چطور در رسیدن به هدف خود، فردی سمج و دارای پشتکار باشید ؟

زمان لازم برای مطالعه : 1 دقیقه و 4 ثانیه

بسیاری از افراد دوست دارند سمج و دارای پشتکار باشند و آنقدر در انجام یک کار مداومت داشته باشند که به نتیجه برسند. اما چطور میتوان این ویژگی را در خود ایجاد کرد ؟

عواملی که پشتکار را در ضمیر ناخودآگاه شما ایجاد میکنند

رعایت اصول و نکات زیر میتوانند بصورت ضمنی، استمرار و مداومت را به ضمیر ناخودآگاه شما تزریق کنند :

  1. در به انجام رساندن کارهای ریز سمج باشید : کارهای ریز را جدی بگیرید. .وقتی چنین کنید، ضمیر ناخودآگاه شما پیغام ضمنی “سمج بودن” را دریافت خواهد کرد و این ویژگی حین انجام کارهای بزرگ شما نیز به نمایش گذاشته خواهد شد.
  2. عاشق باشید : اگر عاشق کاری که انجام دهید باشید، هیچ شکستی شما را نا امید نخواهد کرد. قبل از اینکه به انجام کاری فکر کنید، به این فکر کنید که چطور میتوانید علاقه را نسبت به آن ایجاد کنید.(مثلا توسط تکنیکهای NLP)
  3. روی هدف و نتیجه مطلوب خود متمرکز شوید : شما باید روی حس بینظیر رسیدن به نتیجه متمرکز شوید و حتی یک ثانیه نیز از حس فوق العاده رسیدن خود به هدف مذکور غافل نشوید. تمارین تصویر سازی ذهنی بسیار موثر هستند به شرطی که به شکل صحیح انجام شوند.
  4. اعتماد به نفس خود را افزایش دهید : یک علت مهم نداشتن پشت کار، نداشتن اعتماد به نفس است. اگر اعتماد به نفس را در همه ابعاد وجود خود ایجاد کنید(از زبان بدن گرفته تا رفتارهای دیگر خود)، توانایی شما برای حل مشکلات و سمج بودن برای حل آنها نیز بیشتر خواهد شد زیرا به خود باور دارید.
  5. تمرین کنید در هر شرایطی تلاش کنید، حتی وقتی حس بدی دارید : تمرین کنید که در هر شرایطی(حتی وقتی حس منفی دارید) برای حل مشکل ایجاد شده تلاش کنید و این نگرش را در ریزترین کارهای خود ایجاد کنید. وقتی کامپیوتر یا گوشی موبایل شما با مشکل کوچکی مواجه میشود، زود از فرد دیگری کمک نگیرید.
  6. راههای فرار را ببندید : حتی تقلب کردن در یک آزمون یا هرگونه کلک زدن و کارهای مشابه، در ضمیر ناخودآگاه شما ثبت میشود و باعث میشود که ذهن شما یادبگیرد نیازی به تحت فشار قرار گرفتن و سمج بودن برای حل یک مشکل نیست.

هرچند نکات بالا و سمج بودن، برای رسیدن به هدف بسیار مهم هستند، اما تلاش زیاد، لزوما باعث موفقیت شما نمیشود.(چرا باید تلاشهای خود را متوقف کنید ؟)صفحه اول مشاهده مقالات صوتی دسته بندی مقالات مقالات اختصاصی جادوگر(برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه) دوره های جامع