برای ارتباطات عالی، ظرفی بزرگ و در برگیرنده همه چیز و همگان شوید

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 35 ثانیه

در میان همه کسانیکه ارتباطات خود را خراب میکنند، یک ویژگی واحد وجود دارد. و آن ویژگی این است که “ظرف” خوب و بزرگی نیستند ! در ادامه مقاله خواهیم گفت که منظور از ظرف بزرگ بودن چیست !

ظرف بزرگی شوید تا ارتباطات عالی شکل دهید

ویژگی مشترک همه کسانیکه روابط بدی با اطرافیان خود دارند، درگیر “من” و “منیت” بودن و جدا از دیگران بودن است. افرادی که ارتباطات ضعیفی دارند و مثلا حین سخنرانی در یک جمع استرس میگیرند، در اصل دچار این مشکل هستند که تمام تمرکز، احساسات، ادراکات و آگاهی آنها در تمام لحظات، فقط در ذهن و وجود خودشان گیر کرده و گویی هیچ چیز از محیط اطراف و از دیگران حس و درک نمیکنند زیرا فقط در سر خود گیر افتاده اند. و وقتی که زیاد در افکار یا همین منیت خود گیر کنید، ارتباطات شما با جهان بیرون دچار مشکل میشود. افراد دارای مهارتهای ارتباطی ضعیف، تاکنون سعی نکرده اند که به محیط بیرون دقت و توجه بیشتری کنند. مثلا سعی نکرده اند حین حرف زدن با دیگران، دقت کنند که کلماتشان چه اثری روی جهان بیرون و افراد اطراف آنها میگذارد. یا تاکنون سعی نکرده اند به احساسات و انرژیها یا چیزهای جالبی که در اطرافشان است دقت ویژه کنند. و همین موضوع است که باعث میشود آنها کلا با دیگران، با واکنشها یا حرفها یا قضاوتهای آنها غریبه باشند. در واقع دقیقا همین مفهوم دروغ “من” است که ارتباطات شما را خراب کرده و بین شما و دیگران جدایی انداخته است و عامل قطع اتصال شما با جهان بیرون نیز همین است.

در طرف مقابل، کسانیکه ارتباطات بسیار قوی دارند، کسانی هستند که پهنای ادراکات و احساسات و آگاهی آنها به جهان بیرون گسترش یافته و ظرف وجود خود را گسترش داده اند. مثلا زمانی که این افراد در یکجا سخنرانی میکنند، به جای اینکه فقط در سر و افکار خودشان گیر افتاده باشند، آنها محیط اطراف، احساسات اطرافیان، نکاتی که قرار است به آنها مطرح شود و غیره را تماما حس میکنند و آنقدر ظرف بزرگی دارند که عملا در بردارنده همه شده اند. همین اکنون به جهان بیرون خود نگاه کنید و سعی کنید “من” خود را به اطراف گسترش دهید. تصور کنید که یک ظرف هستید و سپس هر لحظه ظرف خود را بزرگ و بزرگتر کنید و تا میتوانید، همه چیز و همه کس را در بر بگیرید و حس کنید که همه چیز در درون شماست. همه افکار، همه اشیا، همه انسانها و همه دیدگاهها و باورها را در بر بگیرید و حس کنید که همه چیز در درون شماست. این چیزی که به آن میگویید “من” و تصور دارید که فقط در همین بدن شماست، گسترش دهید تا اینکه به تمام جهان بیرون، به در و دیوار و حیوانات و سایر انسانها گسترش دهید و تا جایی که میتوانید حساسیت ادراکات خود را بیشتر کنید و همه چیز در جهان اطراف و بیرون خود را حس کنید. اگر این کار را برای مدتی تمرین کنید، مهارتهای ارتباطی شما به گونه ای تغییر خواهد کرد که فکرش را نیز نمیکنید. برای علاقمندان به یادگیری نکات عمیق تر، محصول صوتی Enlightened Language از بخش صدای نامحدود میتواند توصیه ای پیشرفته باشد که عمیقا نشان میدهد چطور با بکار گیری نوع خاصی از حرف زدن و ادبیات، تمامی ارتباطات خود را(کاری، عشقی و…) به شکل بینظیری ارتقا داده و ظرف وجود خود را گسترش دهید.صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%