رشد، مسیر حرکت به سمت ارزش، چیزهای کمیاب و داشته ها و اکتشافاتی حقیقتا ارزشمند است

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 37 ثانیه

رشد حقیقی، مسیر حرکت به سمت ارزش و چیزهای ارزشمند است. یعنی چیزهایی که واقعا و حقیقتا ارزشمند هستند، نه چیزهایی که فقط ظاهرا ارزشمند به نظر میرسند. این مقاله درک عمیقی را درباره رشد حقیقی به شما خواهد داد که ادامه مسیر همه علاقمندان برای رشد را روشن خواهد ساخت.

رشد چیست !؟

یکی از بهترین تعریفهایی که برای رشد میتوان عنوان کرد، حرکت به سمت چیزهای ارزشمند تر و حقیقتا با ارزش و کمیاب است. این تعریف ساده، میتواند مانند یک چراغ درخشان، روشن گر مسیر شما باشد و به همین علت حتی اگر همین تعریف را دائما و در همه ثانیه ها مقابل چشمان خود قرار دهید، کماکان در درک اهمیت این نکته ساده، کوتاهی کرده اید ! یکی از اشتباهات بسیار رایجی که افراد در مسیر رشد میکنند این است که چیزهای ارزشمند را از یاد برده و مثلا مصرف گرا میشوند و به جای اینکه دنبال چیزهای کمیاب و ارزشمند باشند، به اشتباه به دنبال چیزهایی مصرفی و کم ارزش می افتند و همین اشتباه به آنها در مسیر ارتقای خودشان ضربه خواهد زد. مثلا اگر شما بگویید در سال پیش سیصد بطری نوشابه خورده ام، کار کمیاب یا نادری نکرده اید حال آنکه اگر بگویید صد سکه طلا خریده اید یا علم و مهارتی را بدست آورده اید که کمیاب است، بدیهی است که چیز کمیاب تری را نسبت به نوشابه به دست آورده اید !

ممکن است سوال کنید چیز ارزشمند دیگر چیست !؟ پاسخ ساده است. حتی یک کودک میداند که مثلا، طلا ارزشمند تر و کمیاب تر از کاغذ است(و قطعا شما نیز آگاهید !). البته در زندگی حقیقی، درک ارزش و چیز ارزشمند تر، لزوما به سادگی مقایسه طلا و کاغذ نیست !

اگر خوب به زندگی خودتان دقت کنید، هزینه ها، تلاشها، و صرف انرژیهای بیخود زیادی وجود دارد که برای چیزهایی کم ارزش انجام میشود. به این معنا که شما بخش بزرگی از تلاشها یا پولهای خود را صرف چیزهایی میکنید که عملا چیزهای کمیاب یا نادری نیستند. و این، دقیقا چیزی است که شما را از ادامه مسیر رشدتان باز خواهد داشت. آنچه باید به آن آگاه شوید این است که مثلا، بدلیجات یا چیزهای تقلبی و ارزان، چیزهای کمیابی نیستند و هر کسی همواره میتواند انبوهی از آنها را در خانه خود تلنبار کند. از طرف دیگر، یک کالا، ارزش کمتری نسبت به خودِ “پول” و “ثروت” دارد. زیرا ثروت یا “قدرت خرید و دارایی”، چیزی است که مثلا همه جهان به دنبالش هستند حال آنکه کالاهای مصرفی، چیزهایی هستند که همیشه یافت میشوند و شرکتهای تولید کننده شان نیز در تلاشند که به نوعی آنها را به مردم بفروشند. بر این اساس، باید دقت داشته باشید همانطور که به وضوح، ده هزار کیلو کود حیوانی را در خانه خود تلمبار نمیکنید، نباید کلی از هزینه و وقت و ثروت خود را صرف چیزهایی مصرفی کنید که همیشه نیز فراوانند و چیزهای کمیابی نیستند. در عوض، برای اینکه حقیقتا خود را رشد دهید، دقیقا ببینید که چه چیزهایی با ارزش ترند و همواره متمرکز روی ارزشها باشید. طلا، خانه، یک تجارت یا ایده سازنده و مفید برای همه جهان، علم، ثروت و قدرت خرید و…اینها همه چیزهایی هستند که حقیقتا ارزشمند هستند. وگرنه مثلا اگر صبح تا شب نیز لباسهای شیک بپوشید و فقط در ظاهر، برای دیگران ثروتمند به نظر بیایید، ارزشی ندارد. زیرا به سمت ارزش و چیز کمیاب حقیقی نرفته اید. این نکته ایست که به تنهایی تمام مسیر شما برای رشد را روشن خواهد کرد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%