هر روز، حضور در لحظه شما کمتر و کمتر میشود و دیگران جای شما زندگی میکنند، مگر اینکه منظم مدیتیشن کنید

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 40 ثانیه

پس از اینکه بصورت صفر کیلومتر از کارخانه خلقت ترخیص شده و متولد میشوید، شما دقیقا مانند یک کامیپوتر صفر و برنامه ریزی نشده هستید ! دقیقا مانند یک کاغذ سفید ! اما مشکل از آنجا آغاز میشود که روز به روز این کامپیوتر برنامه ریزی شده و رفته رفته، “حضور شما در لحظه” و هویت واقعی شما زیر انبوهی از برنامه های نصب شده توسط جامعه و اطرافیان مدفون میشود. اما راه حل این مشکل چیست ؟

شما روز به روز، حضور در لحظه خود را بیشتر از دست میدهید، مگر…

پس از تولد یک کودک، کم کم و روز به روز، او بیشتر و بیشتر از آنچه ذاتا هست دور میشود و هرچه سالها میگذرد، جامعه و اطرافیان و محیطی که در آن بزرگ شده، بیشتر و بیشتر عادتها و برنامه های ذهنی مختلف را در وجود و ذهن او نهادینه میکنند. شوکه کننده است که مجددا یادآوری شود، که این موضوع که به چه زبانی حرف بزنید، چه بخورید، چه بپوشید، یا حتی جزییاتی مانند اینکه دست های خود را حین حرف زدن چطور تکان دهید و چطور بنشینید و از چه چیزی ناراحت شوید و با چه چیزی خوشحال شوید… و بسیاری موضوعات دیگر، تماما، روز به روز به ذهن شما تزریق شده اند و حقیقت تلخ این است که اگر حدود ۱۰ سال از تولدتان گذشته باشد، شما دیگر هیچ حضور مستقل و مجزایی در لحظه ندارید و تمام روز شما، از نحوه راه رفتن گرفته تا…، فقط و فقط توسط برنامه های اتوماتیک ذهنی نصب شده توسط جامعه پیش میرود ! نمیدانم عمق فاجعه را متوجه شدید یا خیر. مصیبت بزرگتر این است که خیلی ها اصلا آگاه به این مشکل نیستند و تصور دارند که حضور کامل و مستقلی در لحظه دارند ! زیرا اصلا با مفهوم هوشیاری آشنا نشده اند و اکثریت اینطور متصورند که “همین که الان بیداریم و سرمان روی بالش نیست یعنی هوشیاریم ! هوشیاری که سطوح ندارد !”. و این اوج خواب غفلت است.

در حقیقت هر لحظه که میگذرد، عادات و برنامه ریزی های ذهنی نصب شده روی وجود و ذهن شما بیشتر و بیشتر میشود و متاسفانه باید گفت که شما تبدیل به یک ربات مجری برنامه ها میشوید. رباتی که اجرا کننده برنامه هایی است که این برنامه ها، ذاتا اصلا انتخاب “شما” نبوده و نیستند ! و این برنامه ها روز به روز خودشان به دلخواه خودشان زندگی شما را پیش میبرند و شما فقط یک تجربه کننده بی اختیار و قربانی میشوید که انتخابی در زندگی اش ندارد ! و باید بشنوید که هر لحظه که میگذرد، برنامه های بیشتر و بیشتری نیز از سوی جامعه و محیط، در حال نصب شدن روی ذهن شماست.

حال اگر قصد دارید اختیار را در زندگی خود باز پس گیرید و حقیقتا خودتان زندگی کنید، اینجاست که تمرین مدیتیشن و حضور در لحظه اهمیت میابد. مدیتیشن تمرینی است که روند اتوماتیک و ناهوشیار بودن و روند نصب برنامه ها روی ذهن شما را متوقف میسازد و شما را دوباره به هویت اصلی و ذات خودتان باز میگرداند و فرمان کنترل زندگی و اختیار حقیقی را دوباره به دستان شما برمیگرداند. به زبان بسیار ساده، مدیتیشن یعنی حضور در همین لحظه بدون فکر و بدون هویت گرفتن با افکار یا احساسات یا…، و یا به عبارتی ناظر هرچیزی شدن. توجه داشته باشید که فایلهای صوتی و مقالات متنی رایگان بسیار زیاد دیگری درباره مدیتیشن در سایت وجود دارد که عمیقا به موضوع مدیتیشن پرداخته. آنچه مهم است پیگیری و انجام مستمر این تمرینات است و این دقیقا چیزی است که زندگی شما را متحول خواهد کرد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%