1. تنها نوع تربیت و اثر گذاری موثر، اثر گذاری غیر مستقیم است


سوالات زیادی از عزیزان در این راستاست که چگونه فرزندم را تربیت کنم !؟ چگونه روی رفتار نامناسب فردی که دوستش دارم اثر بگذارم ؟! و حتی سوالاتی مانند اینکه حیوان خانگی و سگ ام را چطور تربیت کنم و چطور روی او اثر گذاری داشته باشم !؟ اینجاست که باید درباره ارتباط غیر مستقیم، نکات ظریفی را یاد بگیرید.

بیشتر بخوانید تنها نوع تربیت و اثر گذاری موثر، اثر گذاری غیر مستقیم است

2. تکنیک Voice Roll و بهره بردن از ریتم در گفتار برای افزایش تأثیرگذاری در سخنرانی ها


در این مقاله تکنیک Voice Roll را یاد خواهید گرفت تا با بهره بردن از ریتم و نوع خاصی از حرف زدن، گفتار خود را موثر تر کنید.

بیشتر بخوانید تکنیک Voice Roll و بهره بردن از ریتم در گفتار برای افزایش تأثیرگذاری در سخنرانی ها

3. حرکت فرد مقابل از “نه” به سمت “بله”، هنر تغییر پاسخ دیگران


در موقعیت های زیادی ممکن است نیاز پیدا کنید که پاسخ منفی دیگران را، به یک پاسخ مثبت تبدیل کنید. برخورد با مشتریان، رابطه عشقی و یا بخشهای زیاد دیگری از زندگیتان، تغییر یک “نه” به “بله”، چیزهای زیادی را برای شما عوض میکند. اما چطور میتوان این کار را کرد ؟(مقاله اختصاصی تکنیک های ممنوعه فروش و بازاریابی)

بیشتر بخوانید حرکت فرد مقابل از “نه” به سمت “بله”، هنر تغییر پاسخ دیگران

4. آیا سنگها برای پای لنگ هستند ؟! چرا وقتی به مشکل برمیخورید ، مشکلات جدید هم جذب شما میشوند ؟


مردی در شهری زندگی میکرد و در شهر خود ، یکی از بهترینهای تجارت بود و کمپانی معروفی داشت.روزی ، یکی از دوستانش گفت : ” فکر میکنم طرز مدیریت تو آنقدر هم خوب نیست”

تجارت او عملکرد خارق العاده ایی داشت اما دوباره ، روزی دیگر ، یکی از دوستانش به او گفت : ” فکر میکنم سبک مدیریت تو چندان خوب نیست و به ارتقا نیاز دارد”.

او دوباره از این انتقاد صرفنظر کرد زیرا بخاطر موفقیتهایش کاملا پر انرژی و شاد بود ، تا اینکه دوباره دوست دیگری ، چند ماه بعد این حرف را به او زد و او دوباره از این حرف نیز صرفنظر کرد زیرا بخاطر موفقیت های پیاپی حس خارق العاده ایی داشت.

چندسال بعد ، تجارت او دچار مشکل شد و به مشکل برخورد ، در این بازه زمانی ، او همه ی انتقادهایی که از دوستانش دریافت کرده بود را به یاد آورد و فکر کرد که احتمالا همه ی آنها درست بوده اند.همه چیز کم کم خراب شد و گویی از آسمان بر سرش مشکلات نازل میشد.

خوشبختانه قبل از اینکه بخواهد بخاطر حرفهای دوستانش تغییری در مدیریت ایجاد کند ، شرکت او دوباره بسیار موفق شد و در این مرحله ، دوباره همه ی انتقادهای دوستانش را از یاد برد.

چه اتفاقی افتاد ؟! چرا او فقط وقتی انتقادهای دوستانش را به یاد آورد که در مشکل بود و بمحض اینکه موفق میشد ، آنها را از یاد میبرد ؟

بیشتر بخوانید آیا سنگها برای پای لنگ هستند ؟! چرا وقتی به مشکل برمیخورید ، مشکلات جدید هم جذب شما میشوند ؟

صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی