنبال کنید. و سوم نیز اینکه روی تمرکز و آرامش و خالی کردن ذهن خود کار کنید و… .(یا هر سه را بصورت همزمان طی کنید).

در این میان بزرگترین سوالی که مطرح میشود این است که بصورت خلاصه این تندخوانی و عکس خوانی دقیقا چطور انجام میشود و چیست ؟ تندخوانی چهارچوبی است که در آن تمام تمرکز روی افزایش سرعت مطالعه به هر تکنیک ممکن است. در واقع در تندخوانی عوامل کند کننده مطالعه عموم شناسایی شده و روی ارتقای آنها تمرکز میشود. حال سوال این است که این کلمه جدید عکس خوانی(Photo Reading) این وسط چه میگوید و دقیقا چیست ؟! این عدد چند هزار در کلمه چیست و آیا حقیقت دارد ؟ یعنی یکبار با سرعت نور هر مطلبی را میخوانیم و تمام !؟

عکس خوانی (مانند مقاله URS قدرت نامحدود) روشی از مطالعه است که کلمه به کلمه نیست(یعنی شما کلمه به کلمه و به شکل سنتی، مطالب را نمیخوانید !)، بلکه استراتژی هایی برای مطالعه هدفمند را شامل میشود که ضمیر ناخودآگاه شما را مورد استفاده قرار دهد(نه ضمیر خودآگاه و سیستم سنتی کلمه به کلمه مطالعه) و در نتیجه دقیقا مانند زمانهایی که به یکباره آهنگی را بلدید(بدون آنکه به یاد بیاورید چطور و از کجا آنرا یاد گرفتید)، شما مسلط به یک مطلب میشوید. یکی از مهمترین نکات این است که عکس خوانی بر خلاف تصور اولیه عموم، اینطور نیست که یکبار شما شب امتحانی چیزی را بخوانید و تمام شود و آنرا حفظ شوید. بلکه عکس خوانی روشی است برای مطالعه هدف محور یک کتاب یا یک مطلب(نه برای حفظ کلمه به کلمه، بلکه حفظ هدف محور !)، که نیاز به تکرار نیز دارد. در واقع میتوان نام این تکنیک را همان مفهوم “تورق و مرور سریع که عموم به کار میبرند”، اما به شکل علمی، شهودی و پیشرفته نامید. یعنی مثلا در چند شب، بر اساس ساختار عکس خوانی، مطلبی را مطالعه میکنید و در اینصورت، بله در عمل شما سرعت و بازدهی مطالعات خود را عملا به بالاتر از محدودیت ضمیر خودآگاه خود میبرید. تجربه نهایی که از URS رخ میدهد این است که شما چیزی را بلدید و کلی تصاویر و دانسته ها در ذهن شما قرار میگیرد، بدون آنکه بدانید چطور این اتفاق افتاده است ! دقیقا مانند همان زمانی که آهنگی در گوش شما دائم تکرار میشود و حتی خودتان نمیدانید کجا آنرا یاد گرفته اید. این، قدرت تکنیکهای حفظ، تند خوانی و عکس خوانی است که تمام مسیر آموزش شما را متحول میسازد که در مقالات اختصاصی وبسایت قدرت نامحدود همه این تکنیکها مورد بحث و آموزش قرار گرفته اند.

(مقاله تکنیکهای حفظ لغات زبان)

(مقاله تکنیکهای حفظ هر حجمی از هر مطلب به سبک قدرت نامحدود)

(مقاله روش عکس خوانی قدرت نامحدود یا URS)صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%