روشن سازی حقایق عمیق درباره تقدیر و سرنوشت، آیا انسان اسیر تقدیر و سرنوشت است ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 50 ثانیه

تقدیر، سرنوشت و کلمات مشابه، از جمله کلماتی هستند که از کودکی، ذهن همه را اشغال میکنند و هیچکس نیز به وضوح به افراد یاد نمیدهد که این کلمات دقیقا چه معنایی دارند، و در نتیجه این موضوع که آیا ما اختیار آزاد داریم یا خیر، بدون تعارف در هاله ای از ابهام باقی میماند. ایکاش واقعا کسی همه اینها را از کودکی آموزش میداد تا اکثریت افراد تا انتهای عمر خود نادانسته تصورات غلط درباره این کلمات پیدا نکنند. آنچه در این مقاله برای شما شرح داده میشود، بر اساس ادراکات مستقیم درونی است و به همین علت تمام ابهامات را به سادگی تمام برای شما روشن خواهد ساخت.

تقدیر، سرنوشت، جبر و اختیار

آیا همه چیز در زندگی از قبل نوشته شده و ما اختیاری نداریم ؟ این سوالی است که پاسخش را در همین مقاله خواهید گرفت. با نگاهی به متون کهن و حتی معاصر، دائما عده ای را میبینید که از سرنوشت و تقدیر نام میبرند و مینالند و حتی به نوعی آنرا مانند یک قلم، به دست نگارنده ای بی رحم متصور میشوند که تمام زندگی را  با سنگدلی تمام، از قبل نوشته. صراحتا باید گفت متاسفانه عده کثیری از این جماعت، اصلا درک نکرده اند که تقدیر دقیقا چیست و فقط آنرا به عنوان مقصری نامرئی برای مشکلات خود یافته و طبق عادت و بر اساس آموزشها و شنیده های اطرافیان، از این کلمات استفاده میکنند. اما حقیقت چیست ؟

اگر میخواهید حقیقت را بشنوید، به جملات بعدی به خوبی دقت کنید. حقیقت نهایی این است که شما هیچ اختیاری ندارید و زندگی برای “شما” حقیقتا جبر محض و از قبل نوشته شده است. لطفا زود مایوسانه نتیجه گیری نکنید و همه چیز را دقیق بخوانید. وقتی میگوییم زندگی برای “شما” جبر محض است، یعنی تا زمانیکه شما هویت حقیقی و بخش عمیق تر و حقیقی تر وجود خود را نیافته اید، شما همواره برده و قربانی تصمیمات بخشهای فراتر از وجود خود خواهید بود. اکثریت مردم تا انتهای عمرشان هیچ چیز درباره هویت حقیقی و هویت دروغین و…نمیشنوند و به همین علت، عملا مردم صد در صد اسیر سرنوشت و تقدیر هستند. بخشی از وجود شما هست که عملا روح خدایی است و تا زمانیکه کسی آنرا نشناسد و با آن ارتباط عمیق دائم برقرار نکند، از دست این هویت دروغین و این “من”، که در حال حاضر از خود متصورید، هیچ بر نمیاید. برای یک لحظه به این “من” خود که اینقدر به آن مینازید و شب و روز با استفاده از آن برای حل مشکلات خود تلاش میکنید، دقت کنید. شما بدون هیچ اختیاری متولد میشوید، پدر و مادرتان و کشورتان و هزار چیز دیگر را نیز خودتان انتخاب نمیکنید و حتی مرگتان نیز در زمان نامعلومی به دست قدرت فراتری رقم میخورد. شما محدود به جهان فیزیکی و قوانین آن، زمان، مکان و…هستید و همانطور که میبینید، به وضوح، این هویت دروغین در محدودیت بزرگ ذاتی و همیشگی قرار داشته است. و مشکل مردم همین است که با همین هویت دروغین، سعی در خدایی کردن دارند و این چیزی است که همه را مایوس میسازد ! زیرا قدرت اصلی به دست وجود و هوشیاری واحد است. به همین علت تا زمانیکه این هویت واحد را در وجود خود نیافته اید، اختیار برای شما معنا ندارد ! اما زمانی که این بخش را در وجود خود بیابید و بیشتر و بیشتر با آن متصل شوید، تازه میفهمید که سرنوشت و اجبار و…کلماتی کاملا اشتباه و چرت بوده اند ! کسانی که قصد دارند خودشناسی را به سرعت ایجاد کنند، فقط یک راه دارند و آن اینکه بصورت منظم، مستمر و بدون عجله، مقالات صوتی رایگان سایت(بخش صدای نامحدود)، درباره هویت دروغین و هویت حقیقی و…را گوش دهند. و البته کمتر کسی چنین وقتی را برای رشد خود میگذارد ! به هر حال انتخاب با شماست ! اگر خودتان دوست دارید کماکان اسیر تقدیر و سرنوشت بمانید، میتوانید این پیشنهاد را نشنیده بگیرید و دوباره به روال قبلی زندگی خود بازگردید! رشد، زوری نمیشود…صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%