با چهار سطح هوشیاری آشنا شوید

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 11 ثانیه

ما در زندگی روزمره، دو وضعیت را تجربه میکنیم. یکی وضعیت ذهنی بدون فکر یا همان خلاء فکری و دیگری وضعیت با فکر. میدانیم که وقتی بیدار هستیم، افکار به ذهن ما وارد میشوند. اما آیا در خواب عمیق، فکری وارد ذهن شما میشود ؟ خیر.

همچنین، بودن و هستی ما دو وضعیت را شامل میشود. یکی حالتی که در آن به “من” و هویت خود آگاه هستیم، و دیگری حالتی که به “من” خود آگاه نیستیم. مثلا در خواب عمیق، اصلا به “من” خود آگاه نیستیم. از ترکیب این حالات، ۴ وضعیت و سطح هوشیاری ایجاد میشود.

۴ وضعیت هوشیاری

  1. با فکر و با درک “من” : این، وضعیت نرمال بیداری ماست که هم افکار هستند و هم از “من” خود آگاهیم. در این حالت، فرکانس “من”، از فرکانس افکار بالاتر است و به همین علت با قدرت اراده میتوانید افکار را کنترل کنید یا حتی کاملا حذف کنید.
  2. با فکر و بی درک “من” : مشابه وضعیت خواب ! در این حالت، شما درک دقیقی از هویت و “من” خود ندارید، به این معنا که ممکن است در خواب یک کودک ۵ ساله باشید یا دکتر شوید یا حتی تمام زندگی خود را از یاد ببرید. اما افکار شما حضور دارند و فرکانس افکار شما قویتر از فرکانس “من” شماست.
  3. بی فکر و بی درک “من” : در وضعیت خواب عمیق، نه از “من” درکی دارید و نه فکری دارید.
  4. بی فکر و با درک “من” : وضعیت بسیار خاص دیگری نیز وجود دارد که انسانهای بسیار کمی در تمام عمر خود آنرا تجربه میکنند. حتی اگر آنرا تجربه کنند نیز فقط برای چند ثانیه است. اگر به یکباره شوکه شوید یا در اوج آرامش و در طبیعت بنشینید، برای چند لحظه کوتاه، این وضعیت، یعنی هوشیاری بدون فکر را تجربه خواهید کرد.

تمام بیماری های فیزیکی یا ذهنی شما در وضعیت رویا پردازی، یعنی وقتی که افکار به “من” غلبه دارند ایجاد میشوند. اگر غلبه افکار، بر خواب عمیق رخ دهد، خواب آشفته خواهید دید و اگر افکار شما، به حالت بیداری غلبه کنند، شما دچار رویا پردازی روزمره میشوید.

هدف از مدیتیشن، وارد کردن وضعیت شماره ۴، یعنی بی فکر، و با درک “من”، به همه ابعاد زندگی، چه خواب عمیق و چه بیداری است. این وضعیت مزایای بسیاری را از نظر فیزیکی، روحی و ذهنی برای شما دارد، بسیار بیشتر از چیزی که فکرش را میکنید ! افزایش فرکانس ارتعاشی شما و افزایش توان تاثیر گذاری متافیزیکی در جهان و تغییر رویدادهای فیزیکی نیز در وضعیت شماره ۴ رخ خواهد داد.(فایل صوتی مربوط به مدیتیشن)صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%