چرا برخی از زنان، عاشق مردان خجالتی میشوند ؟


زنان مردان قوی و دارای اعتماد به نفس را دوست دارند

در بسیاری از مقالات مرتبط با روانشناسی جذابیت، گفته شد که زنان طوری ساخته شده اند که بصورت ناخودآگاه مردان قوی، دارای اعتماد به نفس، و محافظت کننده را دوست دارند. این، قانون کلی است زیرا آنها اینطور ساخته شده اند که چنین مردی را دوست داشته باشند. اما هرچند این مساله یک نیاز عمیق در ذهن زنان است، اما در برخی موارد ممکن است که آنها علاقمند مردان دیگری شوند.

بعنوان مثال برخی از زنان، مرد درونگرا و خجالتی را دوست دارند و علاقه ایی به مردان دارای اعتماد به نفس بالا و دارای روابط اجتماعی قوی ندارند. ممکن است این مساله عجیب بنظر برسد اما وقتی این مساله را بدانید که باورهای انسان میتوانند بر نیازهای ذاتی او نیز غلبه کنند، این مساله دیگر عجیب نخواهد بود.

اگر یک زن، در شرایطی رشد کرده باشد که باورهای مشخصی درباره زندگی و جهان، در او شکل گرفته باشد، ممکن است مرد ایده آل در ذهن او، به گونه ایی دیگر باشد.

در ادامه مطلب همراه شوید.

چرا برخی زنان، مردهای خجالتی و درونگرا را دوست دارند

ابتدا باید خجالتی بودن را تعریف کنیم. ما در اینجا درباره مردی حرف میزنیم که در روابط صریح و غالب نیست، از برقرار کردن روابط اجتماعی حس خوبی ندارد، و اعتماد به نفس کافی به خود ندارد.همچنین چنین مردی نمیتواند به سادگی حرف خود را بزند یا احساسات خود را به نمایش بگذارد.

منظور ما خجالت زدگی ناشی از انجام اشتباه یک کار نیست، بلکه منظور ما این است که فرد، دائما در حضور دیگران، وضعیت سختی را سپری میکند و اذیت میشود.

پس چرا یک زن باید این نوع مرد را دوست داشته باشد ؟

دلایل این مساله عبارتند از :

  • ترس از اینکه به او خیانت کنند : بسیاری از زنان، از این مساله ترس دارند که مردشان به آنها خیانت کند. اگر این ترس بسیار شدید شود، احتمالا فرد مذکور عاشق کسی خواهد شد که احتمال خیانت کردن او بسیار کم است. مردان خجالتی و درونگرا زنان کمی را میشناسند و از نگاه زنان، احتمال خیانت کردن آنها بسیار کمتر خواهد بود.
  • تمایل به داشتن کنترل بیشتر : برخی از زنان، آرزو دارند چیزهای مختلف را کنترل کنند و به همین علت به دنبال مردانی خواهند گشت که حس میکنند کنترل کردن آنها راحت تر است. چنین زنانی، احتمالا به دنبال مردان خجالتی و درونگرا خواهند بود تا قادر باشند آنها را به سادگی کنترل کنند.
  • آنها مرد حساسی را میخواهند : برخی زنان، بسیار اهمیت میدهند که با مرد حساسی همراه شوند. از آنجایی که بسیاری از این زنان تصور میکنند که یک مرد خجالتی و درونگرا حساس تر خواهد بود و با آنها بهتر رفتار خواهد کرد، به این نوع مردها علاقمند میشوند. چنین زنانی رمانتیک تر هستند.
  • شجاعت کافی را ندارند :نبود شجاعت کافی، یکی از دلایل مهمی است که مردم را به سمت انجام کارهایی که میکنند، میل میدهد. اگر یک زن آنقدر شجاع نباشد که با مردی قوی همراه شود، ممکن است سراغ مرد خجالتی تری برود تا در کنار او حس امنیت بیشتری داشته باشد.
  • تجربه بد با مردان قوی و پر ادعا : یک تجربه بد میتواند آینده فرد را تحت تاثیر قرار دهد. اگر یک فرد با مردی قاطع و دارای اعتماد به نفس بالا تجربه بدی داشته باشد، ترجیح خواهد داد که نقطه مقابل آن، یعنی مثلا یک فرد خجالتی را انتخاب کند.
  • آنها یک مرد مانند پدرشان میخواهند : رابطه پدر و مادر با یکدیگر، تاثیر بزرگی را روی تصویر یک زوج ایده آل، در ذهن افراد میگذارد. اگر مثلا پدر دختری، خجالتی و درونگرا بوده باشد، احتمال اینکه فرد به دنبال شخص مشابهی بگردد بالاست.همچنین اگر فرد از این ویژگی پدر خود آسیب دیده باشد، به احتمال زیاد دنبال فردی خواهد گشت که ویژگی متضادی را دارد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع