چرا عاشق میشویم ؟ آیا عشق در نگاه اول وجود دارد ؟ چرا بعضی ها هرگز شکست عشقی را فراموش نمیکنند ؟


درحال قدم زدن در خیابان بوده اید که به ناگاه ، او از فروشگاهی بیرون آمده و شما با یک نگاه،عاشق او شدید، چرا ؟!؟

پاسخ ساده است. همه چیز به شناخت ما از طرز کارکرد ذهن باز میگردد. اگر مجرد هستید و در رابطه ایی حضور ندارید، ذهن شما مدام در سطح ناخودآگاه به دنبال شریک خود است. حتی اگر فکر میکنید که عشق برای شما اهمیتی ندارد، ذهن شما بازهم بصورت اتوماتیک، عاشق کسی خواهد شد که با معیارهای ناخودآگاهتان تطابق داشته باشد.

اما چرا او ؟

هریک از ما در ذهن خود، (در سطح ناخودآگاه)، دارای یک چک لیست از معیارها هستیم که برای شخصی که قرار است عاشق او شویم، تعیین شده است. اگر شخصی آن معیارها را نداشته باشد، رد شده و شریک عشقی شما نخواهد بود و از او فقط به عنوان یک دوست نام خواهید برد. موارد موجود در لیست شما، خاص بوده و به ارزشها، باورها و تجارب گذشته شما باز میگردد.

مثلا ، سه خط اول چک لیست فردی به صورت زیر است :

  • مورد یک: او باید پس زمینه های آموزشی مشابه من داشته باشد.
  • مورد دو: موهای او باید بلوند باشد (این فرد در زندگی گذشته، همیشه در جذب دخترهای بلوند شکست خورده است به همین علت، ضمیر ناخودآگاه این فرد، برای جبران شکست های گذشته او، این معیار را در لیست خود ، قرار داده است)
  • مورد سه: این فرد باید جذاب، قاطع و دارای اعتماد بنفس بالا باشد(این فرد،اعتماد بنفس پایینی داشته و به همین علت ، قصد دارد فرد دارای ویژگیهای مکمل خود را در سطح ناخودآگاه انتخاب کند)

با تفاسیر بالا، اگر این فرد در رابطه ای نباشد و یک دختر بسیار زیبا با موهای مشکی را ببیند، به احتمال زیاد عاشق او نخواهد شد. زیرا این فرد با معیارهای ناخودآگاه او تطابقی ندارد.

مردم معمولا از معیارهای ناخودآگاه خود بی اطلاع هستند و به همین دلیل، آنها معمولا عشق را به عنوان یک پدیده غیر قابل پیش بینی میدانند که به یکباره رخ میدهد،  اما حقیقت این است که بمحض آگاه شدن از معیارهای ناخودآگاهشان، متوجه میشوند که دقیقا چرا عاشق فرد خاصی شده اند. وقتی که از لیست معیارهای ناخودآگاه خود آگاه میشوید، متوجه خواهید شد که چطور عشق به شخصی را متوقف کنید و یا دیگران را عاشق خود کنید.

چرا برخی افراد هیچگاه پس از یک شکست عشقی ، آنرا فراموش نمیکنند ؟

افرادی که باورهایی مانند داشتن یک همدم روح ابدی یا یکی بودن را دارند، هیچگاه از شکست عشقی نجات نمیابند. این افراد فکر می کنند که تنها یک فرد طبق معیارهایشان در این جهان وجود دارد و چون آنها از این واقعیت که در سطح دنیا، هزاران نفر از مردم وجود دارند که با معیارهای آنها مطابقت دارند، آگاه نیستند، هیچگاه نمیتوانند از آن شکست عشقی خلاصی یابند.

شما تا زمانی میتوانید عاشق فردی باشید که با معیارهای ناخودآگاه شما، مطابقت دارد. به همین علت شما هرگز نباید پس از بهم زدن یک رابطه حس بدی داشته باشید. زیرا با تمرکز بیشتر میتوانید ببینید که آن فرد، در موارد بسیاری با معیارهای شما فاصله داشته است. و یا اینکه به سرعت میتوانید فردی را بیابید که به معیارهایتان بسیار نزدیک تر بوده و حتی بیشتر از مورد اول ، عاشق او شوید.

آیا عشق در نگاه اول واقعا وجود دارد؟

بله وجود دارد ! اگر کسی معیارهای ضمیر ناخودآگاه شما را داشته باشد، به سرعت عاشق او خواهید شد.

ممکن است از خود بپرسید، چگونه می توانم بدون اینکه در نگاه اول، شناختی از فرد داشته باشم ، وجود معیارهایم در او را بیابم ؟ پاسخ ساده است، تشخیص معیارها توسط ضمیر ناخودآگاه شما انجام میشود. ضمیر ناخودآگاه شما بدون اینکه بدانید با بررسی همه جزییات حتی نحوه راه رفتن و چهره و غیره ، شباهت او به معیارهای شما را تشخیص میدهد. همچنین ممکن است رفتار فرد مشابه فرد قبلی در زندگی شما باشد که عاشق او بوده اید.

اگر معیارهای ناخودآگاه شما،تنها به ظاهر فرد وابسته باشد، احتمال رخ دادن عشق در یک نگاه، برای شما بسیار بیشتر از کسی است که شخصیت را معیار اول خود قرار میدهد.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع