چگونه خود را تا ابد در برابر دزدها و زورگیرها بیمه کنید ؟

زمان لازم برای مطالعه : 3 دقیقه و 33 ثانیه

روانشناسی میتواند به شما کمک کند که دربرابر شرایط مختلف زندگی خود  بهتر مواجه شوید. با آگاهی از روانشناسی و اطلاع از علل دزدی، سرقت و زورگیری،شما خواهید توانست احتمال اینکه این رخداد ها بر سر شما بیاید را به شدت کم کنید. متاسفانه همه ما اخبار بسیار بدی را از زورگیری و سرقت ها میشنویم و به همین علت، بر آن شدیم که در قدرت نامحدود، به بررسی روانشناسی سرقت و زورگیری پرداخته و شما را در برابر این رخداد ها تا بیش از 90 درصد بیمه کنیم ! این مقاله به درخواست یکی از اعضا نوشته شده است که از ایشان تشکر میکنیم.

باید بدانید : کسی که از شما دزدی میکند نیز انسان است و هر انسانی، دارای احساسات، نیازها و نقاط ضعف مختص خود است. اگر شما بتوانید فرد مربوطه را در سطح ذهنی مورد ارزیابی قرار داده و از نقاط ضعف او علیه خودش استفاده کنید، میتوانید او را از خود دور نگاه دارید. در این مقاله فوق العاده راه حل همیشگی برای رهایی از دزدها و زورگیرها در زندگیتان را مطرح خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

مواظب نحوه راه رفتن خود باشید

تحقیقات نشان میدهد، افرادی که با اعتماد بنفس، با سینه رو به جلو و دستهای باز راه میروند، به احتمال بسیار کمتری نسبت به دیگران، مورد سرقت قرار میگیرند. این موضوع، به این علت است که وقتی زبان بدن و شیوه راه رفتن شما ، قدرت را منتقل کند، تمایل دزد برای دزدی کردن از شما نیز کاهش میابد. زیرا دزد ها معمولا موردهای راحت را انتخاب میکنند.

زمانیکه شما با اعتماد بنفس راه میروید، حس کنترل بیشتری داشته و این موضوع، در نحوه راه رفتن شما تاثیر مجدد و بیشتری خواهد داشت. بدین ترتیب همه کسانی که شما را مشاهده میکنند نیز قدرت را حس خواهند کرد.

راه رفتن با اعتماد به نفس بالا، حس درونی شما را بهتر کرده و فقط با چند دقیقه راه رفتن با کمر صاف و سینه رو به جلو، خواهید دید که حال روحی شما نیز بسیار استوار تر شده است.

باید بدانید که راه رفتن با اعتماد به نفس حتی میتواند باعث شود که دیگران، بیشتر علاقمند شما شوند.

دزدی و موانع سر راه

تحقیقات نشان میدهد دزدها، همواره سعی دارند آسان ترین اهداف را انتخاب کنند. بر اساس تحقیقات انجام شده، حتی زمانیکه یک دزد، هدف سرقت و زورگیری ندارد، و به سمت خانه در حرکت است، به محض دیدن یک سوژه و هدف راحت، اورا مورد سرقت قرار میدهد.

حال سوال این است. چه چیزی باعث میشود که یک هدف، آسان دیده شود ؟

پاسخ ساده است :

هرچقدر که دزد، برای دزدی کردن یا زورگیری، موانع بیشتری را در مسیر خود ببیند، تمایل کمتری برای دزدی خواهد داشت. مثلا، وجود یک چراغ چشمک زن عجیب غریب، وجود یک نوشته مانند “این مکان دارای دوربین مداربسته میباشد”(حتی به دروغ!)، وجود قفل های متعدد و سایر موارد، به سادگی میتوانند تصمیم یک دزد برای سرقت از شما را تغییر دهد و شانس مورد سرقت قرار گرفته شدن شما کاهش خواهد یافت. حتی ریزترین موانع میتوانند یک دزد را به کل منصرف کنند پس موانع کوچک را دست کم نگیرید.

چه بسا در دست گرفتن کیف در دست دیگرتان(که کنار دیوار است)، تصمیم یک دزد برای دزدی از شما را تماما تغییر دهد.

بر اساس این نکته بسیار مهم، اگر شما ماشین خود را در مکان تاریک و خلوتی پارک کرده اید، برای یک دزد بسیار خوشایند تر خواهد بود که شما را هدف دزدی بعدی خود قرار دهد.

دزدیدن از چیزی که بسیار دل رباست

آیا میدانید بعضی اوقات، فقط بخاطر حضور یک گوشی موبایل روی صندلی، تمام یک ماشین به سرقت میرود ؟!

تحقیقات نشان میدهد که دزدها، باتوجه به منافع جانبی که از دزدی خود میبرند(مثلا یک گوشی موبایل) به دزدی بسیار راغب تر خواهند شد.

یک کیف کوچک که در صندلی جلو خودرو قرار داده شده است، میتواند اثر بسیار بزرگی در فعال شدن اشتهای سارق به دزدی کردن، داشته باشد. زمانی که سارق یک کیف کوچک را در ردیف جلو میبیند، تخیل او شروع به کار کرده و ممکن است فکر کند درون آن کیف، پاداش بزرگی نهفته است و همین مساله کوچک، نهایتا باعث سرقت ماشین شما شود.

هیچگاه اشیاء کوچک را درون ماشین نگذارید زیرا باعث میشود که سارقین برای دزدی از ماشین شما راغب شوند.

همواره هوشیار و بیدار باشید ! یک فرد معمولی ، 96 درصد از روز،خواب است و هوشیار نیست(فعالیت مغزی کم است و زندگی را در حالت عادتگونه سپری میکند)

photo_2016-06-11_23-55-46

نمودار فعالیت ذهنی شما وقتی که کاری را بصورت عادتگونه انجام میدهید(مثلا قدم زدن تا محل کارتان،میتواند یک فعالیت عادتگونه برای شما باشد).

بله ! شما 96 درصد روز را در خواب به سر میبرید !

زمانیکه شما در عــــــــادات به سر میبرید، فعالیت مغزی شما بسیار کم و مشابه خواب است. یک تکنیک قدرتمند NLP که باعث گیج شدن فرد میشود، Pattern Interruption یا همان شکستن الگوست. وقتی که الگو یا عادتی میشکند، به ما حالت گیجی دست میدهد که این حالت بسیار خطرناک است و دزدها از این حالت بهره زیادی میبرند. به همین علت، هوشیار بودن میتواند شما را از همه ی خطرات اطراف، مصون نگاه دارد.

بارها به ما مراجعه شده و شنیده ایم که فردی، با اینکه سالهاست در زمینه ورزشهای رزمی کار میکند، اما بعلت شکسته شدن الگوی راه رفتنش توسط یک دزد(مثلا فرد مذکور درحال انجام عادتگونه فعالیت چت کردن حین راه رفتن بوده است و دزد به یکباره مسیر او را بریده است)، به کل برای چند دقیقه گیج شده و حتی شماره پلاک دزد را نیز ننوشته و از توان رزمی چندین ساله خود نیز استفاده نکرده است و فقط ایستاده و هرچه داشته، دو دستی به دزد تحویل داده است. شما باید یاد بگیرید که در تمام روز هوشیار باشید. زیرا اگر در حال انجام کاری بصورت عادتگونه باشید، یک دزد میتواند به یکباره در مقابل شما ظاهر شده و پس از شکستن الگوی رفتاری شما، حالت گیجی را در شما به وجود آورده و شما را مورد سرقت یا زورگیری قرار دهد.

با انجام مداوم و دائم تمریناتی مانند مدیـتـیشـــن، همواره و در تمام روز آگاه و بیدار خواهید شد. مدام اطراف خود را چک کنید و تماما هوشیار باشید. برخی وقتها در صورت داشتن درگیری فکری، ممکن است به سادگی فراموش کنید که درب خودرو را قفل کنید و این مورد باعث خواهد شد که یک دزد به سادگی خودرو شما را بدزدد.

نکات تکمیلی

قرار دادن کیف در جیب کت، کار بسیار اشتباهی است زیرا دسترسی به آن برای یک دزد بسیار راحت است. باید گفت افرادی که لباسهای تنگ میپوشند، بهتر میتوانند خروج اجسام از جیب خود را حس کنند. شما باید، نسبت به افراد غریبه که به یکباره در مسیر شما ظاهر میشوند، بسیار حساس باشید و دقت به خرج دهید. هرگز اجازه ندهید افراد غریبه به هر دلیلی بیش از حد به شما نزدیک شوند. این عادت را در خود به وجود آورید که هر چند لحظه یک بار پشت سر خود و اطراف خود را نگاه کنید و جیبها و وسایل همراه خود را چک کنید. از هم اکنون این عادت مثبت را ایجاد کنید و هر چند دفیقه، اطراف را چک کرده و با لمس کردن جیبهای خود، از حضور تلفن همراه و سایر مدارک و وسایل خود مطمئن شوید. ضمنا هرگز در محیط های تاریک و خلوت تردد نکنید.

در نهایت باید گفت که حضور در لحظه و هوشیار بودن، میتواند تضمین کند که هرگز مورد سرقت قرار نگیرید و همچنین چیزی را نیز فراموش نکنید. مطالعه ی کتاب زیر میتواند درک مناسبی از هوشیاری به شما داده و سطح هوشیاری شما را افزایش دهد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع