آیا میتوان فقط با یکجا نشستن و فکر کردن به یک چیز، آنرا جذب کرد ؟

زمان لازم برای مطالعه : 2 دقیقه و 17 ثانیه

” آیا میتوان فقط با یکجا نشستن و فکر کردن به یک چیز، آنرا جذب زندگی خود کرد ؟ “

بسیاری از افراد این جمله را به شوخی میگیرند ! احتمالا شما نیز در طول عمر خود حداقل یکبار این شوخی را انجام داده اید. اما بد نیست نگاه عمیق تری به آن داشته باشیم.

کم شدن ارزش “فکر” در علوم جدید

یکی از انتقادهای بسیار جدی که به علوم جدید وارد است، این است که فکر کردن یا احساسات انسان را، بسیار سطحی و دقیقا مانند یک فرآیند ریاضی یا فیزیکی کم ارزش مورد بررسی و استفاده قرار میدهد.  امروزه “فکر و تصویرسازی ذهنی”، اهمیت گذشته خود را از دست داده است. این موضوع را میتوان به سادگی، و با یک مقایسه کلی بین سخنان بزرگان در گذشته و امروز نیز متوجه شد.

اگر شناخت بیشتری در مورد ابعاد دیگر و متافیزیکی وجود انسان پیدا کنید، متوجه خواهید شد که یکجا نشستن و به چیزی فکر کردن اگر به شکلی که باید، انجام شود، آنقدری موثر هست که حداقل دیگر نتوان با جمله اول این نوشته، شوخی کرد ! اما سوال اینجاست که این نوع فکر کردن چه ویژگیهایی باید داشته باشد ؟

کم اهمیت تر شدن تصویرسازی ذهنی و افکار در علوم مدرن

در تمارین علم مدرن و بسیار ارزشمند NLP ، تمرینی به نام ” تصویر سازی ذهنی ” وجود دارد که در آن، شما چیزی را که میخواهید، مدام تصور میکنید تا به آن برسید. این تکنیک بسیار قدرتمند و موثر است اما مشکل از آنجا آغاز میشود که علوم مدرن مانند NLP، فکرکردن یا تصویر سازی کردن را بسیار کم ارزش کرده اند و حین توضیح نحوه عملکرد آنهآ برای رسیدن به هدف، توضیحاتی را با تمرکز روی علوم رایج مانند روانشناسی و تاثیر تلقین و غیره مطرح میکنند. بشر همواره سعی دارد توپ را به سمتی بیاندازد که در آن دانش و قدرت بیشتری دارد و به همین علت است که مثلا حین توضیح دادن نحوه عملکرد تمرین تصویر سازی، فقط به بیان علل آن توسط علوم رایج و ابتدایی میپردازد که همین نحوه بیان، قدرت را از این تمارین گرفته است. اینکه به همه چیز فقط با قدرت نیمکره چپ(منطق)، بنگریم امکان استفاده از قوای کامل نیمکره راست ذهن را خواهد گرفت و در عمل باعث میشود که این تمارین هم  آنچنان موثر واقع نشود زیرا نحوه بیان، پیشفرضی است که قدرت را از این تمرین میگیرد.

فکر و تصویر های ذهنی بسیار مهم اند

اگر مقاله مربوط به اثر پروانه ای قدرت نامحدود را مطالعه کرده باشید، اهمیت “یک فکر” را متوجه خواهید شد. عامل بزرگترین تحولات، ریز ترین تغییرات و تصمیمات است. همانطور که یک درجه کج کردن تفنگ، باعث میشود محل اصابت گلوله در فاصله دور، به میزان زیادی تغییر کند، تغییرات کوچک و افکار کوچک نیز اثرات بسیار بزرگی خواهند داشت.

اما درمورد تصویر سازی ذهنی، علوم متافیزیکی، تصویر سازی ذهنی را بینقص ترین شکل ارسال امواج فکری به ذهن دیگران یا جهان آفرینش(برای رسیدن به خواسته ها) میدانند. اگر خوب دقت کنید، شما دقیقا چیزهایی را ندارید که تصویر واضحی نیز از آنها در ذهن خود ندارید ! همچنین از واقعیتی که الان دارید آنرا تجربه میکنید، تصویر بسیار واضحی در مقابل چشمانتان دارید. دقیقا همین تفاوت است که باعث میشود چیزی که میخواهید را نداشته باشید و واقعیت فعلی را داشته باشید.

از افکار مهمتر، احساسات و تصویرهای ذهنی شما هستند. توصیف های ابتدایی علوم مدرن درمورد عملکرد این ابزارهای وجودی خود را فراموش کنید زیرا بسیار ابتدایی اند(هرچند حقیقت دارند) ! قدرت افکار و تصویرهای ذهنی و احساسات شما بسیار بیشتر از آنچیزی هستند که اکنون تصور میکنید.

پس آیا میتوانم فقط بنشینم و فکر کنم ؟

بسیاری از افراد این جمله را برای خود به شوخی میگیرند. اما اگر واقعا بتوانید یکجا بنشینید و تصویر ذهنی بسیار واضح و دارای جزییات از چیزی که میخواهید را در ذهن خود بسازید، قادر خواهید بود آنرا وارد زندگی خود کنید. اینکه چطور این مساله رخ میدهد، بصورت صادقانه باید گفت هرچند بشر امروزه توسط علم فیزیک کوانتوم و امواج و…توصیفات خوبی از آن دارد، اما کماکان باید گفت بشر هنوز از عملکرد ذهن انسان در شگفت است ! (فایل صوتی علت اختلافات درمورد علوم متافیزیکی)

مشکل در یکجا نشستن وفکر کردن این است که معمولا هرکسی نمیتواند با یکجا نشستن و فکر کردن، تصویر ذهنی متمرکز و دقیق و پر انرژی و دارای امواج ارتعاشی بالا تولید کند. همچنین هرکسی نمیتواند با یکجا نشستن و تصویر سازی، احساسات بسیار قوی را در خود ایجاد کند، در واقع گامهای عملی کمک میکنند که تصویر ذهنی شما از یک چیز، دقیق تر شود. اما اگر بتوانید نشسته تصویر سازی کنید و این کار را به شکل صحیح انجام دهید، بله ! با یکجا نشستن نیز میتوانید به خواسته خود برسید. مقاله (Remote Mental Influence) تنها مقاله کاملا علمی است که به شما آموزش میدهد چطور با استفاده از امواج ذهنی خود، ارتعاشات را تولید کنید و در جهان بیرون یا در افکار دیگران، تاثیر گذاری کنید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع