حرکت فرد مقابل از “نه” به سمت “بله”، هنر تغییر پاسخ دیگران

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 17 ثانیه

در موقعیت های زیادی ممکن است نیاز پیدا کنید که پاسخ منفی دیگران را، به یک پاسخ مثبت تبدیل کنید. برخورد با مشتریان، رابطه عشقی و یا بخشهای زیاد دیگری از زندگیتان، تغییر یک “نه” به “بله”، چیزهای زیادی را برای شما عوض میکند. اما چطور میتوان این کار را کرد ؟(مقاله اختصاصی تکنیک های ممنوعه فروش و بازاریابی)

چطور نه را به بله تبدیل کنید ؟

روش ارائه شده در این مقاله، روشی خاص و بر اساس اصول هیپنوتیزم است(نگاهی هم به مقاله “چطور از دیگران بله بگیرید؟” بیندازید). Pacing and Leading، یا بصورت ترجمه شده، قدم زدن و سپس هدایت کردن، یکی از قدرتمند ترین ابزارهای هیپنوتیزم است که میتوان گفت تمام هیپنوتیزم روی آن سوار میشود. بصورت کلی، این تکنیک به هر فردی کمک میکند با کمترین مقاومت خودآگاه، خود یا دیگران را از حالت و وضعیت A به حالت و وضعیت B ببرد. اما این روش چطور انجام میشود ؟(مقاله اختصاصی چگونه با استفاده از تکنیک های هیپنوتیزم گفتاری، فرد مقابل را در یک گفتگوی ساده روزمره، هیپنوتیزم کنید ؟)

اول از همه باید بدانید از مهمترین دلایلی که “نه” به زبان می آید، شکسته شدن Rapport و حس سازگاری و صمیمیت میان دو فرد است. در حقیقت وقتی دو طرف حس میکنند که جهان را متفاوت میبینند و همدیگر را درک نمیکنند، “نه” به زبان می آید. دقیقا مانند اینکه شما سوار بر اسب هستید و دوستتان پیاده در حال طی کردن مسیر است. در این شرایط حس تفاوتی میان شما ایجاد میشود که همان حس سازنده “نه” ها و “پاسخهای منفی” است. اما Pacing and Leading در این شرایط چه میکند که معجزه گر است و نه را به بله تبدیل میکند !؟

در مثالی که از سوار بر اسب بودن شما و پیاده بودن دوستتان گفته شد، استفاده از Pacing And Leading اینگونه است که شما از اسب پیاده میشوید و پا به پای او قدم میزنید. سپس همه چیزهایی که در حال حاضر و بصورت مشترک هردو درحال تجربه کردنش هستید را ذکر میکنید و با این کار، به او نشان میدهید که در تونل واقعیت کاملا واحدی قرار دارید و هر دو جهان را به یک شکل تجربه میکنید. شما افکاری که در ذهن او میگذرد، تصوراتش، طرز نگاهش به شرایط فعلی و هر آنچه که دقیقا در این لحظه تجربه میکند را دقیقا به زبان می آورید و سپس وقتی برای مدتی با او هم قدم شدید، اکنون بسیار بهتر میتوانید با ظرافت، او را به سمت مقصد مورد نظر هدایت یا همان Lead کنید. اگر جزییات بسیار دقیق تری را درباره این تکنیک میخواهید بدانید تا یکی از قدرتمندترین مهارتهای ارتباطی را در خود گسترش دهید، مقاله اختصاصی Pacing and Leading مخصوص شماست.(مقاله اختصاصی Pacing and Leading، هیپنوتیزم گفتاری و تاثیر گذاری روی دیگران به سبک ورزشهای رزمی)صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع
0%