چطور میتوانم همواره در آرامش مطلق و ثبات باشم ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 12 ثانیه

چطور میتوان همواره در آرامش مطلق بود ؟

به صورت ساده، وجود شما را میتوان به سه بخش تقسیم کرد. هوشیاری یا همان “من” شما(مدیر کل وجودتان)، ذهن و بدن. تکنیکهای علمی و روشهای رایج، این سه را یکی و در یک جا دانسته و سعی دارند هر سه را باهم و در کنار هم آرام کنند که صد البته ارزشمند است.

با این وجود روشی هوشیارانه تر این است که بین این سه، فاصله ایجاد کنید و آنها را یکی ندانید زیرا ذاتا هم یکی نیستند. تا زمانیکه این سه بخش از نگاه شما، در یک جا قرار گرفته باشند و یکی دانسته شوند، رسیدن به آرامش بی قید و شرط و مطلق، تقریبا غیر ممکن است.

“من” خود را از هر چیزی مجزا کنید

روشهای مختلف روانشناسی، تکنیکها و غیره، همه میتوانند موثر باشند، اما باید بدانید که مهمترین مشکل اینجاست که “من” شما، با جسم و ذهنتان، یکی شمرده میشود به همین علت آرامش شما به راحتی به هم میخورد. هرچقدر هم که مطالعه داشته باشید، هرچقدر هم که روشهای متنوع بلد باشید، هرچقدر هم که پرسپکتیو شما نسبت به جهان قدرتمند بوده باشد تا زمانیکه هوشیاری شما با چیزهای دیگر یکی شده باشد، حفظ آرامش نیازمند نظارت بالایی خواهد بود.

شما درحال حاضر و بصورت ناخودآگاه، “من” خود را همان احساسات، افکار، جسم و سلامت خود و… میدانید. به همین علت است که بسیاری از چیزها، آرامش شما را به خطر می اندازند. در حقیقت شما مالک چیزهایی شده اید که اصلا جز شما نیستند ! و هیچ ارتباطی به “من” شما ندارند.

اما تصور کنید “من” یا هوشیاری شما، صدها کیلومتر دورتر از جسم و ذهن شما باشد. در این حالت چطور ؟! در اینصورت، هیچ چیزی نمیتواند آرامش شما را به هم بزند. نه بیماریها و نه تصورات ذهنی و افکار یا حتی احساسات شما.

چطور میتوان “من” را از ذهن و بدن مجزا کرد ؟

مدیتیشن انجام دهید. مدیتیشن قدرتمند ترین ابزار رشد درونی است که کمک میکند به هوشیاری خود آگاه تر شده و به ابعاد غیر فیزیکی و بدون زمان و مکان وجود خود دسترسی پیدا کنید و “من” خود را از هر چیز دیگری مجزا کنید. زمانیکه این اتفاق بیفتد، شما یک آرامش مطلق، بدون ترس، بدون نگرانی، بدون اغتشاش، بدون فکر و در اوج ثبات خواهید بود.

در این شرایط گام بعدی این است که از این ثبات مطلق، به عشق و لذت مداوم حاکم بر تمام جهان پی ببرید و آنرا تجربه کنید. تجربه یکی بودن تمام جهان، یکی از چیزهایی است که میتوانید آنرا مد نظر قرار دهید.(“مقاله شما هرگز نخواهید مرد !“)



صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع