چرا برخی افراد تروریست میشوند و از این مساله، چه درسی میتوان گرفت ؟

زمان لازم برای مطالعه : 59 ثانیه

تاکنون فکر کرده اید علت اصلی تروریست شدن عده ای از افراد چیست ؟

مقدمه

در مقاله “6 نیاز اساسی انسانها” نیازهایی را مطرح کردیم که نیازهای اساسی انسانها هستند. افرادی که تروریست میشوند، در حال تلاش برای برآورده ساختن نیازها و اهداف ناخودآگاهی هستند که در تحقق آن، ناموفق بوده اند. این اهداف میتوانند گوناگون باشند اما یکی از مهمترین آنها، نیاز به حس مهم بودن(نیاز شماره 3 در مقاله مذکور) است.

درواقع از مهمترین علل جنایات در سطح جهان، خلا نیاز شماره 3 است. وقتی فرد در جامعه، حس ارزشمند بودن نداشته باشد، وقتی هرچقدر تلاش کند دیده نشود، وقتی کسی به او توجه لازم را ارائه نکند، فکر میکنید بهترین راه چیست ؟!

بله، یک تفنگ ! با به دست گرفتن یک تفنگ، گویی همه چیز به یکباره عوض میشود ! رسانه ها فرد را نشان میدهند، همه به او احترام میگذارند و تعظیم میکنند و بصورت خلاصه نیاز فرد به مهم بودن کاملا ارضا میشود. این نیاز بسیار مهم است و همان نیازی است که باعث شده است اینستاگرام اینقدر محبوب شود و مردم این حجم عکس را بصورت روزانه در آن آپلود کنند. زیرا فرد با نمایش دادن خود، جذابیت خود را به نمایش میبرد و حس پذیرفته شدن و مهم بودن را تجربه میکند.

چاره چیست ؟

اگر در سطح کشور، به انسانها بهای بیشتر و حس ارزشمند بودن داده شود جرم و جنایات به شدت افت خواهند کرد. دولت ها باید کاری کنند که افراد درون یک جامعه، نسبت به خود، حس ارزش و احترام درونی را تجربه کنند. در غیر اینصورت باید هزینه های دیگری را به علت جنایات پرداخت کنند.

شما نیز به عنوان یک فرد، کافیست در ارتباطات خود با دیگران، به آنها حس مهم بودن دهید. در اینصورت رفتار بسیار خوبی از آنها خواهید دید و حتی اگر فردی بسیار منفی باشند، بخشهای منفی وجودشان در برابر شما، نمایش داده نخواهد شد. یکی از مهمترین علل تخریب روابط عشقی این است که افراد، حس مهم بودن را به طرف مقابل خود نمیدهند. با رعایت این نکته میتوانید تحولات ویژه ای را در ارتباطات خود با دیگران ایجاد کنید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع